Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség anyám megőrült?

Segítség anyám megőrült?

Figyelt kérdés

Anyám jó ember de úgy érzem paranoid skizofrén lett. Téveszmerendszerekben él, megrendíthetetlen és ok nélkül kezdte el utálni a szeretteit. Apám már elmenekült, én itt maradtam vele egyedül. Olyan szinten idegesít, hogy előhozott bennem egy autoimmun betegséget. Mindegy, beszéljen helyettem ez a beszélgetés:

xxxüzenete:

*figyelj

*fogok valami tompa tárgyat

*és agyonütöm anyámat

*ebbe betegedek bele....

*"nehogymár az anyádnak nyugalma legyen, te sz.métláda, te" "gondoskodol te arról", "hiába nézed meg a neten hogy lehet egy normális embert kikészíteni idegileg, nem fog összejönni fiam, annál butább vagy" "célod azt elérheted, de nem sikerül, mert annál erősebb az idegállapotom, mert te azt nem tudod

*te mit csinálnál az ilyen szerencsétlennel?

*már rég az idegosztályon lenne a helye

*egy normális embert már tönkretett

*most jönne a második....

*?....

*apám érezte, hogy bolond, csak azért vette feleségül, mert kib..szott jól nézett ki

yyyyyyyyyyüzenete:

*hát kicsit légy anyád,és tényleg hívd kia mentőket,a tudta nélkül

xxxxxxxxx üzenete:

*mit érek el vele?... semmit

*csak azt, hogy megkeseríti a szünetemet

*kell az nekem?

*múltkor tudod mi volt?

*vettem magamnak négy zsemlét, tömbsajtot, meg paprikát

*hazahozom megeszek egyet

*többit be a hűtőbe

*mondom majd később megeszem

*kijövök, anyám felzabálta

*mondom anya, te etted meg?

*nem

*(egy az, hogy erre mi a f.szt mondasz?)

*mondom NEM BAJ, edd meg nyugodtan ha kérsz, csak szólj

*DE NEM ÉN ETTEM MEG

*mondom anya vettem magamnak sajtot, paprikát, zsemlét, csak te ehetted meg

*"ja azt hittem, hogy azt én vettem"

*nézek rá

*mondom ennél tényleg elmentek otthonról, nem is válaszoltam

*....

*valami nincs vele rendben

*valamelyik nap úgy felidegesített, hogy majdnem kitörtem az egyik ablakot

*érted üvölt mint a fába szorult féreg, és normális emberként nem lehet vele kommunikálni, akármit mondasz nem , meg se hallja, nem köt bele, nem válaszol, csak mondja tovább az undorító sértegetéseit, mint valami idegroncs

*most ez nem baj, próbálom levegőnek nézni de nem megy

*jön utánam e

*elémáll

*beleszól amit csinálok

*b.sztatja a holmimat

*fenyegetőzik

*hívogatja az osztályfőnökömet

*apámat

*kavarja a sz.rt rendesen

*nem tudok mit kezdeni vele

*most megpróbáltam vele komolyan beszélni

*mondtam, hogy ez meg ez van a vérképemen, ez egy veszélyes betegség, minden jel arra mutat, hogy elkezdődött nálam

*érted mintha meg se hallotta volna

*most azzal b.sztat, hogy az isten ezzel ver, és hogy mennyire megérdemlem

*ilyenkor az ember fogna egy követ, vagy akármit, és addig verné a fejét amíg hangja van, hiába az anyád, hiába szereted, egy őrült.... gonosz, megkeseredett elkavarodott lélek lett belőle

*


most ismersz, nem vagyok egy egyszerű eset

*de ezt amit anyámtól kapok, k.rvára nem érdemlem meg

*és k.rvára nem vagyok abban a helyzetben, hogy elmenjek

*hessek

*te mit csinálnál? mert a mentő nem megoldás, apám meg egy p.cs, és leszarja mi van velem

*azt persze k..rvára tudja, hogy mi kell nekem, pl beregisztrált a társkeresőre

*... gratulálok neki hozzá

*nem az, tisztelném ilyenekben

*figy , itt vagy egyáltalán?

*neked pl apád már nincs közöttünk... mit tennél a helyemben... ha még tudnál valahogy változtatni

*mert én talán tudok még


mit lehet tenni ebben a szituációban?

