Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy változtassak? Kilátástala...

Hogy változtassak? Kilátástalannak tartom a jövőt.

Figyelt kérdés

Majdnem két éve elvesztettem egy súlyos hosszan tartó betegségben a nővéremet. Amikor elment, nem volt akkora hiányérzetem, mint most. Akkor ott volt a tény, hogy 5 év súlyos betegség és rengeteg fájdalom és szenvedés után nem kínozzák az orvosok. ő 38 éves volt én 34... A munkámba temettem fájdalmam, pedig akkor kellett volna komolyan gyászolnom és most visszaütött az élet, össze vagyok keveredve.... Keresem a válaszokat, miért, de egy könnycsepp sem jön a szemembe. Nem akarom a családtagjaimat terhelni ezzel, mert őket is megvisete, de most nagy űrt érzek. Nagyon hiányzik, hiányoznak a beszélgetések, jó tanácsok, a telefonok, nevetések. Nem tudom kiverni a fejemből, mi lett volna ha.... Amikor többek tanácsára "elengedtem" rosszabb lett. Tudom, többet nem láthatom és ő sem láthatja a kedvenc keresztgyerekét felnőni, de bármit megadnék, hogy láthassam. Egyik nap kislányom mondja, anya felmegyünk makd léghajóval az angyalokhoz és lehozzuk őket meg a Krisztit meg a Dédit és játsszunk velük. :)

Már kiírni magamból ezt a pár sort, az is jó volt....



2014. ápr. 26. 23:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Keress fel egy gyászcsoportot vagy pszichológust, mert ezzel valószínűleg komolyabban kell foglalkozni. A csoportot kifejezetten ajánlom
2014. ápr. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! A veszteségeink elgyászolása elengedhetetlen ahhoz, hogy tovább tudjunk menni az életünkben. A megrekedt, elakadt gyászfolyamat mar belülről, összezavar, és nem engedi, hogy a saját életedet éld. Pont, ahogy te is leírod.

Nagyon fontos lenne, hogy beszélj róla. Egy barátnak, családtagnak vagy egy sorstársnak. Lehet, hogy a családodnak is szüksége lenne arra, hogy beszélgessetek erről, talán ők is meg vannak ezzel rekedve.

Ha van rá lehetőséged, pszichológust is felkereshetsz.

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, hozzáértő pszichológusok szerkesztik: [link]

2014. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt az érzést igazán csak az érezheti aki már elveszített egy közeli családtagot! Tapasztalatból tudom, hogy egy ilyen tragédia után a gyász egész életünket végig kísérti, hátukon hordozva a magunk keresztjét. Teljesen feldolgozni képtelenség. Maximum lesznek olyan időszakok amikor kevesebbet gondolunk elhunyt szeretteinkre mert éppen azokon a napokon elfoglaltabbak vagyunk, de lesznek olyan napok is amikor a régi szép emlékek úgy felelevenednek, hogy az üresség és a kilátástalanság érzése szinte az egekig kiált. Úgy gondolom ilyenkor félrevonult állapotban a sírás vagy egy ima szeretteinkért valamelyes megkönnyebbülést adhat. Bármennyire is nehéz ezek után tovább lépni, nem szabad teret engedni a teljes kilátástalanságnak. A te esetedben ott van a gyermeked! Rá kell összpontosítanod! Hogy ő van, létezik egyel több ok arra, hogy a szomorúság helyét a boldogság érzése is átvegye.
2014. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!