Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem fel a nevem?

Hogyan vegyem fel a nevem?

Figyelt kérdés

Boros-Varga Katalin

vagy

Borosné Varga Katalin


Nem tetszik a keresztnevem, viszont nekem édesapám után csak a vezetéknevem marad. ( Nincs fiú testvérem aki tovább vigye )


2014. ápr. 1. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ahogy neked jobban tetszik. Én kötőjellel vettem fel (ráadásul úgy, hogy az én vezetéknevem van elől), mert nekem a -né verzió nem tetszik és a férjem sem akarta, hogy úgy vegyem fel.
2014. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor én is fel tudom venni Varga-Boros Katalinként?

Na ez újdonság nem is tudtam. Köszönöm a válaszod.

2014. ápr. 1. 18:52
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Borosné Varga Katalin és a Varga-Boros Katalin tetszik. :)
2014. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Varga Katalin.


A Varga pedig annyira tucatnév, hogy mit is kell ezen tovább vinni?

2014. ápr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
89%
Én semmiképp sem választanám a -né végződést. Édesanyám például, meghagyta a leánykori nevét. Szerintem a Boros-Varga Katalin nem rossz :)
2014. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Igen, fel. Amikor mentek bejelentkezni a házasságkötésre, adnak egy lapot, amin rajta van, hogy milyen variációk közül tudtok választani. Nekünk legalábbis 2010-ben adtak. A fiunk is ezt a kötőjeles vezetéknevet kapta egyébként.
2014. ápr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Borosné Varga Katalin
2014. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Varga-Boros Katalin tetszik leginkább. Amúgy, ha Borosné Varga Katalint választod, a gyerekeitek nem kapják meg a te vezetéknevedet, tehát, ha tovább akarod adni, mindenképp kötőjeles verziót válassz. Amiben nem vagyok biztos, ha te Varga-Boros leszel, a férjednek nem kell erre megváltoztatnia a nevét?
2014. ápr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Semmiképp nem választanám a kötőjeles verziót, nagyon nem tetszik. Vagy a -né változat, vagy a lánykori név önmagában.

De tökmindegy, hogy nekem melyik tetszik, neked kell a továbbiakban ezzel a névvel élned, úgyhogy a saját belátásod szerint dönts.

2014. ápr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán minek felvenni a nevét?Nincs olyan variácio,hogy marad az "igazi" neved?Ezt sose értettem.. :) De,szerintem ha felakarod venni a nevét akkor én a Boros-Varga Katalint választanám,mert a "né" nekem már túl olyan mintha elveszteném tőle a szabadságom,mert megvagyok "jelölve",de ez csak az én gondolkodásom.Sok boldogságot!:)
2014. ápr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!