Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért imádnak az emberek...

Miért imádnak az emberek sopánkodni, egymásra licitálni, hogy ki a szegényebb? Miért akar itt nagyon sok ember a legszegényebb lenni?

Figyelt kérdés
Én megértem ha nehéz helyzetben van valaki,de szerintem az emberi méltóságunkat nem kéne igy aláásni,egyszerűen szánalmas.. Az egyik kérdésre érkezett válaszok ihlették a kérdésemet,ahol felnőtt,állitolag iskolázott meberek probálnak egymásra kontrázni (nekem még tüzifára sincs-az haggyán én nekem 5 diplomám van mégis 70 ezerből élek-te mi a f.szt sopánkodsz mi 5en élünk 50 ezerből!!)
2009. dec. 24. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Az még nem jutott estedbe,hogy valóban olyan szegények,ahogy írják? Én is sok családot ismerek,akik szegények önhibájukon kívül.Vidéken nincs munkalehetőség,a keresetek is alacsonyak.Örülj,hogy te nem vagy ilyen szánalmas.Talán jól esik nekik egy anoním oldalon kibeszélni a bánatukat.
2009. dec. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg így van de fogalmam sincs miért! Ha valaki 40 ezerből él egy hónapban, egy másik ember meg mondjuk 70ből, a 70 ezres biztos megmagyarázná, hogy neki miért rosszabb. De csak a magyarok ilyenek!
2009. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az elsőnek: Igen biztos is, hogy olyan szegények. Szerintem a kérdező sem úgy gondolta, hogy van pénzük.Viszont tényleg mindenki versenyzik, hogy "ők legyenek a legszegényebbek". Hiába van másnak még annál is kevesebb mint nekik van,megmagyarázzák, hogy nekik akkoris rosszabb.
2009. dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

és ettől jobb nekik? több pénzük lesz attól hogy lealacsonyodnak erre a dedós énvagyok a legszegényebb akkoris és punktum szintre? Aki meg többet keres mint 70 ezer egy honapban az rögtön elkényeztetett majom meg biztos az anyja mindent a segge alá tolt..

És nem a szegénységre mondtam hogy szánalmas. Csak van amikor az embernek nincs pénze,de önbecsülése meg tartása még van (a fentebb emlitett példáknál én ezt nem látom) És nem értem nem érzik rosszul magukat? Jó hogy anonim oldal de én megpusztulnék szégyenemben ha iylen gyerekesen probálnám bebizonyitani hogy de igenis örüljél neki hogy elvan törve a lábad mert nekem nincs is.

2009. dec. 24. 11:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Valóban így van. A munkahelyemen a leggazdagabbak sopánkodnak mindig, életkedvük semmi, aztán miután elmondták, hogy milyen szar az élet beülnek az Audiba, sietni kell a Wellnes hétvégére. Mostanában sajnos már csak negyedévente engedhetik meg maguknak. A bejárónőjük azért még bejár. Az asszony nem dolgozik, csak költ...dehát miből költsön szegény ha egyre kevesebb.

Mi meg egy kollégámmal, aki szarul keres és a beteg anyjával él, szépen végighallgatjuk, csóváljuk a fejünket szomorúan, tényleg de cudar az élet, ilyen rossz még sosem volt...ahhoz is hülyék, hogy vegyék a lapot.

A kollégámra visszatérve, havi 80-ból és az anyukája rokkant nyugdíjából élnek, még sosem láttam panaszkodni, mindig vidám, pedig pénztelen kemény élete van, tele tragédiával, de olyan tartása van. Ilyenek a tipikus "kályha-emberek"...jó a közelükben lenni, jó érzés, hogy van, aki még emberből van.

Ő szokta mondani, ha már tele a zsákja a hülye pitiáner önsajnálatokból, hogy..."nem a zsömle lett kisebb, a pofánk lett nagyobb."

