Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vendégségbe mész gyerekkel,...

Vendégségbe mész gyerekkel, ki figyel a gyerekre és milyen gyaran?

Figyelt kérdés
Nemrég egy gyerekes - felnőtt bulit rendeztünk. A társaság töbször is össze jött már, de a gyerekek nem játszanak egymással. Vegyes korosztály de nem nagyok a különbségek. Ráadásul a testvérek sem játszottak egymással. A gond nem ez. A felnőttek leltek beszélni, és onnantól kezdve elfelejtették, hogy gyerekkel jöttek. Minden törődést a vendéglátótól vártak. Igen ám, mivel a gyerekek nem játszottak egyike másika olyan dolgot fedezett fel, ami veszélyes, plusz kutakodott más lakásában. Ovodáskorúak és alsós iskolások voltak. Kérdés az, hogy kinek a feladata vendégeskedés közben a gyerekre vigyázni? Néha úgy érzem, hogy a vendég túllépi az illem hatáskörét. Ha én vendéget hívok akkor nem az a célom, hogy bébisitert játszak, hanem hogy én is részt vegyek egy aktív társasági életbe. Nálatok hogy megy ez?
2009. dec. 18. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi gyerekeket nem tudsz felügyelet nélkül egy egész estére magukra hagyni, mert pláne idegen helyen nem tudják lekötni magukat, viszont a buli sem buli, ha arról szól, hogy bármelyikőtök bébiszittel. A megoldás egy olyan személy (pl. a nagymama), aki a buliban nem vesz részt, így tud a gyerekekkel foglalkozni valamelyik szobában, amíg a felnőttek a lakás többi részében szórakoznak. Nálunk ezek a bulik mindig úgy voltak megszervezve, hogy az egyik szobában a gyerekeknek a nagymamával babazsúr, amíg a másikban a felnőttek buliztak.
2009. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ilyenkor érdemes lenne előre összedobni a pénzt és egy gyerekfelvigyázó(ka)t hívni. 1-1 vkit kijelölni a társaságból nem jó, mert senki nem azért megy "buliba" hogy gyerekeket pesztráljon.
2009. dec. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%
pfuuu megértelek teljesen.ezen mérgelödöm én is..nálunk az a szitu h kb a lakasunk olyan 43 nm2 elég sok cucc lent van és amikor jönnek gyerekkel vendégésgbe ÁLLANDÓAN szétrámolják a gyerekek a lákást de nem kicsit.én nem igazan tudok vigyazzni rájuk mert lassan szülök és hát ez emelgetés hajolás nem igazan megy ezert néha a párom vigyazz a gyerekekre de a szülök nálunk sem nagyon.van aki igen de van aki le sem tolja h éppen mit rámol ki a gyerek.és attól kapok frászt h nem is mondják a gyerekeknek h nem szabad vagy ilyesmi mert azon vannak h a gyereknek nem lehet azt mondani h nem szabad én meg ettől sikitófrászt kapok.miert ne lehetne mondani ha a konnektorba nyul arra sem mondja majd h nem szabad.mi már ott tartunk h polcokat szerelünk fel és arra rakunk mindent mert én már nem birom idegekkel pláne ha majd a mi picink is itt lesz ugy jönnek majd babalátogatóba akkor a saját babámmal is foglakozzak de utana ha elmentek takaritsam a romokat.nincs idegem rá.és az a izé még benne h én érzem magam kellemetlenül h kirámolnak mindent de szószerint érstétek h mindent h én vagyok egy hanyag rettkes nő akinél mindig rumli van.hátt nem egyszerü helyzet sajnos de még az a jó h nem jönnek "túl" sürün:)de nekem az is pont elég.sajnos ebben tanácsot adni nehéz mert ha azt mondom szólj rá néha a gyereköóükre h azt ne ezt ne akkor lehet megsértödnek és nem mennek hozzatok ha nem csinálsz semmit akkor meg ők nem fogják magukat észre venni és te fogsz kikészülni.nehét dolog nagyon.de kitartást kívánok neked:)
2009. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szoktunk csinálni gyerekmentes bulikat is, de ez most kifejezetten ilyen volt. De az a kérdés, ha gyerekkel mész vendégségbe akkor teljesen megfeledkezel a sajátodról? Én negyed óránként mindig ránézek a sajátomra és ez nem zavar meg a beszélgetésbe, de az hogy a többi gyerekre senki nem figyel és nem fegyemezi hogy mit illik mit nem. Utólag nem tudja megnevelni a szülő a gyereket, mert az csak rábólint és el is felejti mire a legközelebbi vendégségbe elmegy.
2009. dec. 18. 12:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szoktuk vinni az egy évesünket. Még sose fordult meg a fejemben, hogy a vendéglátó figyeljen az én gyerekemre. Én figyelek rá, természetesen. És ha ki kell mennem valamiért, akkor szólok az apjának, hogy a szeme rajta legyen. Ha visszajövök, akkor megint én figyelem. Fura elgondolás, jól is néznék ki, ha a vendéglátómra "bíznám"... arról nem is beszélve, hogy ő úgyse szólna rá, ha pld. fel akarna mászni a tv-állványra... A nevelés nem a vendéglátó feladata.
2009. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Egyértelmű, hogy mindig mindenhol mindenki figyel a saját kölykére.

2. Tudom, manapság sajnos nem divat, de nevelni is kellene azokat a gyerekeket. Óvodáskorú gyermeket 1-2 órára, iskoláskorút már akár hosszabb időre is meg lehet kérni, hogy csendben foglalja le magát, és hagyja anyucit-apucit beszélgetni. Annak meg nagyjából 3 éves kortól evidensnek kellene lenni a gyerek számára, hogy idegen helyen nem nyúlhat semmihez kérdezés nélkül.

3. Ha olyan bulit szervezel, ahol a vendégek gyerekei is ott vannak, akkor vagy beszervezel valakit, aki vigyáz a gyerekekre, vagy a programot is úgy kell megszervezni, hogy abban a gyerekek is aktívan részt vehessenek, le legyenek kötve, veletek legyenek. A meghívok x embert gyerekestül, aztán az egész este abból áll, hogy mindenki rohangál a gyereke után, amikor a többiekkel szeretne szórakozni, mindennek nevezhető, csak bulinak nem.

2009. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én vigyáznék a sajátomra.

A vendéglátó "diktálja", hogy mit szabad, mit nem.

Ezt azért írom, mert én élből semmihez nem engedek az enyéimnek hozzányúlni, viszont, ha aki otthon van, odaadja, annak nem vagyok elrontója. Természetesen, ha az én felfogásommal-nevelésemmel egyezik a dolog.

Nekem természetes, hogy a szülő felügyel a gyerekre, és nem él vissza a vendégjoggal

2009. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy alakult ki , hogy mindenki figyel minden gyerekre , aki észreveszi a konfliktust , vagy valakinek (gyereknek) pisi lesz akkor aki a legközelebb van az megy vele . Nagy a baráti társaságunk 1 évestől 7 évesig vannak a gyerekek . Persze vigaszra a szülőkhöz mennek a gyerekek , de a többit elintézheti bárki és meg is van beszélve , hogy mindneki rászólhat a másik gyerekére .

Persze előre is ki van kötve néhány dolog pl:cipőt levesszük mielött a szobába lépünk , enni csak az asztalnál szabad , rongálni , marakodni , egymást ütni tilos ...

Érdemes megbeszélni előre a barátokkal !

2009. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!