Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki tiltással nevel az hazudni...

Aki tiltással nevel az hazudni tanít?! Édesanyám és köztem lévő vita!

Figyelt kérdés

Van egy pár hónapos kislányom, szóval még nincs itt az ideje annak hogy fiúzzon.

Viszont már gondolkodtam a sorsról, bár ez szerintem ha idősebbek leszünk nyilván változni fog, bennem is meg éled az a típusú féltés.


De beszélgettünk édesanyámmal, és mondtam neki hogyha komolyabb lesz a kapcsolat akkor nem fog zavarni ha itt alszik a fiú.

Én ezt szeretném hogy nálunk legyen a fiú, és ne kelljen a lányomnak úgy élni ahogy nekem.

Nekem 20 éves koromban engedték meg hogy nálam aludjon a párom. Ez nagyon problémás hiszen 14 évesen jöttünk össze.

Nekem ez a tiltása, ment a tanulás rovására is, hiszen kénytelen voltam iskola időben is ellógni, na és állandóan náluk lenni ami szerintem nagyon gáz.


Nem akarom hogy a lányomnak is ezt kelljen átélni, persze hogyha egy fiúval lesz sokáig, itt nem az 1-2 hónapos kapcsolatokról beszélek, de szerintem édesanyám 16-17 éves koromban igazán engedhette volna. Így sem úgy sem estem volna teherbe mert van eszem és tudtam gondolkodni. Volt amikor pechünkre elszakadt a gumi akkor irány kiváltani az esemény utánit, nem volt kivel megbeszélnem. Rémes volt. De hiába a tiltás ha valaki akar akkor megteszi fényes nappal, nem kell ahhoz éjszaka lenni.


Na és azt mondta hogy felelőtlen vagyok, és hogy mit nevelek a lányomba???!!

Rémes gondolkodása van.

Egyébként a lányom édesapja az első férfi az életemben. ( ha ez számít)


2014. ápr. 10. 09:50
1 2 3 4
 21/38 Andizsuzsi ***** válasza:
69%
Minden szülő tiltással (is) neveli a gyerekét, legalábbis jóesetben. Hiszen amíg észérvekkel nem lehet hatni a gyerekre, addig tiltás van, kőkeményen. Nem dugiszálhat semmit a konnektorba, nem futkoshat az utcán kedvére, nem mászhat fel bármire, és még hosszan sorolhatnám. Hogy párkapcsolati kérdésben ki mikor enged először, az meg teljesen egyéni. Bár kíváncsi lennék rá, ha kérdező leánykája 14 évesen hazaviszi az aktuális barátját, akkor kérdező honnan tudja majd eldönteni, hogy az komoly kapcsolat-e?
2014. ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
38%
Téged valóban rosszul neveltek. Ha anyukáddal normálisan tudtál volna beszélgetni a párkapcsolatokról és a nemiségről, akkor 14 évesen nem az pasiddal alváson járt volna az eszed, mert tudtad volna, hogy a szex nem gyerekeknek való. Azok a lányok fekszenek le a barátjukkal ilyen korán, akik semmit nem tudnak a szexről, mert nincs kivel megbeszélniük a dolgokat, csak a kíváncsiság hajtja őket, meg persze az, hogy nagylánynak tűnjenek. Jó, hogy te a lányoddal közvetlenebb és őszintébb szeretnél majd lenni, így legalább ő nem fog gyerekként lógni az iskolából, hogy eljárhasson szexelni a barátjával, mert tisztában lesz vele, hogy milyen életkorú embernek való a szex.
2014. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
79%
Mi köze ehhez anyádnak...? Te lányod, te döntesz. Ennyi. Úgyis a kettőtök kapcsolatán meg a bizalmi viszonyotokon fog múlni, hogy mit engedsz meg neki és mit nem, és jó esetben nem azon, hogy anyád mit szólna hozzá. Nem is értem a kérdést.
2014. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
34%
En személy szerint 16 évesen korainak tartom azt, hogy nemi eletet éljen valaki. Még gyerek. Védekezés mellett is van esély a terhessegre, en pedig nem akarom, hogy a gyerekem gyerekként gyereket neveljen, vagy abortuszra kényszerüljön. Annak se örülnék, ha fogamzasgatloval terhelné a még fejlődő szervezetet. Persze, ott az óvszer, de az kiszakadhat es sajnos az esemény utani tabletta se 100%, arrol nem is beszélve, hogy mekkora adag hormont tartalmaz..... En anno 18 évesen kezdtem, nem ereztem se akkor, se most, hogy el lettem volna késve bármivel is. Pláne, hogy a mai 16-17 evesekre -tisztelet a kivételnek- siman ráillik a tobb faxt fogott, mint kilincset mondás.... Kerdezonknel eselyes, hogy nem tobb, mint 20, azert gondolkodik igy....
2014. ápr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
52%

Latom nem igazan kapsz a kerdesedre valaszt, kar volt leirni a sztorit, latod a sok okos, mire a vegere er elfelejti a kerdest, es csak kritizalni tud:)

En abszolut egyetertek veled, 16-7evesen mar lehet ugy kezelni a sajat lanyod, hogy az felerjen egy baratnoi kapcsolattal, persze kozben maradjon meg a tisztelet is.

