Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz helyzetben...

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, a véleményetekre lennék kíváncsi. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Én és a barátom 3 és fél éve vagyunk együtt távkapcsolatban.Imádjuk egymást, mindketten szerelmesek vagyunk, aki csak ismer minket, állítja, hogy nagyon összeillünk.

A gond az, hogy ő eléggé letargikus típus alapból is, és ha együtt vagyunk, akkor jó kedve szokott lenni, de alapból eléggé depresszív, ha magára marad a gondolataival, akkor engem kezd el hibáztatni a lapos társasági élete miatt, szakítani akar, stb. (Amiről egyébként ő is tudja, hogy nem rajtam múlik.A fejébe vette, hogy nekem rosszul esik, ha ő a barátaival találkozik, és hiába mondom neki, hogy nem így van, tudja, de mégsem hiszi el legbelül.)

Nemrég beszélgettünk, mert attól tartottam, hogy ha megint rossz hangulata lesz, akkor megint itt fogunk kilyukadni..erre pedig azt mondta, hogy nem lesz rossz hangulat, hogy ő hihetetlenül szerelmes, és már alig várja az összeköltözést (1,5 év van még a tanulmányaink befejezéséig), és szeretné nekem megmutatni, hogy mennyire szeret, meglepetésre készül, stb.Rákérdeztem, hogy egy esetleges rosszabb időszak után is ez lenne-e a véleménye és azt mondta, hogy szerinte nem lesz ilyen, ha pedig lesz, akkor megoldjuk együtt, mert szeretjük egymást.

Tegnapelőtt beszéltünk telefonon és hallottam a hangján, hogy megint kezd rájönni a 'hülyesége' (mi ezt így szoktuk hívni, persze tudjuk, hogy ez egy betegség), és kérdeztem, hogy megint szakítani akar-e, de mondta, hogy nem, nyugodjak meg, majd élőben megnyugtat, ha nem megy.Erre tegnap reggel telefonált újból (addig nem beszéltünk) és előjött azzal, hogy szakítsunk.Végül este találkoztunk és mondott dolgokat (hogy ő nem való barátnak, egyedül akar lenni, stb).Megbeszéltük, hogy most már nem lehet tovább halogatni, muszáj felkeresni egy orvost..Szerintetek tudna ezen segíteni egy szakember?

A helyzet igazából az, hogy ha velem van, vagy ha nincs ideje agyalni, nem marad egyedül, akkor nem hiszi el, hogy vannak rossz időszakaink miatta, ha pedig rájön ez a dolog, akkor pedig azt nem hiszi el, hogy mi jók vagyunk együtt.Már nem tudok kiigazodni rajta, hogy melyik énje az igazi? A vidám, amelyik velem képzeli el az életét, vagy a depressziós, aki egyedül szeretne lenni?

Egyébként az a legrosszabb az egészben, hogy ha éppen nem engem hibáztat, akkor a szüleire, a barátaira vagy a társadalomra fogja azt, hogy ő nem teheti azt, amit akar, mert valami mindig visszafogja..tehát nem én akadályozom.Ha tudnám, hogy nélkülem jó lenne neki, akkor nyugodt lennék, de így teljesen tanácstalan vagyok.

Elnézést, hogy hosszú lett, de ez nagyon nyomaszt engem, és érdekelne a véleményetek.

Tud majd segíteni rajta a szakember?

Ui.: Ez egy végtelenül mély és őszinte kapcsolat, hatalmas szerelem, ami szerintem a legtöbb embernek egyszer sem adatik meg ilyen az életében, tehát azt kérném, hogy ne nézzetek le bennünket.


2009. dec. 23. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen szakemberre és a te támogatásodra van szüksége, úgy helyrejöhet, de nagy türelem és hosszú idő kell hozzá.
2009. dec. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Szia. Szerintem orvoshoz /pszichológushoz/ kellen fordulnia. Vagy esetleg felkereshetnétek egy párterapeutát is, ugyanis ettől te is szenvedsz és a végén tényleg szakítás lesz belőle. Egyébként, ha olyan nagy szerelem van köztetek, mint ahogy előadod, akkor nem szórakozna azzal hogy egyszer szakítani akar, máskor nem, aztán megint igen és így tovább.... Vagy szórakozik veled a pasi, vagy egyszerüen gyagyás /bocsi/.
2009. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát..inkább "gyagyás", ezt ő is tudja magáról..én pedig szeretem őt így is, de persze jobb lenne, ha engem nem bántana ilyenkor. (Még ha tudom is, hogy ez csak az egyik énje.)

