Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 éves kislányunkat szeretnénk...

1 éves kislányunkat szeretnénk megkeresztelni, de mindenhonnan elutasítást kapunk mert nem vagyunk házasok. Budapesti református egyházközösséget keresek, ahol megkeresztelnék gyermekünket? Kérem szépen segítsenek. Várom az információkat.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 13:03
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
Kinek mi köze van hozzá, miért szeretnék megkeresztelni? Mi bűnöset tesz ezzel? Árt vele valakinek? Nem értem.
2014. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 mustafa33 ***** válasza:
79%
23-as, ha csak fele annyira lennél művelt mint egy pap, nem írtál volna ekkora marhaságot.
2014. ápr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 mustafa33 ***** válasza:
79%
26-os, a vallást és a kézműveskedést álítani párhuzamba, hát ez nem semmi. Ilyet még egy régi MSZMP propagandista sem tudott.
2014. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 mustafa33 ***** válasza:
46%
32-es, nektek ateistáknak egyszer a papok rohadt bnzik, máskor meg az a bajotok, hogy meleg ellenesek. Akkor? Mikor mi passzol?
2014. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 mustafa33 ***** válasza:
78%

Munkámból kifolyólag volt szerencsém ismerni sok katolikus papot, volt közöttük szabadabb gondolkozású és volt bigottabb is. Volt közöttük "szentéletű" is, volt szoknyavadász is, volt meleg is. Mind emberek voltak. És mondhatom igenis művelt emberek. Baráti körömben ismerek református papokat. Mind példás családi életet él. Lehet hogy csak azért mert ők a gyülekezet szeme előtt vannak? nem hiszem, hogy csak azért. De közöttük is van ilyen ember is , olyan is. És ugyanúgy közöttük is van szabadabb gondolkozású és bigott. A katolikus vallást szigorúbbnak tartják, mert ott elvált hívő nem házasodhat másodszor is egyházi szertartásal. Mert ott a házasság szentség (sacramentum). Reformátusoknál lehet, mert ot nem sákramentom. Katolikus pap a közelmúltig nem temethetett el egyházi szertartásal öngyilkost (ez nem rég változott), református eltemette. Katolikus pap megkeresztelhette a "törvénytelen" gyereket, református úgytudom nem. Ma már ezek a szabályok nem olyan szigorúak. De papja válogatja. A ti esetetekben így akart rákényszeríteni arra hogy házasodjatok össze. Mert vallási szempontból egy család az férj és feleség.

Szóval keressetek és találtok. Mármint papot aki megkereszteli. Arra nem reagálnék, hogy gyerekkori keresztelést vagy felnőttkorit. Nincs értelme ezen vitázni. K♀9lönböző vallásokban különböző erről a vallot nézet. Ěs különbözők az indoklások.

De hogy két szülő ne maga dönthesse el, hogy megkereszteltei e gyerekét vagy sem, ahoz senki idegennek semmi köze! ÉS teljes igaza van meme22-nek és Andizsuzsinak is.

2014. ápr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
20%

Ateista vagyok, nem érdekelne, ha ismernék meleg papot, és soha nem hittem vagy mondtam papról, hogy meleg. Vagy hogy hetero. Nekem annyi a bajom velük, hogy hibás az áru, amit eladnak, és egyszerűen nem hiszem el, hogy valaki, aki elhiszi és igaznak tekinti egy könyv meséit, az művelt vagy értelmes.


Ha a gyerekmolesztálásra gondolsz: mondj nekem még egy olyan közösséget, ahol elnéznék a gyerekek molesztálását. Egy óvoda, cég, klub... bárki akárcsak egy gyereket is bántana, a szülők és minden normális érzésű ember menne, és tiltakozna.


"vallást és a kézműveskedést álítani párhuzamba"


Játszod a hülyét? Mert jól megy. Közösségről írt a válaszoló, és bárki, aki csoportban csinál valamit, közösségben van.


"De hogy két szülő ne maga dönthesse el, hogy megkereszteltei e gyerekét vagy sem, ahoz senki idegennek semmi köze!"


A gyereknek viszont igen. Ez olyan, mintha pár hónaposan beíratnák egyetemre, hogy márpedig jogot fog tanulni.


Katolikus, református... ennyi? Hol a többi vallás?

2014. ápr. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Kedves 46-os, hidd el, sokkal több molesztálás történik családon belül, ahol az egyik szülő még asszisztál is a másik szülő szörnyűségeihez. Csak azok sajna nem nagyon derülnek ki...


Én "ilyen" közösséget írtam, mármint vallásit és azért azokat az elveket, magaviseleti kultúrát bizony nem kapja meg egy kézműves körben.


Hol a többi vallás? A kérdező megkereszteltetni szeretné, gondolom azért erre válaszolt mindenki. De persze minden szülő joga, hogy eldöntse melyik út számára a legelfogadhatóbb.

2014. ápr. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 mustafa33 ***** válasza:
0%

Hány vallást szeretnél hogy leírjak. Rabbihoz még nem volt szerencsém, nem írhatok róluk véleményt, a másét pedig nem fogom. Lámát sem láttam még élőben, szektások nem kérdeznek csak válaszolnak. Muszlim meg nincs számottevő az országban (egyelőre).

Engem is megkereszteltek, és az egyáltalán nem befolyásol abban hogy nem járok templomba. csak vízel történik. Nem tintás tűvel. nem is tüzes vassal. Ha nem, akarja, nem gyakorolja. A gyereket bizonyos normáknak megfelelően kell nevelni. Egy egyházhoz tartozás egy bizonyos normát jelent. És egy bizonyos kultúrkört. Ami a sajátja lesz. De lehet gyökértelen is. Majd csak befogan valahol ahová a szél viszi? Akkor talán nem kellene a gyereket megtanítani az anyanyelvére sem, majd eldönti ha nagy lesz milyen nyelven szeretne beszélni, nem?

2014. ápr. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:

Ha nem feltétel a keresztséghez az egyházi esküvő megléte szülők részéről, akkor csak egy lehetőség maradt, hogy miért utasítják vissza a papok, lelkészek a keresztelőt.Minden normális egyházi személy beszélget pár szót a szülőkkel, mikor felkeresik őket keresztelés céljából és lehet, hogy olyankor kiderül a szülői hozzáállás a témához és ezért utasítják el. Ismerek nagy mellényű szülőket, akik azt hiszik minden alanyi jogon jár, aztán koppannak, mikor elutasítás a válasz.

Nálunk nagyon normális, reformer a pap, mégis néha elutasít még házasulandókat is. Pl: Pap - "Hogy képzelitek el a házasságotokat?"

Vőlegény - "Amíg meg nem unjuk egymást, együtt leszünk."

Nem adta össze őket!

2014. ápr. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!