Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti családi, baráti körötökbe...

A ti családi, baráti körötökben van munkanélküli? Észrevettetek rajta viselkedésbeli változásokat, amióta nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Nálunk van egy lány, látni rajta a depressziót, a kétségbeesést, teljesen másképpen viselkedik azóta.

2014. ápr. 9. 10:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Én a magam nevében tudok nyilatkozni, én vagyok munkanélküli a családban. A párom elmondása szerint, Semmi értelmét nem látom a dolgoknak, befordultam, szomorú vagyok. De amint felhívnak egy állásinterjúval kapcsolatban, kivirulok, újra tudok nevetni és van életkedvem. Majd jön a csalódás és újra mélyre kerülök.

Most van egy lehetőségem, talán lesz munkám, Hétvégén kezdődik a 2 hét próbaidőm, ahol megnézzük "tetszünk e egymásnak" a főnökkel.

Nagyon remélem, hogy összejön, mert sajnos már nem csak akkor tűnik fel a saját viselkedésem, ha felnyitják a szemem, hanem én is észreveszem magamon az enyhe depresszió tüneteit. És tudom, hogy ezzel sem magamnak, sem a páromnak, sem a családomnak nem teszek jót.

2014. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

igen,én.Pontosan azokat tapasztalom sajnos,és a családom is rajtam,amiket felsoroltál....

28 éves vagyok,és van egy 4 éves kisfiam.2! éve nem találok munkát...

2014. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2%

Ahelyett, hogy itt elemezgetnéd, inkább szétnéznél a munkahelyeden vagy ismerősi körödben, hogy van-e valami állás, amire pont megfelelne! te is csak dumálsz, ahelyett, hogy segítenél!

Baromi nehéz állást találni, mert nem azt nézik, hogy az ember mit tud vagy mire képes a munkában, hanem hogy ki kinek az ismerőse vagy hogy ki vállal el bármit nulla fizetésért... Kerülj csak olyan helyzetbe, hogy elveszted a munkádat önhibádon kívül, és nincs aki segítsen, melletted álljon, aztán megtudod milyen is az a kétségbeesés. Remélem rólad is majd feltesznek ide egy kérdést, ahelyett, hogy segítenek majd!

2014. ápr. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

"De amint felhívnak egy állásinterjúval kapcsolatban, kivirulok, újra tudok nevetni és van életkedvem. Majd jön a csalódás és újra mélyre kerülök."


Látod kérdező, ez az amit te nem tudsz átérezni. Amikor valaki újra és újra bejut állásinterjúkra, ahol teljesen megfelelő lenne a munkára, maximálisan el tudná látni, de mégis elküldik. Illetve fenéket küldik el, még csak fel se hívják 1-2 hét múlva, hogy kösz nem...

2014. ápr. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Közelebbi családi és baráti körben szerencsére nincs munkanélküli senki, aminek nagyon örülök.

Tágabb környezetben sokan vannak- de ahogyan a személyiségünk, tanulmányaink, értékrendünk stb. különböznek, úgy a munkanélküliségre adott válaszreakcióik is.


Ezt így nem lehet általánosítani.

Nyilván sok függ attól is, hogy mennyi ideje keres állást valaki- mert az évek óta jövedelem és ellátás nélkül maradó, mások jóindulatára hagyatkozni kényszerülő eltartott felnőtt bizonyára elkeseredettebb, mint a frissen, sikolából kikerült még nagy terveket dédelgeő fiatal.


Persze látok olyat is, aki igazából a kisujját sem mozdítja, várja, hogy valaki más (rokonok, állam, hivatalok stb.) oldja meg az életét- olyat is, aki külföldre ment és ott szenved tovább, olyat is, aki foggal-körömmel kapaszkodik, hogy a nyugdíj előtti kis ideje még meglegyen és olyat is, aki inkább szült még pár gyereket, ezzel is elodázva a problémát.


Kérdező: gondolj bele, hogy te hogy éreznél, ha még zsebpénzed sem lenne- mert még azt is kérned kellene felnőtt ember létedre mástól, mert nincs munkád, de dolgozni szeretnél.

Az elutasítást, a sikertelenséget egyetlen egészséges lelkivilágú ember sem viseli jól huzamosabb ideig.

2014. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én próbálok segíteni, de sajnos abban a szektorban, ahol dolgozom, még asszisztensi munkát sem tudok neki szerezni, pedig fűt-fát kérdezgetek állandóan. A többi barát is folyton kérdezget, eredménytelenül. A szülei is, de ők sem tudnak semmit. Mellette állunk, amiben tudunk, segítünk, szóval ne mondd, hogy csak fröcsögök, mert tudom, hogy nagyon nehéz elhelyezkedni. Ő ráadásul olyan területen dolgozott, és keres munkát, ahol iszonyú nagy a verseny, az állásinterjúk 3-4 körösek. Próbált már eladói, árufeltöltői állást is keresni, onnan meg elküldik, mert vagy nincs kereskedelmie, vagy túlképzett. Azért tettem fel a kérdést, mert mindenki aggódik érte.
2014. ápr. 9. 11:04
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Munkanélküli vagyok. Szeptemberben megy a lányom óvodába, addig munkát kell találnom.

A tünetek: ok nélküli idegesség, semmihez semmi kedv. 7 órától vagyok ébren, még pizsamában vagyok, már a 2. tejes kávémat iszom. Takarítani kellene, de nem bírom rá venni magam. Pedig össze kell szednem magam. De nincs munkám, nincs célom, nincs napirendem, szét csúsznak a napjaim.

2014. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%
11 éve én is munkanélküli voltam majdnem fél évik (fele nyár volt), és engem megviselt. Előtte elég jelentős mértékben meghatározta önértékelésemet az, hogy egyetem után rögtön jó multis állásom lett, munkanélkülivé válás után meg hirtelen baráti körömhöz képest lúzernek kezdtem érezni magam, és ezért kerültem a társaságukat, egészen addig, amíg nem lett újra normális melóm. Csajokkal sem ismerkedtem, különösen az idegesített, amikor baráti körbe tartozó csajok sajnáltak, részvétet éreztek. Objektíven értékelve, magamhoz képest akkor elég kattant voltam.
2014. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Keresztapám. 1,5 évig volt munkanélküli, alkoholista lett. Most kapott munkát 1 hónapja, teljesen kivirult, letette az italt. Ő maga mondta, hogy a tehetetlenség miatt nyúlt italhoz.
2014. ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
hát ez a normális,te is kétségbe lennél esve ha kenyérgondjaid volnának,akarnál dolgozni,csak munkát nem kapsz..mert 6másikat protekcióval,és sógorkomasággal vesznek fel.mindenféle képesítés ,s iskolai végzettség nélkül.mivel ez ma Magyarország.Nekem sincs munkám,külföldre járok negyedévente szezonmelózni,de az is olyan hogy haggyuk...
2014. ápr. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!