Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon fontos! Az lenne a...

Nagyon fontos! Az lenne a gondom h ma veszekedtünk apámmal és azt mondta h "elzavar a háztól" szerintem komolyan gondolta. Lehetséges ez, hogy törvényes gyermekeként és KISKORÚként elzavarjon otthonról? Vagy van valamilyen jogom maradni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 25. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 év alatti vagy akkor nem zavarhat el, ha afölött, akkor megteheti.
2009. dec. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen 16 éves vagyok. Erre van valamilyen törvény??
2009. dec. 25. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van. De ha elzavar, akkor te intézetbe mész 18 éves korodig, ha csak nem kukázol össze valami hivatalos gyámot nagyhirtelen.
2009. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
70%
16 évesen ne törvények érdekeljenek meg a kiskapuk, hanem beszéld meg apáddal a dolgot. Ha meg olyan a faterod, akkor meg költözz el te, de szerintem senkinek sem tennél jót azzal, hogy szaladnál a yardra ők meg a gyámosokhoz, hogy jajj apukám ki akar rúgni a házból, biztos meg van az oka rá. Ennyit erről. Nyisd ki a szád és beszéld meg vele.
2009. dec. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem szép dolog karácsonykor ennyire hagyni elvadulni a helyzetet, persze tudom, sokszor nem egyszerű, én is emlékszem mennyire megbántódtam egy egy alkalommal mikor ilyeneket vágtak a szüleim a fejemhez.

Aztán neki is indultam gyalog is ha kellett, de estére mindig hazamentem, aztán alakult valahogy.

Viszont, ha jogokkal akarsz foglalkozni és ennyire keménynek érzed magad, akkor ne rémisszen meg hogy a esetleg a saját lábadra kell állnod.

Véleményem szerint, a legfontosabb dolog a békesség, próbáljatok közös nevezőre jutni, engedj te is egy kicsit.

Sok szerencsét a béküléshez!


Boldog Karácsonyt

2009. dec. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyszüleid? rokonaid vagy ilyesmi?

mert oda mehetnél. és akk apud átgondolná.

2009. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van anyum is, de most ő még gondban van, de próbáljuk minnél hamarabb h nála legyek. Most jelenleg apummal és mamámmal élek. Végülis mamámé a ház, szóval sztem ha ő nem akarja h menyjek...akkor nincs mitől aggódnom.

Jah és köszönöm a válaszokat! :)

2009. dec. 25. 18:44
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Neked is egy patkány az apád? Részvétem! :S

Nincs vele mit beszélni, ha egyszer ilyet kimondott, el kell húzni tőle minél messzebb!

2009. dec. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg anyám miatt mentem el karácsonykor mert ha iszik nem normális. 2 órát hallgattam, hogy ócsáról, meg sértegetni próbál aztán inkább mentem sétálni egyet. Estére hazaértem. Aztán odajön azzal, hogy Boldog karácsonyt. :D

Mondom kösz, megvolt! De én már 18 elmúltam, és felvilágosítottam, hogy tudja, hogy nem vagyok rászorulva(suli mellett járok dolgozni), és könnyen lehet, h ez volt az utolsó közös karácsony.


Neked jó, mert anyudhoz akkor el tudsz menni majd, ha gáz lenne.

A jogokkal meg jó ha minden ember és fiatalkorú(!) tisztában van! 14 évesen egyik osztálytársam még nem volt tisztában, mikor ment a huzavona, h melyik szülőjéhez kerüljön.

2009. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!