2009. dec. 23. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tetszeni, amit írok. Komolyan gondolod, hogy ennek a kapcsolatnak van jövője? A házasság nem misszió a másik felé! El tudod képzelni, milyen terhek vannak ma egy családon, akik ma megélni, gyermekeket nevelni szeretnének? A legharmonikusabb kapcsolatot is megpróbálják. Ha életed egyetlen értelmének a barátod boldogságát tartod, és minden másról kész vagy ezért lemondani, a sajátodéról is, akkor, és csak akkor maradj vele. De gyermekeket nevelni így esélytelen. És készülj fel a legrosszabbra, ha olyan valakivel kötöd össze az életed, aki szerint mindenki hibás, csak ő nem.
2009. dec. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

szia!Nagyon sajnállak,mert nem lehet könnyü dolog ezzel együtt élni.Persze a barátodnak se,de neked..

n is annyit tudok neked tanácsolni,hogy szakember,szakember,és szakember!!

Ha ezt tuléli a kapcsolatottok akkor nyert ügy

Sok sok szebb napokat és tiszta szívből kivánom,hogy sikerüljön 20L

2009. dec. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A párod tisztára a bipoláris depresszió jeleit vonultatja fel.Egyszer zizi,bambi,körhinta utána meg jön az egész világfájdalom.Tényleg nem ártana egy jó szakember.Sőt..

Tényleg alaposan el kéne vele beszélgetni szembesíteni a viselkedésével és ha olyan fontos vagy neki meg a kapcsolat is akkor lépni fog.Ha hosszas rábeszélésre sem reagál ne áldozd fel magad előbb-utóbb belefásulsz és saját magadra fogsz haragudni.Ha az embernek problémája van azt be kell ismernie és tenni kell ellene de ha mindenki hibás csak ő nem és képtelen megoldani az életét és tenni valamit önmagáért,akkor egy gyenge emberrel van dolgod aki mindig ilyen marad.Bocs de ez saját tapasztalat.Szép dolog a szerelem meg a segítőkészség meg hogy az ember mellett áll valaki de mindennek van határa.A te életed mikor lesz magadnak vagy neki /pláne/fontos?

2009. dec. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem pazarolnám rá az időmet.Én is szakítottam az IGAZINAK hitt fiúval, aztán túléltem.Nem az számít, hogy mennyire borítja rózsaszín köd az ember agyát a szerelemtől, hanem hogy KÉSŐBB az életed milyen lesz vele!3 és fél éve ez megy?Kitartó vagy,látom bízol a csodában.De tudod, ő mire ebből a betegségből kigyógyul, már ha egyáltalán beismeri hogy beteg, és orvosra van szüksége, az évekbe is telhet.Addig együtt éltek majd, te vársz rá, aztán meg észreveszed h elteltek az évek,elmúlt a szerelem, és esetleg visszatérnek a dolgai.Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, azt is értem miért hiszed hogy ez akkora szerelem.A távolság megszépíti.Hiszen nem éltek együtt.Ha már most így bánt, akkor mi lesz együtt lakva?Áh, én kiszállnék.Vagy adj ultimátumot neki.Csak ne húzd sokáig, mert hidd el hamar eltelnek az évek.Előbb-utóbb családot akarsz,és ez elég instabil kapcsolat ehhez, igaza van a 16:52-es hozzászólónak!!!
2009. dec. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ilyen az igazi szerelem.

Biztos segitsegre van szuksege, ezt nem lehet szeretettel es megertessel kezelni.Forduljatok szakemberhez, de te is hogy valaki megmagyarazza neked,hogy amit toled kovetel az onzes es nem a te feladatod!!!!!

2009. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!