Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatod a párod...

Milyen a kapcsolatod a párod előző házasságából született gyerekével/gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Hány éves volt, mikor megismertétek? Azóta mennyi idő telt el? Változott valami?
2013. júl. 7. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:

9 éves volt, amikor megismertem, fiú volt, én most 39/F.

amikor szétváltunk, akkor ő már 14 éves volt, eleinte rossz volt a kapcsolatunk, mert a volt párom nagyszülei nagyon elkényeztették a gyerkőcöt, minden körülötte forgott, még a mai napig is. Nem tudom milyen gyerek lesz belőle, de hogy számítani nem lehet rá sosem majd, az biztos.

2013. júl. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én páromnak nincs gyermeke, de nekem van. Arról tudok írni, hogy a kislányomnak (12) milyen a kapcsolata a volt férjem új élettársával.

Mivel a gyerek elég közvetlen, nyitott, csacsogós, (úgy neveltem, hogy ne féljen az emberektől, ne legyen szégyenlős), így hála neki (kislány) elég jól kijöttek. Örültem is neki, hogy néha el is viszik magukhoz, legalább utazik a gyerek, másik várost is megismer (javára válhat). Ez addig tartott, míg az egyik látogatás során a kislány a fürdőszobában meghallotta, mikor az új pár hisztizve szónokolt a volt férjemnek, hogy ha hozza haza a gyereket, ne próbáljon bejönni, és ilyenek, hogy "megint be fogsz menni mi? Hogy lásd őt." (mármint engem). A gyerek azzal jött haza, hogy "az a sárkány". Nem csoda. Megpróbáltam javítani a helyzeten, oldani a feszültséget. Ráírtam a hölgyre FB-on, hogy ha jönnek legközelebb a kislányért, jöjjön fel egy kávéra, legalább megismerjük egymást, nagyon szívesen látjuk az én új párommal (akivel 2 hónapos kisbabánk van- épp ezért sem értettem a féltékenységét.) Azóta már jöttek együtt a kislányért, akinek kivittem a táskáját, mert nehéz volt. A volt párom kiszállt az autóból, a barátnője nem, még csak nem is köszönt. Ott puffaszkodik a kocsiban, rám se néz. Párom ezt végig is nézte az ablakból, és mikor bementem mondta is, hogy "ez egy h...e pi..a! Velem ezt tuti nem csinálhatná egy nő, hogy megtiltsa, hogy bemenjek oda, ahol a gyerekem lakik, vagy felmenjek a dolgaiért."

Egyszerűen nem tudok mit tenni. A lánykám meg kineveti, nincs benne iránta már tisztelet, és félő, hogy ezt is majd az én számlámra fogja írni.

2013. júl. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Az én férjemnek 2 gyereke van 14 és 15 évesek,lány és fiú ...Eleinte rossz volt a kapcsolat mert amikor a férjemmel már együtt laktunk,hiába fizetett a férjem 4x többet mint elvileg a gyerektartás azt a volt feleség mind elverte és állandóan zaklatott minket hogy adjunk még pénzt..később sem változott a dolog sajnos..ha nem adtunk nekik pénzt az anyjuk elküldte őket hogy törjenek be hozzánk..csak akkor voltak"rendesek" ha kellett egy cipő vagy ruha vagy valami..a nő soha nem ment el dolgozni mi mindenbe próbáltunk segíteni..de az anyjuk azt nevelte beléjük hogy engem utáljanak az apjukat is de a szemünkbe legyenek rendesek és húzzanak le ahogy tudnak..pl.:felhívott minket hogy nincs a gyerekeknek cipőjük tehát evidens volt hogy elvittük őket cipőt venni..de nem gagyi kínait mert azt tudjuk nem tart sokáig..kaptak szép jótállásos drága cipőt,amit otthon a drága anyjuk szétvágta a talpát szikével,majd visszavitte a boltba hogy szétjött a cipő,a pénzt visszaadták ,ő vett a gyerekeinek egy 2 e ft-os cipőt és a többi pénzt meg magára költötte ruhára..eleinte nagyon sajnáltuk a gyerekeket,de sajnos ezzel a viselkedéssel amire az anyjuk tanítja őket nem tudunk együtt élni..jelenleg nem beszélnek velünk egy legutóbbi anyjuk féle hiszti miatt...
2013. júl. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Vannak ilyen helyzetek is. De a saját tapasztalatom miatt nem igazán tudom ezt neked elhinni. Én felhívtam a volt férjemet, mivel abban egyeztünk meg, hogy mindig ha bevásárolok a gyereknek ruhákat, akkor a felét kifizeti, szóval felhívtam, hogy vásároltam 30 ezer Ft értékben, de most nem kell elküldeni a pénzt, hanem nyárra vegyen a gyereknek egy rendes sportcipőt, és kvittek vagyunk. A volt férjem elmesélte ezt az új asszonynak, aki elment, vett a gyereknek sportcipőt, farmert, pólókat, és mindenkinek azt beszéli, hogy be kellett vásárolnia a kislányra, mert én nem vagyok képes, hogy én a pénzt magamra költöm, és rossz anya vagyok, és volt pofám telefonálni, hogy ők vegyenek a gyerekre holmikat.

2013. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Az én páromnak ugyan van két gyereke de egyikkel sem tartjuk a kapcsolatot.
2013. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

13 volt, most 20. Jó a kapcsolatunk, bár olyan hűdesokat nem találkozunk.

Mindezt annak ellenére, hogy az anyja nagyon sokáig próbálta bujtogatni a gyereket - szerencsére már beleunt és vége ennek.

2013. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es ne magadból indulj ki..és azt mivel magyarázod hogy az anyjuk szikével vágta szét a cipőket..ez úgy derült ki hogy az egyik gyerek cipőjének az árát nem adták vissza hanem mondták hogy javítják erre a gyerek sírógörcsöt kapott hogy az anyja mit fog szólni mert ebből akart ruhát venni magának...
2013. júl. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!