Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 éves kislányunkat szeretnénk...

1 éves kislányunkat szeretnénk megkeresztelni, de mindenhonnan elutasítást kapunk mert nem vagyunk házasok. Budapesti református egyházközösséget keresek, ahol megkeresztelnék gyermekünket? Kérem szépen segítsenek. Várom az információkat.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 13:03
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
18%
30asnak: 5 napja kereszteltettük meg a babánkat, reformátusok vagyunk. Egyházadó befizetése nélkül nem keresztelik meg.
2014. ápr. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
42%

"A szélsőségeket nem a hívők képviselik."


De. Ateista melegeket ismerek.


Pont a hívők a szélsőségesek. Nem is kell semminek utánajárnod, elég, ha életed során figyeltél a világra.

2014. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
39%
De csak hogy én is idemondjak valamit: Westboro Baptist Church
2014. ápr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
Miért nem vagytok házasok?
2014. ápr. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

"De csak hogy én is idemondjak valamit: Westboro Baptist Church"


Nem azt mondtam, hogy nincsenek a vallásosak között fanatikusok. Szándékosan sarkítani akarod, amit mondok. De azt ne mond, hogy az ateista meleg ismerőseidet csak a hívők ítélik el, mert ez nem igaz. Az ateistáknak ugyan úgy megvannak a szélsőséges elemei, mint a valamilyen vallás híveinek. Az, hogy egy ember milyen tulajdonságokkal bír, milyen nézeteket vall, általában az határozza meg, hogy milyen csoporthoz kapcsolódik. Nem a csoport az ember nézeteit. Számtalan ember a bérmálkozás/konfirmáció után nem teszi be lábát a templomba. Számtalanul pedig hívők maradnak. És vannak, akik ateistaként nőttek fel, és később megtértek. Ezek nem előre elrendelt dolgok.

Én hívő katolikusként bűnnek tartom az azonos neműek közötti szexuális kapcsolatot, ahogy pl. az abortuszt is fogámzásgátlási módszerként. De nem ítélem el azokat, akik így élnek, mert az nem az én dolgom. Elfogadom, hogy az az ő életük, ők tartoznak elszámolni vele. De attól még én személy szerint helytelennek tartom. Helytelennek tartanám akkor is, ha kiderült volna valamelyik gyerekemről, hogy meleg. Beleszóltam volna? Nem. Elfogadtam volna a helyzetet, mert az meg az ő élete. Ez ennyire egyszerű, és vallásoktól független. De nézd csak meg, itt hányan tartják h@lyének, butának, primitívnek a vallásosakat! Csak azért, mert mi másként gondolkodunk.

2014. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
81%
Nem olvastam végig a válaszokat, és azt sem tudom, hogy reformátusoknál hogy van, de katolikusoknál akkor is megkeresztelik a babát, ha a szülők nem házasok! Több ismerősömnél is előfordult ilyen és semmi nem kell hozzá, csak, hogy a szülők is meg legyenek keresztelve.
2014. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
38%

Az ateizmusnak azért nem lehet szélsőséges ága, mert nem vallás. Teizmus, mint istenhit + a, mint fosztóképző.


Az igazságban nem lehet szélsőségesen hinni. Nem lehet agresszívan kiabálni, hogy "két hidrogénatom és egy oxigénatom az víz!!!".


Én csak azokat nézem le, akik másokat gondolkodás nélkül, egy régi zsidó mesekönyv miatt lenéznek.

2014. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:

"ateista meleg ismerőseidet csak a hívők ítélik el, mert ez nem igaz"


De, igaz. A meleg ismerőseim egyike a testvérem, és azok a barátai beszélnek "mocskos bVzikról", akiknek ott lóg a feszület a nyakukban.

2014. ápr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
43%

Én azt nem értem, hogy miért kell megkeresztelni egy 1 éves gyereket?

Majd ha vallásos akar lenni, akkor az lesz.

Rengeteg ilyen kirakat hívő van, pl a párom is ragaszkodik a templomi esküvőhöz, mert "az szokás" címszó alatt, mikor ő maga soha nem jár templomba, soha nem imádkozott és nem is nagyon töri magát ezen a téren. Akkor mi értelme van az egésznek?

2014. ápr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
16%

Minek ez a bohóckodás a keresztelővel?

Mert láthatóan nem vallási okból akarjátok,ha már mindegy,hogy milyen vallás,csak keresztelő legyen.Az ajándékokra hajtotok,vagy arra,hogy dicsérjék a tündi-bündi gyereketeket?

Szánalmas és undorító vagy.

2014. ápr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!