2009. dec. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

tényleg gyerekes viselkedés, amit írtál. ha tényleg olyan szegények, akkor hogy tudnak internetezni? miből?

nekem is van panaszkodós ismerősöm, sajnáltam szegényt, egyszercsak megláttam, hogy fodrásznál járt. most valamelyik nap meg kiderült, hogy van egy kutyájuk. azt a dögöt nem lehet napi tíz forintból etetni, ráadásul oltatni. na ennyit a pokoli szegénységről

2009. dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ők irigyek. Ezért hordják le mindennek azt akinek van pénze. És maguknak is bizonyítani próbálják, hogy a szegénység jobb, a szegények többet érnek. Ahelyett hogy elfogandák, hogy vannak gazdagok is, akiknek nem kell spórolniuk.És mivel már nem tanulják meg mi az, hogy spórolni ők már rossz emberek. (Bár ezek az emberek szeretnék a legjobban megtudni, mi is az hogy NEM spórolni,attól hogy nem mondják,nincs olyan ember a világon aki ne akarna gazdag lenni. De ezt maguk előtt is tagadják, azzal hogy szidják akinek van.) De nem tudom, ha valamelyik közülük megnyerné a lottó 5-öst, ugyanezeket mondaná-e magáról. Szerintem nem :) Egyébként külföldön tényleg nem találkoznál ilyenekkel!
2009. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
11:35, 11:38 : Az igaz,hogy vannak ilyen emberek is, viszont a tényleg szegények is harcolnak,hogy ők legyenek a legszegényebbek.
2009. dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg ilyen magyar specialitás. Én is 70 ezerből élek, gyerekestül, de ettől még én alapjában egy nagyon vidám nő vagyok :) Nyilván nagyon örülnék, ha nekem több lenne, de nem ez motivál a mindennapokban. Van egy csoporttársam az egyetemen, aki ilyen tipikus kőgazdag lány, általában a ruha, amit visel, az annyiba került, mint amennyiből én két hónapig vígan megélnék. De mégse cserélnék vele, mert szegény olyan buta mint a föld. Sokszor úgy érzem, hogy ő semmivel nem gazdagabb nálam, csak az én gazdagságom másban nyilvánul meg :)

Amúgy meg abban egészen biztos vagyok, hogy az emberek 90%-ának van olyan dolog az életében, ami nehézséget okoz. Van, akinek az, hogy nincs pénze, de rengeteg olyan ember van, akinek ugyan nem kell hónap végén számolgatnia az aprót, hogy kenyeret tudjon venni, viszont ezernyi más baja lehet. Én annak örülök, hogy a gyerekem és én magam is egészségesek vagyunk, van szerető családunk, akikkel lehet jókat beszélgetni, hogy a szüleim is élnek és egészségesek, szereteben felneveltek, és boldog életük van, hogy van egy tündéri legjobb barátnőm, akinek a világon bármit el tudok mondani, akivel akkor is jókat lehet nevetni, amikor amúgy semmi kedvem nem lenne hozzá. Örülök, hogy van egy picurka, csámpás kis karácsonyfám, mert ez életem első saját karácsonyfája. Örülök, mert azt tanulhatom, ami érdekel, és azt is megértem, hogy megszerettem a tanulást. Nagyon boldog vagyok, amiért a kisfiam napról napra okosabb és mindenki szereti és ő is szeret mindenkit.

Ha akarnék, tudnék én is sopánkodni, hogy mennyire nincs pénzem, néha nekem is rossz kedvem van az ilyen dolgok miatt, de élet az egyáltalán, ha mindig csak siránkozunk???

2009. dec. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
előttem már mindent leírtak, amit akartam volna. tényleg irigyek és ha már valakinek 1 ezressel több van, mint nekik, egyből újgazdagoznak, meg elkényeztetettnek titulálnak mindenkit. bennük van a legnagyobb féltékenység és nyávognak összevissza ahelyett, hogy megtartanák az emberi méltóságukat. ekkora dicsőség már azzal hencegni, hogy ki milyen csóró? szomorú dolog, de akkor meg ne nézzék le azt, aki a diplomájával vagy a pénzével henceg ugyanígy. jelenleg a szegényebbek nézik le a gazdagabbakat vagy azokat, akik jobban be tudják osztani a pénzüket. lassan a tanulatlan, 8 általánost végzettek nézik le a diplomásokat, aztán még ők rinyálnak. "dögölj meg, ha neked több van".
2009. dec. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!