Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha egy ilyen...

Mit tennétek, ha egy ilyen üzenetet kapnátok egy névre szóló emilben, vagy egy ismert közösségi oldal üzenőfalán?

Figyelt kérdés

„Reménykedve vártam, hogy mindazok, akik megbántottak, megaláztak, becsaptak egyszer azt mondják: „ne haragudj”

Beláttam, hogy erre semmi esély sincs, ezért én követem meg őket és azt mondom: „ Ne haragudjatok, hogy megbántódtam.”

A legszomorúbb az, hogy mindezt családtagjaim tették, akiket szerettem és akiknek mindegy

mit érzek…, tőlük akár már holnap meg is halhatnék.”


2009. dec. 21. 12:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Úgy gondolom, ezt Te szeretnéd megírni... jól látom??
2009. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát, attól függ, kitől kapnám. Valószínűleg elgondolkodnék rajta, hogy ez mennyire szól nekem, mennyire vagyok "sáros" benne. De ugyanezt a szöveget ugyanúgy kaphatnám egy "engem mindenki utál" gondolkodású tinitől is, akkor nem igazán érdekelne.
2009. dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Végig gondolnám, hogy ki lehet ennyire megbántódva, ki az akire keveset figyelnek, akit talán akaratlanul sikerült így megbántani. Maga az eset miatt azt mondanám gyerekről van szó, ha van a családban, de a megfogalmazása alapján lehet hogy mégsem. Ülj le, és gondold végig ki szokott neked e-mailt küldeni a családból, egyáltalán milyen névről, e-mailről küldte? Aztán gondold végig azt is, hogy kivel tehettél mostanában olyat, ami esetleg neki nem tetszett, és ha leszűkült a kör, akkor próbálj beszélni velük...
2009. dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Sajnálnám, amiért ilyen megnyomorodott szolgalelkű.
2009. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
hát én túl sokat nem tudnék kezdeni vele. ha konkrétan beszélni akarsz valakivel, valakinek szánod ezt, akkor vele beszélj, neki írj személyesen... így pl. egy közösségi oldalon kinyilatkozni nem szerencsés, mert még az is megsértődik, akinek nem kellene...
2009. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha üzenőfalon olvasnám, nem nagyon érdekelne.

Ha személyes üzenetként olvasnám, akkor meg azért, mert ez egy általánosságban megfogalmazott panasz, ami nem személyre szól, még akkor sem, ha személyesen nekem érkezett.

Ha valaki ezt írná: "... megbántottál! Sokáig vártam, hátha magadtól is rájössz és bocsánatot kérsz, de úgy látom, nem is vetted észre. Ha ennek én vagyok az oka, ha volt olyan, hogy hasonlóan viselkedtem Veled, most bocsánatot kérek érte, mert már látom, hogy mennyire fájdalmas tud ez lenni. Ha nem volt ilyen, megkérlek, gondolkozz el azon, amit írtam és ha fontos vagyok számodra valamelyest, szeretném, ha kifejtenéd a véleményedet. Ebben az esetben sokat jelentene nekem, ha bocsánatot kérnél te is. Köszönöm, hogy elolvastad. XY2", nos, ekkor biztosan elgondolkodnék azon, amit tettem. Ha nem úgy látnám a dolgot, ahogy a levélíró, arra azért biztosan méltatnám, hogy válaszoljak neki és elmondjam a véleményemet. Ha én is érezném a megbántást, bocsánatot kérnék.

Az ilyesfajta közléseknek a lehető legrosszabb formája a nyilvánosság! Ha konkrétan kiírod, hogy a családodról van szó, olyan, mintha pellengérre állítanád őket, amit senki sem vesz jó néven.

2009. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Én kb heti 1-szer olvasom el a leveleimet, vagy csak megnézem mi jött és ami reklám vagy körlevél, azt kitörlöm, a többit pedig ha lesz időm, elolvasnám.Szóval ha én kapnék ilyet, akkor valszeg már megtette volna az illető azt amit akart és én életem végéig hibáztathatnám magam, ami miatt nem néztem meg korábban a levelet. Remélem senki nem utál ennyire, hogy megkeserítse az életemet, ha már ő meg akar hallni. Szerintem senkinek sincs joga megkeseríteni mások életét, még akkor sem ha ő meg akar hallni, mert megbántották, az túl önzőség lenne és nem lenne jobb annál aki megbántotta.
2009. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondja az ember szemébe ha valami fáj?!!!!!!!!
2009. dec. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg akart sérteni, ezzel csak plusz örömet szerzel neki.
2009. dec. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez a dolog végtlenül megkeseriti az ünnepeket, de az életemet is. Egy éve várok arra, hogy ezek az emberek - különösen az egyik, aki elképesztő rágalmat zúditott rám - megkövessenek. De ők hallgatnak. Ezért gondoltam arra, hogy erőt veszek magamon és én lépek. Nagyon nehezemre esik, a következményektől is tartok, de ebbe az állapotba szinte belehalok. A leggonoszabb a lányom volt, akinek a szíve helyén valószinű egy kő dobog.
2009. dec. 21. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!