Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szólni kell így is a gyámügynek?

Szólni kell így is a gyámügynek?

Figyelt kérdés
Külföldre mennék a fiammal az apjához, aki ott dolgozik. Körülbelül 1-2évre mennénk ki. Így is engedélyt kell kérni hozzá? Egyébként még ovis a fiam. 5éves lesz

#Gyámügy #kiköltözés bizonytalan időre
2014. márc. 30. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Az óvodában kell leadni egy papírt, hogy a gyerek kulfoldon folytatja a "tanulmányait"
2014. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem, most marc. 15tol valtozott a torveny,ha a szulok kozott egyetertes van, akkor nem kell a gyamugy engedelye. Ideigleneshez eddig sem kellett.

A beiskolazas-tankotelezettseg miatt erdemes bejelenteni, de hogy most hol kellene azt nem tudom, en meg anno az okmanyirodaban jeltettem be.

2014. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez akkor biztos?
2014. márc. 31. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem veglegesen tavoztok, akkor nem kell a gyamugyet bevonni.
2014. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem véglegesen mennénk ki, kb.2évre, lakcímünket se mondjuk vissza.
2014. márc. 31. 19:15
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ez lemaradt! :)
2014. márc. 31. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok, ez biztos.

Eddig is csak akkor kellett, ha a család véglegesen telepedett le kint és az otthoni lakcímről kijelentkeztek, de ezt sem követelték mindenkitől, csak akit megtaláltak.

Hallottam olyanról, aki kijelentkezett a gyerekekkel és soha senki nem zargatta őket, mást meg megtaláltak és be kellett mutatnia mindenféle papírt meg igazolást.

Mondjuk eleve az uniós szabályoknak nem volt megfelelő ez így.


Márc. 15-től idén változott a törvény, most az van, hogy akkor kell a gyámhatóság engedélye, ha a két szülő között nincs egyetértés. Ha van (válás esetén) vagy együtt mennek, akkor nem kell. Főleg hogy ki sem jelentkeztek.


Az ideiglenes külföldi tartózkodás bejelentése tavaly februárban szűnt meg, tehát sem neked, sem a férjednek nem kell bejelenteni. A TB az más, arra figyeljetek, hogy otthon ki kell jelentkezni, hogy ne követeljék az elmaradt egészségügyi hozzájárulást, de ez most már kérdés...


A gyerek szempontjából mivel tanköteles, érdeklődd meg, hogy hol kell jelezni. Mi még annó bejelentettük az okmányirodában és az iskolába beadtuk a papírt. Esetleg kérdezz rá a kerületi jegyzőnél, hogy hol jelezzétek, hogy a gyerek máshol folytatja a tanulmányait.

2014. ápr. 1. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Sokat segítettél! :)
2014. ápr. 1. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!