Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hozzáállás ez?

Normális hozzáállás ez?

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdtem egy tanfolyamot, mivel több hónap alatt sajnos munkát nem sikerült találnom, így elmentem egy ilyen ingyenes okj-re. /persze nem full ingyenes/ Pár alkalom után rájöttem, hogy nagyon nem nekem való ez. Anyukám meg most azt mondogatja, hogy folytassam már, legalább lesz valami a kezemben, bírjam ki. Viszont én nem akarok egy ilyen közegben tanulni, mint amilyen itt van, de neki csak az a lényeg, hogy csináljam, csináljam... Pedig nem azért akarom abbahagyni mert lusta vagyok tanulni, hanem pont azért mert normális tanfolyamra szeretnék járni. Most persze én vagyok a hülye itthon... :/ 19/L
2013. okt. 25. 16:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mióta csinálod ezt a tanfolyamot és mennyi idő lenne még hátra belőle?

A következő tanfolyam is ingyen lenne, ha ezt most abba hagynád, vagy azért már fizetned kéne?

2013. okt. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 hónapja... és összesen 2 éves. Úgy gondolom, hogy ha most kiiratkozok, akkor a következő szintén ingyenes, hiszen még mindíg nem szeretem végzettséget.
2013. okt. 25. 16:29
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha valamibe belekezdesz, azt seggeld végig.Még ha csak egy papirod is lesz belőle.
2013. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mióta csinálod? Milyen képzettséget kapsz, ha befejezed? Eddig milyen képzettséged van? Ha ezt abbahagyod, van lehetőséged valamilyen másik majdnem ingyeneset elkezdeni?

És mi az oka, hogy ez nem jött be? A közeg(rossz tanárok, unszimpatikus osztálytársak) vagy egyszerűen nem ez a szak való neked? Jó sokat kérdeztem, de ezeket azért tudni kell, hogy érdemben válaszolni tudjunk.

2013. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért annak járj utána, hogyha kiiratkozol, akkor tényleg lesz-e másik lehetőséged. Én úgy tudom, hogy mindenkinek csak az elsőt finanszírozzák. (nem tudom abban az esetben mi van, ha csak 2 hónapig tartott az első).

Abban igazad van, hogy ha nem ez való neked, akkor jelentkezz át másikra (lehet, hogy átvesznek), de ha nincs más választásod, mert a többi fizetős, akkor én nem hagynám ott.

Okok:

-ha megszűnik a hallgatói jogviszonyod és munkád sincs, akkor 45 nap elteltével fizethetsz, hogy legyen biztosítások

- ha tényleg nem neked való, addig is, amíg nem találsz valami munkát, legalább tanulsz, nem csak otthon ülsz

- a tanfolyam alatt nagyon sok tárgyat fogsz tanulni, attól, hogy az első nem tetszik, lehet, hogy a folytatás jó lesz, izgalmasabb. (az elején általában a "rizsa" tárgyakat szokták lenyomni, a komoly szakmai dolgok mindig utána jönnek

2013. okt. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A tanórák csomószor elmaradnak, az osztálytársaim(kemény 5 fő a létszám...) egyfolytában pofáznak egész óra alatt miközben a tanár beszél, de az nem foglalkozik velük. A tanítási órák enyhén szólva is gyengék, a számonkérés nevetséges. Nem a szakmával van a probléma meg a tanulással ,hanem azzal hogy szerintem itt nem fogok normálisan megtanulni dolgokat, annyira gyenge ez az egész. A szüleim meg már amúgy is úgy voltak velem, hogy tök mindegy minden, csak csináljak valamit. De ha már csinálom, akkor jól szeretném csinálni, nem egy ilyenre elpazarolni éveket, meg pénzt. Én magamat egy olyan személynek tartom, aki tudja mi az illem, és szeretnék valami érdemlegeset elérni az életben. Az osztálytársak szarnak az egészre, örülnek hogy van tanulói jogviszonyuk, néha bejárnak órára, azt végig ökörködik, én meg aki tanulnék, csak pislogok, hogy mit keresek ezek között.
2013. okt. 25. 16:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor válts, erre tényleg nem érdemes 2 évet elpazarolni. Milyen szakról van szó?
2013. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
pénzügyi-számviteli ügyintéző
2013. okt. 25. 17:16
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha valóban olyan sokra akarnád vinni vagy lenne egy.kolosszális ötleted magánvállalkozás kezdéséhez vagy egyetemen tanulnál aztán húznál ki külföldre....szerintem meg el kellene végezned hisz "röhögve" leteszed a vizsgat,aztan elhuzol dolgozni es a fizudbol befizetsz egy olyanra ami tetszik. Melo mellett tanulsz,mint a nagyok.
2013. okt. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Anyagi helyzetem miatt nem tehettem meg hogy egyetemre menjek, nem véletlenül kezdtem el melót keresni, hogy majd félretegyek normális iskolára. Csak a munkaszerzés nem jött össze, így találtam ezt, és azt hittem jó lesz. Nem tenném le a vizsgát röhögve, mivel nem tudnék rá felkészülni így normálisan.
2013. okt. 25. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!