Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 éves kislányunkat szeretnénk...

1 éves kislányunkat szeretnénk megkeresztelni, de mindenhonnan elutasítást kapunk mert nem vagyunk házasok. Budapesti református egyházközösséget keresek, ahol megkeresztelnék gyermekünket? Kérem szépen segítsenek. Várom az információkat.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 13:03
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
52%
19-es, miért, gondolod ott nem találna barátokat?
2014. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 Andizsuzsi ***** válasza:
58%

Kedves meme22!


Köszönöm a válaszod. Ezért írtam, hogy lehet, hogy el tudnám fogadni a kérdező nézetét, ha leírná. És ezért írtam, hogy nem ítélkeztünk (nekem az amúgy sem szokásom), hanem kíváncsiak vagyunk. Egy ateista és egy hívő ember közötti kapcsolatban például tökéletesen értem. És biztosan egyéb szituációk is lehetnek még. Az én személyes tapasztalatom egyébként az, hogy ilyen szituációban nem szoktak elzárkózni a keresztelő elől sem a lelkészek, sem a plébánosok, csak az a lényeg, hogy valakinek a szülők közül legyen lelki igénye arra, hogy a gyerek legyen megkeresztelve (ne hagyományból, megszokásból, mit-mondanak-a-nagyszülők miatt stb). Mindkét egyházban (de gondolom a többi keresztény egyházban is) a keresztség az egyik legfontosabb szentség (a református egyházban csak az úrvacsora számít még annak, nincs is több), ezért nem dobálóznak vele.

2014. ápr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
49%

De meme22, miért? Majd ha nagy lesz, eldönti, mit akar. Lehet, hogy egy tök más vallásba fog beleszeretni. Szerintem ez felér egy gyerek agymosásával, amikor mindenféle rémsztorikkal traktálják, amikor még fel sem fogja, hogy ez az egész mese.


És olyan buta, korlátolt embereket sem akarnék a gyerekem közelébe, mint a papok?


(Mi van, ha mondjuk meleg lesz a gyereked, és azt hallja, hogy az bűn?)

2014. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül fogja hitben nevelni a gyermeket, de ezer oka lehet annak, hogy szeretné megkereszteltetni. Lehet, hogy azt tudja, hogy mire szolgál ez a szentség.

Az érthető, hogy az atya, vagy a lelkész bizonyosságot szeretne, hogy a gyermek hitben nevelkedik majd, de ebből a szempontból elegendő a keresztszülő ígérete.

Ismerősöm gyermekeit a Pesterzsébet központi gyülekezet lelkésze, Takaró Tamás keresztelte meg. Ők sem voltak házasok, de a lány a lelkészhez járt hittanra annak idején.

2014. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
88%
Ilyet még nem hallottam, hogy csak házaspárok gyerekei lehessenek csak megkeresztelve. Mekkora blödség már! És milyen gyökérség az, hogy emiatt elutasítanak. Röhej az egész és felháborító. Barátnőmék nincsenek megházasodva, de van három gyerekük. Mindegyik meg van keresztelve és szó sem esett róla, hogy nem lehet, mert nem házasok. Magam református vagyok, és voltam olyan keresztelőn, ahol lányanya gyerekét keresztelték, apuka pedig sehol. Szóval ezért érthetetlen az egész, meg az első néhány válaszoló kommentje is, akik szerint ez jogos. Könyörgöm, nem a középkorban élünk.
2014. ápr. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
57%
meme, az a gyerek jobban járna, ha te elmondanád neki, mit gondolsz istenről, minthogy bedobod egy vallásos közösségbe. Közösségbe máshova is járhat, sportolhat, kézműveskedhet... szerintem aki vallásos közösségbe jár gyerekként, attól elveszik a világ iránti kíváncsiságot, a megismerés, felfedezés vágyát.
2014. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
52%

A szülő egyik feladata szerintem megmutatni gyermekének az általa helyesnek ítélt utat. Aztán a gyermek majd eldönti, mit szeretne. Az hogy megkereszteltetném lenne az út megmutatása. Az hogy maradna-e az egyház tagja később is, lenne az ő útja.


Nem hiszem, hogy általánosítani lehetne, hogy a papok buták vagy korlátoltak. Emberek, éppen úgy, mint mi, vannak jó és rossz tulajdonságaik.


Ha meleg lesz? Ezen még nem gondolkodtam...

2014. ápr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
52%
Kedves 26-os, erre csak azt tudom mondani, hogy nagyonsok tudós, kutató, feltaláló, művész is hívő volt...gondolod náluk sem volt meg a kellő kíváncsiság?
2014. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"(Mi van, ha mondjuk meleg lesz a gyereked"


Egy ateista melegnek szerinted könnyebb élete van, mint egy hívőnek? Olvasgasd csak itt a melegekkel kapcsolatos kérdésekre adott válaszokat. A szélsőségeket nem a hívők képviselik.

2014. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
73%
meme22-vel egyetértek. Református egyház mindenkit megkeresztel, aki hozzájuk fordul. Nem kérnek egyházi adóról sem semmi másról igazolást.
2014. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!