Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatosan szurkál, nyillalg...

Folyamatosan szurkál, nyillalgat a hasam és a hüvelyemben is érzem. Tudom, hogy ez így normális, de minthogy 3 napja szinte teljesen folyamatosan érzem, ezért elbizonytalanodtam, hogy még így is a normális kategória-e?

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen nem fájdalmas, inkább kellemetlen érzés, és vajon problémát jelez, vagy ez a terhesség velejárója? 13 hetes kismama vagyok.

Köszönöm előre is, ha segítetek.


2008. szept. 1. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Ugyanezt a kérdést tettem ma fel én is, mert problémám is ugyanez. Szerintem bizonyos mértékig biztos normális. Én ha holnapra nem múlik vagy javul (mert elég erősek a nyilalások) elmegyek orvoshoz.

2008. szept. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én múlt pénteken léptem bele a 10.hétbe, és nekem mult hétfő kedde, volt apró nyilalgatás, itt-ott jobb, bal oldalon..alhas tájékán..!Én is kicsit megijedtem, de azt mondták itt nekem, hogy ez természetes, mert alakul a méh, a szalagok feszülnek, és néha jelentkezik ilyen érzés.Sőt, még örülni is kell neki, mert ilyenkor fejlődik a méh, és ezek szerint kell a hely a picinek is..tehát ő is fejlődik !Reméljük, valóban :) !
2008. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szió!

mindenkinel mas, szerintem még természetes. a multkor ugy belenyilalt, hogy akaratlanul is felkialtottam.

mondjuk én a huvelyemben sosem ereztem :O

Eleget pihensz? Szedsz magneziumot? Stresszelsz?

Szamtalan oka lehet ám!

13 hetes és 7 napos kismamó

2008. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 13 hetesen semmi ilyesmit nem éreztem. Lehet, hogy szerencsés vagyok, vagy kicsit máshol vannak a "határaim", de a puffadáson kívül semmit nem éreztem. A 20. héttől érzem az összehúzódásokat, de csak ritkán. Megbeszéltem a dokival, és azt mondta egyelőre ne szedjek semmit, mert ez normális. Szerintem, ha nem érzel fájdalmat, akkor nem kell nagyon rákocentrálni ezekre a kis "nyilalásokra", mertlehet hogy csak a lassúbb bélműködés okozza.

2008. szept. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is ugyanígy voltak nyilalgatások hasban, hüvelyben ilyentájt.

Tejlesen normális, nem kell miattuk aggódni.

Nyúlnak a méhszalagok, tágul a medence.

Lesznek még furcsa érzések a várandósságod alatt, mindig van valami új a 40 hét alatt:).

Boldog, problémamentes várandósságot kívánok!

36 hetes kismami:)

2008. szept. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eleget pihenek-e? Hát, tulajdonképpen eléggé lassan, komótosan csinálok mindent, de végülis dolgozom és a házimunka is csak rám marad.

Stresszelek-e? Hát, inkább aggódom, szorongok, hogy a genetikai eredmények jók legyenek. De próbálok kikapcsolni azért, és nem folyamatosan csak a terhességemmel foglalkozni. Az is kimerítő tud ám lenni! :)

Magne B6-ot szedek, 2-3 egy nap, mikor hogy jön ki.

Szerintem teljesen átlagos kismama vagyok egy kicsi vasgyúróval a hasamban.

Köszönöm lányok a vigasztaló szavakat. Csak nem hívhatja fel az ember az orvost mindenféle nyűgjével!

Mindannyiótoknak boldog napokat és egészséges babákat!

2008. szept. 1. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!