Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Babát tervezünk, eddig nagyon...

Babát tervezünk, eddig nagyon szerettem volna, de most nagyon elbizonytalanodtam, ez normális?

Figyelt kérdés

A férjem ötéves kisfia miatt van. Nagyon szeretem a kissrácot, de mostanában egyre kevesebb türelmem van hozzá, amikor jön a hiszti, nyafogás, ordítozás, követelőzés, egyszerűen ki tudnék rohanni a világból.

Pedig nem velünk él, hetente általában 3-4 napot van itt, és azt sem egyszerre. És annyira lefáradok, annyira kikészülök, hogy borzasztó.

Emiatt teljesen elbizonytalanodtam, hogy milyen anya leszek így. Ha napi 24 órában kell majd hallgatnom a hisztit, plusz ugye így rögtön két gyerekem lesz, pedig a párom fiával ketten is alig bírunk. És ugye ehhez jön majd még hozzá a testvérféltékenység, meg az, hogy a kisfiú sem fogja tudni rendesen kialudni magát éjjelente az ordító kisbaba miatt, és fáradtan persze még nyűgösebb, hisztisebb.

Mit tegyek? Sok lenne nekem ez így együtt, nem hiszem hogy képes lennék türelmes maradni.

Most akkor alkalmatlan vagyok anyának?



2014. ápr. 27. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon is alkalmas vagy rá, elvégre reálisan át tudod látni, hogy kisgyerekkel mi jár, milyen változások lesznek az éltetekben.

Sok család megoldja, különben csak egykék lennének.


Ha ez megnyugtat:

Öt éves gyerek már felkészíthető a terhesség alatt, hogy jön a kistesó. Simogatja a pocakod, beszél a babának, érzi, hogy mocorog. Elbeszélgettek vele, mi lesz ezután más és miért, és biztosítjátok róla, hogy őt mindig is pont úgy fogjátok szeretni, mert két kisgyereknek is mindig jut szeretet.


A sajátod te neveled, napi 24 órában, pont ezért nem fog ennyit hisztizni. Elvált szülők gyerekének lenni se könnyű: itt így kell viselkedni, ott úgy, itt ezt várják el, ott azt, általában nincs töretlen következetesség. Ezért ilyen akaratos a kisgyerek.

A sajátotok következetesen, a pároddal egyetértésben nevelve ez nem így lesz.


Két gyerek sem sokkal több gond és feladat, mint egy, főleg ahogy cseperednek. Annyira mindegy, hogy egy, vagy két szelet kenyeret kensz vacsorára, egy vagy két gyereket viszel a játszóra, stb.

Eleinte nem lesz egyszerű, főleg kisbaba mellett, de erről értelem szerűen apukával kell elbeszélgetni. Vegyen le terheket a válladról: egyrészt a nagyobb mégis csak az ő fia, őhozzá jön "látogatóba", nem hozzád, másrészt kiveheti a részét a házimunkából, már ha eddig nem nagyon szokta.


Aki nem bizonytalanodik el gyerekvállalás előtt, az fel se fogja, mivel jár. Mivel nem csak móka, kacagás, babaillat, meg gügyögés jön.

2014. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen természetes, ilyen esetben hogy a kétely beléd költözött. De, hidd el rosszul gondolod. Az a kicsi a Te babád lesz. Nem fog 24 órán át hisztizni, nem fog egész éjjel ordítani. Persze ahhez az kell hogy megfelően neveld, ne kényeztesd el, ne kapkodd fel minden kis nyikkanásra. Szeresd, neveld, de ne légy "szerelmes" belé. Egyébbként én úgy érzem, Te jó anya leszel. Higgy Nekem.
2014. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kicsit durván fog hangzani, de azért akkor más lesz a helyzet. A te saját babád lesz, a saját gyereked. Hozzá másképp fogsz viszonyulni, mint a másik gyerekhez.
2014. ápr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!