Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hihetetlen dolog történt...

Hihetetlen dolog történt velem, és nem tudom, mit tegyek, szinte sokkot kaptam!? Mi a véleményetek a helyzetemről?

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok. Kb 10 évvel ezelőtt nőgyógyászati problémák merültek fel nálam, majd sok-sok vizsgálat és orvos után kerek perec kimondták, hogy az életben nem lehet gyerekem. Elég nagy trauma volt ez nekem 20 évesen, de szép lassan elfogadtam, sőt "rájöttem" (vagy bemeséltem magamnak), hogy igazából amúgy sem szeretnék. Éltem tovább az életem, tudatosan olyan férfiakkal próbáltam ismerkedni, akik szintén nem szeretnének családot. Ez kb annyit jelentett, hogy az olyan férfiakkal, akik akarnak gyereket, pár randi után inkább megszakítottam a kapcsolatot, hogy ne okozzak magamnak és neki is fájdalmat a későbbiekben.


5 évvel ezelőtt, 25 évesen megismertem álmaim férfiját. Addigra én már végeztem az egyetemmel és jól fizető, jó munkám lett (mérlegképes könyvelő). Párom szintén jól menő vállalkozó, aki a munkájának/karrierjének él, nem szeretne gyereket. A kapcsolatunk szinte álomszerű volt, s mivel úgysem lesz utódunk, elég nagy lábon éltünk, mondván minek gyűjtögessünk. Azért vettünk egy 2 szobás lakást és autót, de utána rengeteget utazgattunk, nyaraltunk, síeltünk, étterembe jártunk, szóval így megy ez 5 éve. Sokat beszélgettünk róla, hogy mennyire jó ez így, nekünk nem is kéne gyerek, család, hisz szuper az életünk, imádjuk egymást.


Most 12 hetes terhes vagyok. Teljesen lesokkolt. Hétfőn tudtam meg. Az orvosok nem tudnak rá mit mondani, azt mondják "csoda" történt. Persze az emberi test nem kiszámítható 100%-ig, de orvosilag lehetetlen lett volna, hogy teherbe essek. A párom először nem hitte el, majd depresszióba zuhant és kerek perec közölte, ha szeretem, akkor vetessem el, mintha mi sem történt volna, éljük tovább a csodálatos életünket. Én mindig is úgy gondoltam, hogy tényleg nem is szeretnék gyereket, de most egy csapásra minden megváltozott. Imádom a páromat,de nem hinném, hogy el tudnám vetetni a babát. Most jöttem rá, hogy 10 évig csak magamat áltattam, nyugtattam, hogy nem is szeretnék, pedig borzasztóan vágyom rá, és most itt a lehetőség!


Mit tennétek? Hagynátok veszni életetek szeremét, szívetek férfiját, mikor már amúgy sikerült beletörődnötök, hogy nem lehet gyerek, elvetetni és élni tovább, utazgatni mintha semmi sem történt volna? Hiszem hogy ez a sorsszerűség, és meg kell tartanom a babát, de tudom, a párom nem fog velem maradni. Persze intelligens ember, szóval "elvállalja" az apaságot, de nem fogunk soha egy családként élni, ő egyszerűen nem az a fajta, és ezt ugye mindig is tudtam, csak hát eddig ez tárgytalan volt.


Kérlek írjátok meg a véleményeteket! Én még sokkos állapotban vagyok. Mit kellene tennem? Nagyon szeretem őt, de úgy érzem, a kisbabámat még jobban szeretem, mint őt valaha az elmúlt 5 év alatt.


2014. máj. 1. 16:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
92%

A gyerek témában nincs kompromisszum. Senkit nem lehet kényszeríteni a családalapításra, a gyerekvállalásra, viszont megfosztani sem lehet senkit tőle, aki vágyik rá.

Mindkettőtök álláspontja teljesen normális és érthető, akárhogy is fogják itt most szidni a "csúnya, gonosz" párodat.

Sajnos úgy tűnik, választanod kell. :( Ha ennyire szeretnéd a babát és nem biztos, hogy lehet újra, talán meg kellene tartanod... De ez a te döntésed, nem másé. Sok erőt és kitartást kívánok!

