Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek h ne legyen ilyen...

Mit tegyek h ne legyen ilyen velem a saját anyám? Bennem van ahiba? Költözzek el?

Figyelt kérdés
Anya évek óta külön van apától, már semmi közük egymáshoz. 2éve van 1pasija(anyu 45fölött, a pasi 25alatt van).Én 16vagyok.És elejénte mamánál kellett aludjak amikor a pasi itt aludt, de ott féltem mert keresztanyám agyilag beteg,és féltem h éjszaka megöl.Aztán megbeszéltem anyával h hagy maradjak itthon amikor itt van a pasi,de ez tán még rosszabb,mert ők van olyan h egész nap fekszenek..alig tok mozogni tőlük ezér t a lakásba..mert mint a nyulak basznak..és ezért nem mindig mászkálhatok..Meg am anyám folyton hangosan nyög,sikoltozik,meg beszél szex közbe,én már ott tartok h úgy érzem hányok az egész felnőtté válástől,folyton vagdosom a karomat,de ez se igazán segít, már teljes kivagyok ne tudok mitt tenni ellen,mert ha anyának ezt elmondom annyi a válasza h értsem meg h ő nő,és h neki erre szüksége van,de könyörgöm ő meg értse meg h én meg gyerek vagyok,és nekem erre nincs szükségem!!Nekem anyával jo volt a viszonyom,am mostmár nem beszélek vele,csak hétköznapi dolgokat..és ezért sokat veszekszik velem..pedig erről ő tehet,hisz ő vadított el magától..és ha ezt emgemlítem neki akkor is csak ordibál velem. És még a kapcsolatuk elején többször az éjjeliszekrényemen hagyták a használt óvszert,és nem rég rengeteg róluk készült képet találtam a gépen, és azóta anyát már nem tom úgy átölelni mint régen,ezt mondtam is neki,de azt mondta h nézzem a jo oldalát, mert nem mindenki lát ilyet az anyjától..hát komolyan mondom ez marha poénos volt,azt hittme elbőgöm magam. Anya régen szeretett, de mióta ez a pasi van már úgy érzem h nem vagyok fontos neki. Most talán javult a helyzet..annyba h már megértette h ne nyögjön ha hallom, de képek ugyanúgy a szemem előtt vannak..és tök szar volt látni h anyám hót geci..Apa mondta h magához vesz..nagyon szívesen mennék is,de félek mert anyának nem működik jol a veséje,és félek h csak rosszat tennék vele ha magára hagynám,mert a pasi nincs mindig vele,meg volt már olyan h megcsalta,és olyankor nagyszükség van rám. Én anyát most is szeretem,a magamódján ő is engem,csak hát sztem önző velem. Szerintetek hibás vagyok? Mit tegyek? Már nem sokáig birom..
2008. júl. 25. 01:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%
Csak meg annyit, hogy az rendben van, hogy van a szuloknek szexualis elete, csak nem mindegy hogyan muvelik azt! Nekem pl nem nyogtek meg orditottak a szuleim szex kozben! Nem ertem manapsag miert nem tudnak a nok nok maradni!
2008. júl. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnlakka,remelem minden megolodik ha elkoltozol edesapadhoz.Edesanyad undorito hogy mit muvel.Puszi
2008. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. És tényleg nem kotorásztam, hanem előttem hagyták, a képek is az én képeim közt voltak, aztán szóltam anyának, kitörölte, de már egyszer találtam ilyet. Az óvszer az én éjjelimen volt,mert egy ágyunk van, a másik kanapé és az étkezőbe van.

És köszi még egyszer nektek.

2008. júl. 25. 21:15
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

ha nem vagy betegápoló, akkor nem kell anyád veséje miatt nála maradnod

nem te vagy a párja és csakis rajtad múlik, hogy mennyit törődsz vele

és aranyos vagy, mert akarsz vele törődni

de ilyen környezetben nem lehet tanulni és saját életet élni

ha ennyire kikészít a helyzet, akkor úgysem tudsz segíteni

2008. júl. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Én is nagyon együttérzek veled, és nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. :)


Csak hozzátennék az előzőekhez, mivel a jogi körülményeket sem árt tudnod, bár talán már tudod, mindenesetre leírom.