Ugy gondolom, addig kell neki megtanitani a helyes ertekrendet, addig kell kialakitani benne a tudatot, hogy anyara mindig szamithatsz, anyaval barmit megbeszelhetsz, mig ez a korszak el nem jon. Mert termeszetes, hogy kamaszkorban lazadozunk kicsit, de nem mindegy milyen szinten.

Engem edesanyam fantasztikusan nevelt, nagyon szeretem, tisztelem, felnezek ra. O engedte, hogy az akkori baratommal aludjak 16 evesen, 3 eves kapcsolat lett belole. Jelenlegi parommal 1 honap utan szinte osszekoltoztunk, egyutt alszunk minden ejszaka, es lehet meglepo, de az elejen csak aludtunk osszebujva.

Barmikor bármivel gondom van, o az elso akit hivok, mert tudom nem fog leszidni, nem fog "enmegmondtam"ozni, hanem segiteni fog.

Ha tiltott, mondjuk 15 évesen a bulizast, iszonyat merges voltam, de eszembe sem jutott ellogni, mert megertettem az erveit, es elfogadtam. Ezt kell belenevelned a lanyodba, sajnos egyelore fogalmam sincs hogy, de ha egyszer odajutok, en biztos ugy fogom nevelni a lanyom, ahogy engem az en edesanyam. 21L

2014. ápr. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem a problémát, a te lányod, a te szabályaid. Anyukád nem lesz ott állandóan, hogy ezt ellenőrizgesse. Arra vigyázz, hogy ne ess majd a ló másik oldalára, mert néha tiltanod is kell majd. Anyukád módszere pedig valóban rémes... semmit sem akadályozott meg és végig hazudtad az egész tinikorod.
2014. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
61%

Nincs igazad, a tanulásnak semmi köze az ott alváshoz :)

Egyébként tök érhető, hogy ha pl. egy lakásban laktok és nem egy hodály nagy házban, akkor nem akarják a szülők, hogy egy idegen ott aludjon náluk, és nem azért, mert akkor szexelnétek. Mert nem hülyék, tudják, hogy nem csak együtt alváskor lehet szexelni :) Hanem azért, mert egyszerűen kényelmetlen, kellemetlen nekik egy idegent kerülgetni. Középiskolás korban nem is nagyon szokott még együtt alvás lenni. Legalábbis én soha nem aludtam ott másnál. És én sem vittem haza senkit. Máshogy is meg lehet oldani, és nem iskolaidőben :)

2014. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

# 25/26 Időpont ma 11:29

Felesleges osztanod az észt mert tökéletes válasszal ezt a kérdést úgy sem tudod megválaszolni!

Na meg mindenki másképp neveli a gyermekét,minden gyerek más nevelést igényel,és nem mindegy a környezet sem ahol az ember felnő.Szóval ,persze hogy mindenki mást ajánl,mert nem vagyunk ugyan olyanok!Valakinél keményebbnek kell lenni,valakinél nem és ezt senki sem fogja megmondani hogy mi lenne a jobb!!!Gondolj bele milyen unalmas világban élnénk ha minden ugyan olyan lenne,ha mindenki ugyanolyan lenne!

Amúgy a nagy átlagban a mai fiatalokra ráférne a katonaság!(mert ki van nyalva a hátsójuk és el vannak kur vulva)

2014. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
69%

"kénytelen voltam iskola időben is ellógni, na és állandóan náluk lenni ami szerintem nagyon gáz"


Ez vicc? Kénytelen voltál? Muszáj volt? Az életed függött attól, hogy ellógj?


Persze, hogy nem tiltással kell nevelni, de amit leírsz, és hogy a pár hónapos babáddal kapcsolatban a te tinikori sérelmeid merülnek fel... komolyan mondom, annyira éretlen ez a kérdés. Mintha dacból szülted volna a gyereket, hogy "na nézd, anya, én nem így csinálom, bibibííí!".

2014. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
38%

Egyetértek veled kérdező.

Remélem 15 év múlva is ezt fogod gondolni, mint most :)


Én 15 évesen vesztettem el a szüzességemet, fél év után mondtam el a szüleimnek. Egészen addig amíg szűznek hittek, nagyon szigorúak voltak velem.

Mikor egy vita alkalmával mondtam nekik, hogy már teljesen fölösleges tiltani, akkor átgondolták a dolgokat.

Engedtek bulizni, de én nem akartam. Simán kimaradhattam volna 16 évesen egész hajnalig, míg a 20 éves barátnőmnek 9re haza kellett érnie...

De nem mentem bulizni, valahogy már nem csábított a hajnalig tartó discozás, miután legális volt.

2014. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!