Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon önző dolog lenne...

Nagyon önző dolog lenne elkölteni a pénzem valamire ami nekem kell ahelyett, hogy segítenék a ház felújításában?

Figyelt kérdés
A fogaimat szeretném rendbe tetetni,ami több százezer forintomba fog kerülni. Amiből persze gyönyörűen fel lehetne újítani itthon ezt azt amit rég akarunk, de én úgy vagyok vele, hogy megvagyok új konyhabútor, ágy, padló nélkül, mint szép fogak nélkül. Csak mindenki aki úgymond valamilyen szinten beleszólhat mire költöm a pénzem az hülye dolognak tartja, ha találnék olcsóbbat akkor olcsóbb fogorvost keresnék de nem találok.
2014. márc. 11. 19:25
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%
Megertem, azt hiszem, en is igy dontenek.
2014. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
27%
Milyen fogászati kezelést akarsz csinálni? Így első hallásra ha nem gázak a fogaid én is a házat újítanám fel.
2014. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
90%

Az egészség fontosabb. A fog kell a normális, ápolt megjelenéshez és a normális rágáshoz, evéshez is.

Igazából nem derült ki, hogy kinek a háza? És kik nem értenek egyet?

Szüleid háza és te is ott laksz? Vagy külön laksz a pároddal és ő nem ért egyet? De akkor gondolom, nem a te külön pénzetek lenne, ha a ti pénzetek. Na mindegy.

A fog az első, aztán lehet gyűjteni a felújításra.

2014. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
De sajna, nagyon gázak a fogaim, 4et húztak, 6-ot gyökérkezeltek, kell korona, híd, és még 25 sem vagyok. Évek óta erre spórolok valójában, de most kicsit bűntudatom van ennyi pénz elkölteni. Utána is dolgoznék, keresnék szerintem ráérne a felújítás, de mégis én már így nem hiszem, hogy sok időt kibírok, mert már arra nehéz volt rászánni magam, hogy belekezdjek, a menthetőek javíttatásába.
2014. márc. 11. 19:31
 5/26 A kérdező kommentje:
anyával élek és a testvéremmel. Persze mindent együtt fizetünk, de mivel évek óta nem veszek magamnak semmit, ezért elég sok pénzt össze tudtam spórolni. Igazából nem is tudják hogy mennyire rossz nekem ez így, hogy ennyire össze visszák a fogaim, évek óta nem merek mosolyogni, és ez minden álmom, hogy végre valahogy kinézzen a fogam.
2014. márc. 11. 19:33
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Üljetek le, és beszéljétek meg. Mondd meg, hogy te szeretnéd végre rendbe hozatni, mert önbizalmat adna, illetve az sem utolsó, hogy megmaradjanak a fogaid. A felújítás mind szép és jó, de arra is össze fogod spórolni a pénzt, és nem hal bele senki egy-két évbe.
2014. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%
Plane 25 evesen inkabb a fogakat valasztanam.
2014. márc. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%

Miért volna önző? A te pénzted, a te fogaid, a te egészséged. Nézheted az új bútort rohadt fogsorral, ami aztán mindenféle belszervi bajt fog okozni, és halálhoz is vezethet, ha nagyon erősen elhanyagolod.


Egyébként az önzésnek van egészséges formája is: pl. az, hogy a saját pénzedet arra költöd el bűntudat nélkül, amire akarod.

2014. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
97%

Fog! Nem önzőség. A fogak egyre rosszabbak lesznek. Ha vársz, akkor még többe fog kerülni. Sajnos a fogászati kezelések iszonyatosan drágák, de muszáj megcsináltatni.

Nem fordítanám az összes megspórolt pénzemet a felújításra, főleg úgy, hogy nem az enyém és lehet, hogy 2-3 év múlva nem is ott fogok élni.

2014. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
97%
hátha nem dől a fejetekre a ház akkor énis a fogakra szavazok.legalábbis nálunk a bő 10éves bútorok köszönik és jól vannak
2014. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!