Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene egy családnak?...

Valaki segítene egy családnak? Édesanyámnak van egy egyre súlyosabb problémája. Mit javasoltok? Pszihológus megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Méghozzá az, hogy nem tudja magát túltenni a válásán. 6 éve váltak apámmal, 15 éves házasság. Ezt nem tudja feldolgozni, és ezt jelölte meg indoknak, hogy nekiállt dohányozni, illetve újabban részegre is issza magát. Nem dühöng, csapkod mikor iszik, csak nagyon meglátszik rajta, lelassul, dekoncentrált lesz, stb. Nem akarom, hogy akár a dohányzás, akár az ivás miatt baja essen (sajnos vannak családi példák). Szerintem egy pszihológus megkönnyítené a leszokást is, és a feldolgozását is az eseményeknek, mert ahogy elnézem, magától esze ágában sincs egyik sem. Mit javasoltok? Tud valaki Kaposváron egy jó pszihológust?
2009. dec. 23. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, hogy pszichológiai segítségre van szüksége. Szerintem az ő esetében pszichiáter kell, mert csak ő jogosult gyógyszert felírni. Az ilyen jellegű problémákat kétfelől is támadni kell, ha eredményt akarunk: egyfelől tényleg fel kell dolgozza anyukád amikről írtál, másfelől sokat tud ehhez segíteni egy jól eltalált gyógyszer. A férjem így gyógyut ki az igen eerősen jelentkező szorongásos depressziójából.

A szenvedélybetegségek miatt nálatok szerintem igen súlyos a helyzet.

Én Debrecen mellett élek, csak itteni pszichiátert tudnék ajánlani. Hátha van itt valaki, aki tud segíteni. Szurkolok Nektek.

2009. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval pszichiáter kell? Ennyire súlyosnak nem gondoltam, őszintén szólva. Azt hittem, hogy már egy pszihológus is rendbe tudná rakni. A gyógyszerek pontosan milyenek, milyen hatásúak, ha kérdezhetem? Köszönöm a segítséget!
2009. dec. 23. 23:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Léteznek alkoholról leszoktató, igen hatásos gyógyszerek. Vannak szorongásoldók, amik nagyon jó hatásúak tudnak lenni. Az én férjem máig szed egy negyed szemet naponta, ha véletlenül elfelejti bevenni, 5-kor felébred. Léteznek antidepresszánsok, na azok felől már nem vagyok teljesen meggyőződve, el kell találni, melyik segít. Kizárólag gyógyszerrel nem lehet megoldani, de szerintem elengedhetetlen, és sokat segít. Olyan, mintha egy lázas betegnek lázcsillapítót adsz. Nem gyógyítja meg, de a közérzetén sokat lendít. Megteremti az alapot a mélyebb gyógyulásnak.

Könnyen lehet, hogy anyukád nincs olyan állapotban, hogy észérvekkel végig tudja gondolni a saját helyzetét. Ezek az állapotok a tudat némi módosulásával járnak, a gondolkodási folyamatok zavart szenvednek. Ezek helyreállításában tud sokat segíteni egy jól beállított gyógyszer.

Egy ilyen probléma kezelése legalább egy, inkább két évet vesz igénybe. Te sokat tudsz anyukádnak segíteni azzal, hogy segítesz átgondolni a helyzetét és az érzelmeit nyílt, őszinte beszélgetések során. Félig olyan ez, mint a pszichológiai beszélgetés. A mi pszichiáterünk szorgalmazta.

Nem hiszem, hogy tudnék többet segíteni. Keress egy megértő pszichiátert, aki tényleg foglalkozik anyukáddal. Ha úgy érzed, nem OK a doki, válts nyugodtan. Nem kell feltétlenül fizetős rendelésre menni, a TB szakrendelésen is lehet boldogulni, nekünk legalábbis sikerült.

2009. dec. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az ivászatot mondjuk nem olyan rendszeresen csinálja, de néha hetente többször is előfordul, máskor meg havonta egyszer. Amikor eszébe jut, hogy ő mennyire szerencsétlen. Most beszélgettem vele nemrég, és szóba hoztam a pszihológust. Szegény kb úgy reagált, hogy na tessék, már a gyerekei is bolondnak tartják. Pedig én türelmesen beszélek vele, még amikor ittas, akkor is... Most egyelőre megígérte pár hete, hogy többet nem fog inni (a dohányzásról való leszokást újévi fogadalomnak hagyta meg, de azt már minden évben megígérte). Egyelőre nem volt újabb alkalom. Nem hajlandó elmenni pszihológushoz, vele egyelőre annyiban maradtunk, hogy ha még egyszer előfordul, akkor el fog menni. Édesapám viszont azt mondogatja, hogy fölösleges, ezt neki kell feldolgoznia. Az egyik öcsém annyit "segít", hogy ha észreveszi, hogy anyám berúgott, akkor elkezd vele ingerültködni, vagy néha még kiabálni is. Segítsetek kérlek, egyre elkeseredettebb vagyok a család miatt... //Bocs a helyesírási meg a logikai hibák miatt, késő van...//
2009. dec. 29. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!