Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj a 10 év korkülönbség?

Miért baj a 10 év korkülönbség?

Figyelt kérdés
Szerintetek sok? a családom szerint igen, szerintem meg ma már nincs korhatár! (20/N-30/F)
2009. dec. 23. 12:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

talán mert két síkban léteztek. te még csak kezded az életet, ő pedig már javában éli. te valszeg még élni akarsz bulizni tombolni, ő már ezen túl van és dolgozni akar pihenni otthon nem sétálgatni minden nap pörögni, stb.


van, hogy ez amit leírtam nem igaz néhány idősebbre, de az esetek nagyobb részében igen. ebből szokott az kisülni, hogy jön a lány panaszkodni, hogy nem megy vele a párja sehova se, csak hazamegy eszik alszik, stb.

2009. dec. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
lassan elvégzem az egyetemet, és akkor én is elkezdhetem a a nagy melós életemet. amugy meg 30 évesen igencsak eljár szórakozni, szóval nem az a befásult példány:)
2009. dec. 23. 12:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen idős korban ez csak akkor baj, ha az életstílus teljesen különböző. Sok 30-as van, aki magát még igen csak fiatalnak érzi (hiszen végülis az), és nem okoz neki gondot, hogy tartsa a tempót a 20 éves barátnőjével, sőt. Vagy akkor sem gond, ha az adott 20 éves abba a típusba tartozik, akik érettebbek, nyugodtabbak, megfontoltabbak, hiszen vannak ilyen emberek is, fiatalon is.
2009. dec. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem baj szerintem a 10 év korkülönbség, de van azért még pár kérdésem. Hány évre tevezitek a kapcsolatot? Mert ha 'örökre', akkor számolhatunk:a férfiak atlagéletkora -5 év, +10 év. Rád hosszú távon 15 év özvegység vár.....
2009. dec. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
azért kedves utolsó kommentező, ha valakit igazán szeretsz, nem úgy kellene gondolkodnod, hogy hú várjál csak, ha te 10 évvel idősebb vagy akkor el se kezdjük, mert nem akarok özvegy maradni! igy nem lehet elinditani egy kapcsolatot. meg végigvinni se. ez a halálozási dolog meg csak átlagosan mondható el, bekövetkezhet neadjisten akármi baleset, betegség, és akkor nem csak nálam áll fent a veszélye az özvegységnek.
2009. dec. 23. 12:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan mondom, hogy eldobom az agyam az ilyen válaszokon, hogy azért baj a 10 év, mert akkor 10 -15 évig özvegy leszel. Akkor inkkább engedje el a nagy Ő-t esetleg, mert lehet hogy majd...(És lehet hogy ő hal meg hamarabb, akkor mi van?)Ilyen erővel mindenkitől kérhetnénk valami igazolást, hogy nincs e hajlama valami súlyos betegségre, hányan haltak meg a családjában rákban, infarktusban, agyvérzésben, aztán végezzünk egy kockázatelemzést és ha nem az jön ki hogy egyszerre pusztulunk el, akkor bele se vágjunk az egészbe, mert lehet 40 év házasság után 10 évig özvegyek leszünk.

Egyébként szerintem nem a 10 év számít, hanem , hogy mennyire hasonló az életstílusuk(buli, stb.)és a gondolkodásuk az életről.

2009. dec. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok a párom februárban lesz 32. Mi tök jó kijövünk. Nálunk soha nem volt ezzel gond a családban sem. Teljesen kiegészítjük egy mást,én is más oldalról vizsgálom a dolgokat meg ő is és így a végén ha "összetesszük" a gondolatainkat akkor egész jó ötletek és dolgok születnek! Persze, ez nem minden esetben van így, mert ahol nem tudják elfogadni a párok azt ha a másik nem úgy gondolkodik mint ők és nem tudnak a többféle szemléletből előny kovácsolni akkor abból csak jó nagy viták születnek és akkor már lehet gond a korkülönbséggel.
2009. dec. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

20év felett már nem gáz a 10 év a férfiak egy része úgyis

későn érő típus ő már túl van a vad csajozós 20as évein

talán már ő is másképp gondolkodik egy komolyabb kapcsolatról ami jó ha te se futó kalandot akarsz.Egy huszonéves srácnak még más a fontos még élni akar nem házasodni és nincs is olyan élettapasztalata.Különben is:a nők hamarabb öregednek így nem kell berosálnod ha a sokadik x-ez érsz mert ő már rég túl van rajta és elmondhatja hogy van egy csinos fiatal neje és

csak a korod miatt már biztos nem fog lecserélni egy

fiatalabbra,.

2009. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Ha a házasságot egész életre tervezzük, még azt sem tartom rossz ötletnek, hogy genetikai tanácsadáson vegyetek részt (esetleg). Mind a magatok, mind az utódok érdekében. Jobb az előrelátás, mint a 'késő bánat', vagy a válás! ----Persze ha valóban komolyan gondoljátok!?
2009. dec. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj :) Csak neked legyen eszed később, mikor jönnek a konfliktusok, és tudd kezelni, és ne az legyen, hogy bezzeg más pasi milyen kedves, rendes, udvarol, megértő.... Mert sajnos tapasztalat hiányában nehéz kezelni és megérteni a másikat. Én úgy érzem, hogy nagy hiba lett volna 25 éves korom alatt megházasodni, mert most már teljesen másképp látom a férfiakat, és az általános hibáikat, mint akkor.


De ettől függetlenül csak nyerhetsz a kapcsolattal, szerintem. :)


31/N

2009. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!