Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire az én dolgom, hogy a...

Mennyire az én dolgom, hogy a párom előző kapcsolatából való gyerekével én foglalkozzak?

Figyelt kérdés
Legalább 2 hetente, de sokszor sűrűbben is nálunk van a kislány (8 éves). Én játszok vele, én figyelek mindenre, a párom meg már cuppog, dúl-fúl ha 3-szor odahívja magához a kislány valamiért. "Állítólag" nagyon szereti, de nem neveli, hanem csak mindent megvesz neki, mindenhova elviszi (elvisszük), stb. Ha strandon vagyunk (nyáron) akkor ő inkább kint marad, mert hideg a víz, én meg minden pillanatban a kicsire figyeljek (mert nem tud úszni), stb. Nincs egy szabad hétvégém már hónapok óta, mert vagy dolgozom, vagy a gyerekre kell minden pillanatban vigyáznom (mert kora ellenére össze-vissza szaladgál, nem lehet semmit rábízni), de közben meg teljesen neveletlen, mindenért hisztizik.
2010. okt. 10. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ülj le a pároddal, s NAGYON KOMOLYAN beszélgess el vele.Mivel vele élsz valamennyire a Te dolgod is, de nem csak a Tied, ha hozzá mentél, akkor a családjához, az életéhez is hozzámentél.Ha hagyod magad, akkor ez nem fog változni.Mond meg neki, hogy ez nem mehet így tovább...Végül is nem a Te gyereked, hanem az övé.Kutya kötelessége vele törődni.Te csak szivességet teszel neki, ha esetleg vigyázol rá.Esetleg beszélj a volt nejével, s mond el neki ezeket a dolgokat, ha a nők összefognak...:))
2010. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy gyerekes hétvégére "véletlen " csinlnék egy egész napos programot a barátnőmmel, és lelépnék. Apa oldaja meg, az ő lánya!!
2010. okt. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is így jártam, csak nálunk fiú volt. Állítólag nagyon jól nevelt, figyelmes fiú. Aztán csak azt vettem észre, hogy nekem kellett elmennem itthonról a saját gyerekimmel, mert a kicsi lakásban nem volt olyan szoba, ahol elaltathattam volna őket a tévé és számítógépes játékok zajától, neki már majdnem külön szobája volt azért, hogy kéthetente ott legyen, amit utána én takarítottam ki utána az összevissza ragaszgatott rágógumiktól, a földön heverő rengeteg üres vizesflakontól, édességes zacskóktól, csokis papíroktól. Édesapa meg ezalatt minden hétvégén dolgozni ment, hiába mondtam, hogy erre semmi szükség, legyen itt vele, mert végülis hozzá jött és nem hozzám. Utólag be kell látnon, hogy azért történtek így a dolgok, mert hagytam. Gyorsan vedd elejét a dolgoknak. Ne hagyd magad, tisztázd a pároddal a dolgokat. Nálunk sajnon rányomta a bélyegét a fiúval való kapcsolatomra is, legalábbis szerintem. Sajnos sose tisztáztam a fiúval sem pontosan, hogy mi a bajom vele, de nyilván érezte ő is, hogy nem tudok örülni ha jön, pedig tényleg igyekeztem, de amikor azt láttam, hogy csak a cselédje vagyok, akkor elég nehéz volt őt örömmel látni. Úgyhogy tuti, hogy úgy maradtam meg benne, mint valami házisárkány. Már nem jár hozzánk, bár nem egyértelmű, hogy a kettőnek van-e valami köze egymáshoz, mert se ő sem a párom nem adott választ arra, hogy miért nem jön. Próbáltam a fiúval felvenni a kapcsolatot, hogy esetleg beszéljük meg a ki nem mondott dolgokat, de nem különösebben érdekli, ezért mostmár én sem erőltetem a dolgot. Nálatok fiatal még a kislány, vele nyilván nem lehet ezeket a dolgokat megbeszélni, meg nem is igazán ugyanez a porbléma, vagyis csak részben. Szóval a pároddal tisztázd, mert ennek nem lesz jó vége.
2010. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!