19 f


2009. dec. 20. 15:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
figyelj amikor valaki ok nélkül mondja-mondja, hogy milyen sz.rházi, sz.métláda vagy, így úgy, stb. Nem áll le sem szép szóra, sem undorító beszólásra, semmire sem reagál. Akkor. Az embernek megfordul a fejében az az érzés, hogy a biologiai keretein belül csendesíti el.
2009. dec. 20. 16:58
 12/26 anonim válasza:
70%

teljesen megértelek. nálam nagyon hasonló a helyzet. csak én 16 vagyok, meg lány, és anyám nem idegbeteg, hanem alkoholista. és nagyon ért hozzá, h amikor ő az idióta, még én érezzem magam rosszul, és nekem legyen bűntudatom. én folyton beteg vagyok, most már idáig (!) elértem a suliban a hiányzásmaximumot, h valszeg osztályozó vizsga lesz belőle...

nem értem az ilyen szülőket.

anyám azóta ilyen, h apum meghalt, és szoszerint minden alkesz f.szt felhoz ide...

már beküldtem elvonóra, nem segített.

gyámügyhöz nem fogok menni, mert intézetben még rosszabb lenne nekem.

én azt várom, h meglegyek 18, és huzhassak a p.csába.

annyit tudok mondani, h hagyd figyelmen kívül, üvöltetsd a füledben a zenét, h ne halld, amit mond

és amint tudsz, menj dolgozni, és költözz el onnan.

akik meg itt beszologatnak, h betegvagy, meg ilyenek, azok az idegbetegek, nem te.

2009. dec. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
81%
Hát már ne is haragudj, de amit sikerült felfognom, nagyjából semmi olyat nem találtam, amin ennyire ki kellene borulnod. Engem is szokott szidni az anyám (rondább dolgokat is mond), mégsem jövök ide cirkuszolni, hogy biztosan megőrült. Egyébként gyönyörűen beszélsz az anyádról, ha az én gyerekem lennél, már akkorát kaptál volna, hogy nem lenne fejed. És szerintem is inkább neked kellene elgondolkoznod, annyira nem hat meg, hogy egy 16 éves analfabéta kiscsaj mit írogat.
2009. dec. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
40%
Figyu én egy 12 éves lány vok és én is utálom az anyám de figyelj azért ez tényleg beteg hogy egy kimásolt regény beilesztesz majd azt várod hogy olvassuk el segítsünk am megette a szenvicsed fú nehogy kiborulj nehogy leessen a vércukrod juj istenem ez azé cikis...Am valószinüleg biztos ő csinál mindent,ha egy kicsit szeretgetnéd biztos értékelné...Nem arra van egy anya hogy kisz*rjon és szoptason kitörölje a feneked aztán ahogy nem vagy pojás nem az lesz a feladata hogy enni adjon hát nem egy eszköz nem egy cseléd egy érző lény és lehet hogy ezért mert ezt csinálod ezért "dilis".pfff
2010. márc. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
Am elárulnám hogy az én anyám iszik az apám meghalt és nem hisztizek hogy jaj így jaj úgy...És hidd el nem jó haza jönni egy részeg anyára...szóval fogd egy kicsit vissza magad.KÖSZI
2010. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
fogalmad sincs mit élek át te nyomorék. Jobb lenne ha inkább kussolnál. köszönöm
2010. márc. 2. 17:30
 17/26 anonim ***** válasza:
Pont ez van velem is!!! Rokonlelkek vagyunk!
2010. máj. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy paranoid skizofrén?

Nekem úgy tűnik, hogy inkább idegi kimerültségben szenved, és rendesen megkeseredett...

2010. máj. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
abból, hogy a skizofrének másképp látják a világot, arrébbteszel egy könyvet és magukban lerendezik, hogy azért tetted arrébb, hogy azzal őt idegesítsed... nincs ellenszer, csak tompító
2010. máj. 5. 17:31
 20/26 anonim ***** válasza:

"arrébbteszel egy könyvet és magukban lerendezik, hogy azért tetted arrébb, hogy azzal őt idegesítsed..."


Ettől még nem lesz valaki skizofrén, sőt... Látom fogalmad nincs a témáról...

2010. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!