16 éves már félig nagykorúnak számítasz, több jogod van, mint 15 évesen volt, és még kevesebb mint 18 évesen lesz. Persze a jog nem minden, de nem árt tudni. Alapesetben tehát azt javasolnám, hogy menj be a helyi Gyermekjóléti Szolgálathoz és mondd el a problémádat, de azért van mit megtenned ez előtt. Segíthetned, ezért vannak, és ingyenesen teszik.


Írj le mindent két példányban, de a leveleket ne küldd el, hanem bízd rá valakire (pl. tanár, osztálytárs szülei, akit megbízhatónak, jófejnek tartasz), hogy őrizze meg, és egyez meg vele, hogy ha szólsz, juttassa el az egyik példányt a Gyermekjóléti Szolgálatnak, a másikat a Gyámhatóságnak.


Miután bebiztosítottad magad, mondd el anyukádnak, hogy ha továbbra is magasról tojik rád, bemész a Gyámhatósághoz és kiteregetsz. A megszégyenüléstől való félelem nagy erő. (Nem kell az orrára kötni, hogy nem kell bemenned, ez egy trükk, így ha elszégyellné magát, nem tud hatni Rád.)


Persze Te tudod, hogy ennek lenne-e értelme. Ha úgy ítéled meg, ne trükközz, csak menj be, bár szerintem jobb ha adsz anyukádnak egy esélyt, később jól jöhet nála.

2008. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
54%

Előző vagyok. Még valami:


Nagyon fontos tudnod, hogy világ nem lett más attól, hogy valaki - anyukád - a környezetben helytelenül viselkedik. (Trágár szavak találóbbak lennének, tudom.) Bíznod kell benne, hogy vannak jó emberek is, és hogy találsz majd egy rendes pasit, akivel békében élhettek. Bíznod kell ebben.


Pár éve egy válás után én is azt hittem, hogy kész, nincs olyan nő, akivel élhetnék, feladtam. Aztán egyszercsak jött egy angyal, rámragyogott, felemelt. Fordítva ez veled is megtörténhet, bíznod kell ebben.


És még egy fontos dolog, amiről ha tudsz, valószínűleg megelőzöl egy boldogtalan életet. Idővel azon kaphatod magad, hogy önkéntelenül is utánzod anyukádat (van is erről egy mondás, de most nem jut eszembe). Tudat alatt azért tennéd, hogy szembesítsd vele - mégha nincs is jelen -, hogy mit tett veled. Ez egy hangtalan sikoltás, amely sajnos soha nem ér célt. Ezt ha tudatosítod magadban, könnyen felismerheted a jeleket és akkor máshogy is dönthetsz, a lényeg, hogy felismerd és így tudatossá váljon tudal-alatti helyett. Jegyezd ezt meg, mert később minden múlhat ezen. :)


Kitartás, lélekben veled vagyunk! :)

2008. aug. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönök minden segítséget, most úgy látszik h megoldódott minden..nagy veszekedés volt,de azóta még nyaralni is voltunk együtt, most is itt van abarátja,de semmit nem hallok,nincs óvszer..tehát tiszteletbe tartanak. Ám én is félek ettől h ilyen leszek..de amúgy ő jo anya, most ez rájött hirtelen, és már szerencsére olyan mint régen. De szerintem én ebből csak tanultam és nem leszek ilyen,nagyon fogok gondoskodni a gyerekeimről, és fontosabbak lesznek nekem bárkitől és bármitől:)
2008. aug. 14. 02:32
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Nagyon örülök a változásnak, és hogy tudatosan igyekszel élni. :)


Ismeretlenül is szorítok továbbra is :)

2008. aug. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!