Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy várjátok a karácsonyt?

Dóriyyi kérdése:

Hogy várjátok a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma egésznap vásárolgattunk,most pihi.

Aztán holnap főzőcske ,karifa -díszítés, aji csomagolás

du megyünk bátyámékhoz utána jövünk haza és ünneplés :-)

Én mindig nagyon szeretem a karácsonyt .

2009. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon!

Ez a pár nap arról szól,hogy együtt van a család,jól érezzük magunkat,beszélgetünk,nevetgélünk:)

15/L

2009. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Karifa,aji...


En most csomagolom az ajandekokat es diszitem a hazat.Meg kifenyesitem az ajandek almakat es mara kesz vagyok.

2009. dec. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Fáradtan, nagyon fáradtan!!
2009. dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Áh... Én eddig vártam, de most egy picit rossz lett a kedvem. 25-én megyünk anyumékhoz. Eddig úgy volt, hogy csak hármasban a családdal, de anyósom meghívattatta magát.... :( Senki nem akart nemet mondani, persze, jöjjön csak, de olyan rossz lett a szájízem ettől, ahogy lezajlott a meghívás. A férjemnek mondja telefonba, hogy ő nem azért mondja, hogy meghívattassa magát, de ő is jöhetne anyuékhoz????? De azért reméljük rendben lezajlik és nem sajátítja ki a fia melletti ülőhelyet az asztalnál, mint máskor már sokszor előfordult. Boldog karácsonyt mindenkinek!
2009. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
munkahelyen ücsörögve holnap reggelig, aztán holnap pihi, utána pedig rákészülök arra h december 25-26-27 bennt leszek melohelyemen :) ja és végig bennt leszek mind a 72 órában.
2009. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony? Én már a szilvesztert szervezem :P

Viccet félretéve: Nagyon! Ez lesz az első karácsonyom közösen párommal :D Ma elkísértem barátnőmet a kozmetikushoz, megkapta a karácsonyi ajándékát (élete első intim gyantája+szemöldökgyantája 20 évesen :D), utána voltam Auchanban, Coraban, szaloncukrot és pezsgőt vettünk, összecsomagoltuk párom cuccát, segítettem nővéremnek ajándékot készíteni, és párom elment öcsémmel airsoftozni, éjjfél körül jönnek, addig tespedek. Ja, és megvettük a szilveszteri buli jegyeket VIP :D Díszítgettük a lakást is! Holnap meg délelőtt én is összecsomagolok, anyumnak segítek főzni, stb, további díszítgetés, karácsonyfa, stb, ajándékcsomagolás, aztán 2 körül elindulunk párommal Egerbe, egy hotelban töltjük a Karácsonyt (senki ne kérdezze az okát, nagyon-nagyon-nagyon hosszú sztori). Aztán 25-én Miskolc :D JE! Jó buli lesz! Alig várom már! Most, hogy ezeket leírtam, tökre bepörögtem :D

Boldog Karácsonyt Mindenkinek, már csak 1 óra 11 perc! :D

2009. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
nem várom
2009. dec. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Utolsó: nem itéllek el, mert nem várod a karácosnyt, de akkor meg minek írsz?? A kérdés nem ez volt!

Mindenkinek Boldog karácsonyt!!!

2009. dec. 24. 09:00
 10/13 anonim ***** válasza:

Minek az ünnepe a Karácsony? A testté lett ige ünnepe, amikor azt ünnepeljük hogy mindezek a felsorolt és kinyilatkoztatott dolgok valóra váltak, és a megváltás műve elkezdődött Krisztus születésével.


A hívő emberek megfogyatkozásával a köztudatban ma a karácsony inkább vásárlási láz, egy kiüresedett ünnep. A megfelelni vágyás kényszere, némi ködös emlékkel és értelmetlen tradícióval, semmi több. A bolsevizmus ideje alatt a szeretet ünnepének mondták az ateisták, mivel a szívükben Isten számára nem maradt hely, csak az ember szeretetének és imádatának. Ezért számukra a karácsony nem Krisztus és a testté lett Ige ünnepe volt, hanem az ember ünnepe, és amikor Jézust felemlegették az ajándékok kapcsán, nem volt a szavaikban nyoma istenszeretetnek, hitnek és igazságnak. Az ateisták és a liberalizmus és a romlottság követői el akarták és ma is el akarják felejteni Istent, ahogy az első karácsonykor is tették: „És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.” és: „A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.”


Ünnepelheti-e az Istent nem ismerő világ azt, amit mi is, hívő emberek ünneplünk? A gazdag a pénzének örül, a hatalmasok a hatalmuknak, külön ezen a napon is ünnepségeket rendezgetve maguknak. Mindenki azt ünnepli, ami a számára fontos, ezen a napon is, már csak ezért sem ünnepelhetjük ugyanazt - emiatt a karácsonyt csak hívő, Istent szerető ember tudja megünnepelni. Csak az, aki az Igét tanulja, követi és azt szereti. Az pedig az üdvösséggel együtt: „Nem azé aki akarja, és nem azé, aki fut érte… hanem a könyörülő Istené”. Ez a mi ajándékunk Istentől, Karácsony igazi ajándéka.

2009. dec. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!