2014. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim válasza:
93%

valószinű azért estél teherbe mert 10 év alatt a te szervezeted is sokat változott

és ha te szeretnéd ezt a kisbabát akkor senki nem kötelezhet rá hogy elvetesd csak ha te akarod és nem befolyásoltásg miatt hanem ha te ugy érzed nem akarod akkor vetesd el

de azért mert a párod azt mondja azért semiképp se öld meg a gyereked

belegondoltál hogyha most elveteted és késöbb nem lehet gyereked már mennyire meg fogod bánni

és ne aggodj az miatt sem hogy majd egyedül kell felnevelned , biztos a családod mindenben fog segiteni és ha ez miatt elhagy a párod még fiatal vagy és a kisgyerek melett is találhatsz még mást

szerintem ne legyen kérdés számodra mond meg a párodnak mindenképpen megtartod ha ez neki nem tetszik akkor is, élj a lehetőséggel mert lehet többet nem lesz ilyen alkalom

2014. máj. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
13%

Most derül ki kivel is vagy 5 éve olyan szép és csodás kapcsolatban...

a gyerek meg nem mindig biztos, hogy esetleg nem fentről van..

2014. máj. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
42%

"Mit tennétek? Hagynátok veszni életetek szeremét, szívetek férfiját,....?"


ezt nem neki kellene kérdeznie?

2014. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
79%
Semmiképp se vetesd el. Tudat alatt minden nő szeretne gyereket, ez normális. És írtad, hogy az elején bebeszélted magadnak, h te nem szeretnél. A férjednek meg kell értenie ezt, lehet h soha többé nem esel teherbe. Lehet h van valami mélyebb oka amiért nem akar családot. De ez csak az én személyes véleményem.
2014. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
94%

1. Ha 12 hetes terhes vagy, akkor azt a babát te már nem vetetheted el, ugyan is 12 hetes korig lehet abortuszt végezni.Úgy tudom 16 hetes korig csak annak végzik el, akinek beteg a magzata.


2. Most mit írjak??Ha azt írom hogy a gyerek a világ legnagyobb kincse, akkor ősanyának tűnök, ha azt mondom ne szüld meg vagy add örökbe és utazgass tovább, akkor meg szívtelen vagyok..

Több lehetőséged van.

- megszülöd, kivárod a párod reakcióját, bízol benne hogy jó apa lesz.

- megszülöd, párod nagyon ellenséges, elköltözöl, szétváltok, egyedülálló anya leszel, gyerektartás..mi egy más.

- megszülöd, örökbe adod..élsz tovább mint Marci hevesen.


Én csak annyit írok, hogy nincs az a Karibi út, amit elcserélnék a gyerekeimért!!!

2014. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
87%

nagyon sajnálom, h így reagált a párod, és egy ekkora öröm, csoda "sokk"-ként ért.

Azt írtad intelligens ember a párod. Akkor nem lehetne beszélni vele, h menjetek terápiára?

- váratlan neki a helyzet, ő is sokkot kapott

- lehet 1 hónap múlva megbánná ő is ha elvetetnéd.


Én már voltam úgy, h azt hittem, h terhes vagyok, és ráparáztam, h nem akarom a babát a párom miatt, és tök pánikba estem, h nem akarom, el akarnám vetetni, ha terhes lennék. de mégsem voltam terhes, csak késett. És később elgondolkoztam sok mindenen, és arra jutottam, h utólag megbántam volna az abortuszt. csak a kezdeti sokk és félelem mondtatta velem, h nem kell a baba. próbáljatok meg szakemberrel beszélni.

2014. máj. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 Andi80018 ***** válasza:
82%
Nekem a a véleményem, hogy egy részről érthető a párod reakciója, hiszen ő abszolút jól érzi magát ebben az életben, amit éltek, a gyermek vállalásról gondolom vannak negatív gondolatai is, a megszokott nyugis szitu megszűnik ezzel. Beszéljetek erről többször, esetleg védőnővel is lehet beszélni. Egyébként, ha igazán szeret, akkor ad neked ultimátumot, mert megérti, hogy neked ez mennyire fontos. Persze, a gyereknevelés nem könnyű, lemondásokkal jár és ha te megszülöd, ő pedig lelép, akkor ennyit ért a kapcsolatotok. Ez önzőség.
2014. máj. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 Andi80018 ***** válasza:
44%
*nem ad
2014. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 Andi80018 ***** válasza:
56%
Még annyi hogy elítélni sem lehet őt, hiszen ő megmondta, hogy nem, és kész. Viszont ha meglátja a picit, még apai érzései is lehetnek, a véleménye is megváltozhat.
2014. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!