Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szakítsak a...

Mit tegyek? Szakítsak a barátommal, vagy költözzek hozzájuk?

Figyelt kérdés
Van egy barátom másfél éve. Itthon nagyon rossz a viszonyom a szüleimmel, anyám alkoholista, apám idegbeteg, ha elmúlok 18, a barátom szülei már mondták, hogy költözzek oda (ez kb 1 hónap múlva lesz). Nagyon szeretem a barátomat, de sokat veszekszünk, mert soha semmi nem jó neki. Ez lehet, hogy megszűnne, ha odaköltöznék, mert általában akkor van balhé, ha elválunk. Tudom, hogy nagyon szeret, és ezért is veszekszik mindig, ha pl nem aludhatok ott. Viszont nagyon félek, hogy odaköltözöm, és mégse lesz minden olyan jó, mint mondja. Ha nem költözök oda, akkor viszont biztos, hogy minden marad így, és kb 1 hónapon belül szakítunk. Plusz még van egy apróság, de ez a legkevesebb, hogy egy 29 éves fiú már régóta tetszik, és most úgy néz ki, hogy én is neki, de a barátomat semmiképp nem fogom megcsalni, szóval ez a fiú már csak akkor lenne érdekes, ha szakítanánk, viszont félek, hogy idős hozzám. Mit csináljak?
2009. dec. 26. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem éld a saját életedet, és ne függj senkitől.
2009. dec. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de nagyon szeretem
2009. dec. 26. 20:40
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretheted annyira, ha a szakításon gondolkodsz. Ha már úgy állsz hozzá egy párkapcsolathoz, hogy előbb-utóbb biztosan szakítotok, az nem igazi szerelem. Ha meg már azon gondolkodsz, kivel jönnél össze, ha szakítanátok, akkor rossz irányba halad az egész, hiábamondod, hogy nagyon szereted.

Ha odaköltözöl, és utána szakítotok, lesz hová menned? Gondolom, nem maradnál ott.

2009. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

saját szerencsétlen tapasztalatom az, hogyha már az együttjárás alatt vannak veszekedések, akkor az együttélés alatt csak még több lesz.

azt mondjuk bölcsen teszed, hogy nem csalod meg, mert ahhoz nincs jogod, ráadásul az a 29 éves, ha vele csalod meg a jelenlegi partnered, akkor nem lesz biztos abban, hogy őt már nem fogod megcsalni.

2009. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már másfele kacsintgatsz, akkor szakíts! 18 évesen még millió más srác fog tetszeni... Nem a kor a baj.
2009. dec. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Szereted, de más is nagyon tetszik akkor nem lehet akkora a szerelem. Amúgy ha a barátod folyton idegbeteg nem fog helyrezökkeni mert oda költözől csak rosszabb lesz. Azért ideges amikor nem vagytok együtt mert fél hogy elhagyod, ő is biztos érzi valahol hogy neked más is tetszik. Téleg egy állandóan féltékenykedő pasitól akkarsz függeni? Ő is tudgya ha oda költözől komolyan rá leszel szorulva nem lesz hová menned igy nem is hagyhatod el. Probálj meg inkább egy sulit költözhetsz koliba vagy egy barátnödhőz, 18 évesen kár elkötelezni magad.
2009. dec. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

18 evesen meg nem vagy kepes eltartani magad. Hallgathatod honapokon keresztul, hogy a baratod es a szulei eltartanak, majd elmenekulsz, de a sajat szuleidhez nem mehetsz vissza, mert ott hallgathatod, hogy miert hagytad el oket.

Ha a baratod nem kepes elfogadni a helyzeted, ha megertes helyett veszekszik, akkor mennyire szeret teged?

Ha azon gondolkodsz, hogy a masik sraccal osszegyere, akkor te mennyire szereted a baratod?

2009. dec. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
4 hónapom van az érettségiig, suliváltás már nem menne, egyetemre meg itt szeretnék járni Pesten. De soha senki nem fog úgy szeretni, mint ő szeret engem. tényleg mindent megtesz értem. és nem azért mérges, ha elmegyek, mert féltékeny (egyáltalán nem az), hanem mert hiányzom neki. egyszer már majdnem szakítottunk, és ő is mondta, hogy ha nézzük a tényeket, akkor szakítani kéne, de nagyon szeret, és tényleg ez az egyetlen dolog, ami még jó, hogy szeretjük egymást. lehet, h már nem annyira, mint másfél éve, de nem tudom elképzelni az életem nélküle.
2009. dec. 26. 21:01
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én (1. válaszoló) azt nem mondtam, hogy szakíts, csak azt, hogy ne függj senkitől, alakítsd ki az életed, ne mások határozzák meg, mit tehetsz meg, hol élhetsz, keress munkát, suli mellett is lehet dolgozni, örökké nem függhetsz másoktól, ne az vezéreljen, hogy menekülsz a családodtól, mert annak rossz következményei is lehetnek (itt vagyok példának én, anyu menekült a szüleitől, egyenesen egy házasságba, a gyerekkorom borzalmas volt, mert kiderült, hogy csak a köd rózsaszín, ami mögötte van, szürke és viharos, és tele van szakadékkal, csak anyu is olyan volt, hogy nem gondoskodott arról, hogy ne kelljen senkitől függnie, először a szüleitől, most apámtól, én nem fogom ezt a hibát elkövetni, és jobb lenne, ha te se tennéd), attól még lehet majd nagyon szuper és örökké tartó kapcsolatod a mostani pároddal, csak legyél annyira önálló, hogy ha valami történik (pl. egy súlyos baleset), ne sopánkodj azon, hogy egyedül nem tudod fenntartani magad.
2009. dec. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
anyám nem enged el dolgozni:( én már évek óta szeretnék menni. ha elmúltam 18, és már nem kell az engedélyük, akkor természetesen megyek dolgozni, de érettségi mellett nem lesz egyszerű.
2009. dec. 26. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!