Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a családommal,...

Hogyan közöljem a családommal, hogy mellimplantátumot szeretnék?

Figyelt kérdés
mielőtt lerohannál, légyszíves olvasd el ezt. most vagyok 18 éves, szeptemberben töltöm a 19-et. nulladikas voltam, tehát csak jövőre végzek a középiskolával, majdnem 20 évesen. (nem ismételtem évet). régen nagyon kövér voltam, több mint 100 kiló 173 cm-hez. azóta fogytam 20-25 kg-ot (nem mérem magam, nem tudom pontosan) még hátra van 15-20 kg, úgy gondolom ezt a jövő tanévben leadom. de sajnos sosem volt nagy mellem, mikor nagyon kövér voltam se volt nagy, főleg a testlakatomhoz képest. még mindig van rajtam rengeteg felesleg, de mellem kb 0. ha leadom azt a felesleges súlyt, ami még rajtam van tényleg nem lesz semmi mellem. elég elszomorító, mikor látok 12-13 éves lányokat és nagyobb a mellük, mint nekem majdnem 19 évesen. a testsúlyomon változtathatok, és változtattam is, persze még sok munkám lesz vele, hogy szép legyek, de ha már a félúton vagyok majdnem egy év után nem hagyom abba. de azt nem tudom szabályozni mekkora mellem legyen és iszonyatos komplexusom van emiatt. strandra egyáltalán nem járok évekóta, mert ha hájas valaki legalább annyi előnye van, hogy nagy a melle, de nekem még az se, szexnél melltartót nem veszem le, nem mintha lenne állandó barátom. úgy gondoltam, amint végzek a középiskolával megyek is plasztikáztatni magam, mert ebbe fogok bele őrülni, hogy kb semmi mellem. van örökölt pénzem, igaz nem én kerestem meg, de az én tulajdonom az a pénz, szóval azt tehetek vele amit akarok, csak nem tudok hogyan közöljem a családommal ezt? azért ez mégis csak egy operáció, nem lehet elhallgatni, meg pár napig vigyázni kell rám. voltam már mütve, a hasamon 3 sebhelyet hagytak, tudom, hogy nem fájdalom mentes, de ha a hasamat szétvágták, akkor ez semmiség lesz. ti hogyan közölnétek a családotokkal? anyukám nem él velem, apukámmal élek együtt. mikor régebben volt az operációm akkor is ő hozott haza.
2014. máj. 3. 00:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Apa,az életemben minőségi változást hozna ha ezt megcsináltatnám,ettől leszek én én,nem a beleegyezésedet,hanem a támogatásodat kérem.Hát valahogy így.nem túlspilázva.De gondold át jól és ha eléred az álomtestet,utána csak.
2014. máj. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
Nem ítéllek, emiatt, de azért azt is gondold végig, hogy x évente ki is kell cseréltetni az az implantátumot. Képes lennél ezt életed végéig megcsinálni?
2014. máj. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem könnyü ügy...

Reménykedj benn, hogy elfogadják és tamogatnak a dologban. Ha elmagyarazod nekik, mennyire fontos ez neked, mennyit valtoztatna az eleteden, az önbizalmadon, remelhetöleg melled allnak.

Amugy en nagyon megertelek. Bar sulyproblemam nincs(168/56), de semmi mellem....23 evesen....melltartot 3 eve vettem utoljara es mar csak egy szakadt van...de nem talalok ujat, mert ahanyszor körülnezek a fehernemü osztalyon, latom hogy mindenki normalis csak en nem es csak depresszioba esek...

Strandra soha nem megyek...ruhazkodassal is gondom van, mert szegyellem magam...

Minden vagyam a mütet, de sajna nincs ra penzem:(

Ha te ki tudod fizetni, szurkolok, hogy sikeruljon, tudom, hogy mit jelentene ez szamodra....

Sok sikert!!!

2014. máj. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%

1 a melled még egy két évig alakulni fog vagyis 22 éves korod előtt nem nagyon kéne műttetni magad

2 ha még 20 kg túlsúly van rajtad, akkor se, bár nálam nem nagyon jön ki a matematikában a 20 kg túlsúly, mert ha 100 kg voltál és már fogytál 20-25-t az 75-80 kg jelenleg és a 173 cm-hez egy normális edzett nő 65-75 kg ....

2014. máj. 3. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Normális orvos nem műt meg 24-25 éves korod előtt, mert ekkor a szövetek még sokat változnak. Persze vannak kóklerek akik megcsinálják, de szerintem ne kockáztass velük. Addig meg adagold lassan az információkat apukádnak.
2014. máj. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon fiatal vagy, szerintem előbb beszélj az orvossal, aki elmondja előnyeit, hátrányait, fel fog sorolni olyan dolgokat is, amik nem annyira vonzóak, akkor gondold át mégegyszer, hogy biztosan szeretnéd e. Gondolj arra is, hogy az implantátumokat néha cserélni kell, akkor is lesz majd annyi pénzed?

Ha még ezek után is szeretnéd és egyszer sem bizonytalanodtál el, akkor mondd el a családodnak, hogy neked ez mennyit javítana a lelki állapotodon, a közérzeteden, az életeden, és hogy mennyi szorongást jelent a kisméretű melled. Ne azzal kezd rögtön, hogy implantátumot szeretnél, csak meséld el a problémádat, aztán vesd fel a dolgot, hogy műtétet szeretnél.

És ne várd, hogy azonnal megmondják, támogatják e az ötletedet vagy sem. Hagyj nekik pár napot, lehet, hogy elsőre rosszalják a dolgot, de alszanak rá néhányat, aztán elfogadják, de lehet fordítva is. Mindenképpen beszéljük velük akkor mégegyszer a dologról. Semmiképp ne műttesd meg magad addig, amíg a szüleid nagyon ellenzik a dolgot és esetleg konfliktus forrása lehet. Próbáld megbékíteni őket a gondolattal és neked is jobb lesz, ha hagysz magadnak időt átgondolni a dolgot, hiába érzed most úgy, hogy minél hamarabb szükséged van rá.

2014. máj. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
20%

Szia. Csatlakozom az előttem szólokhoz. Fiatal vagy még gondold meg jól. Már csak azért is mert ha egyszer úgy adódik, hogy férjhez mégy és babád lesz nem fogod tudni szoptatni.

Én is borzasztóan küszöbén mellű voltam, 23 évesen a legkisebb melltartót hordtam, azt is csak azért, hogy több önbizalmat adjon. Aztán láss csodát a terhesség alatt háromszorása nőtt a mellem, már visszafogytam a rendes súlyomra, de a mellméretem megmaradt.

2014. máj. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
44%
Javítás: Borzasztóan kismellű.
2014. máj. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%

tl;dr

viszont ha fogyni akarsz még, akkor érdemes csak a fogyás vége után megcsináltatni és nem közben.

Milyen lenne, ha megcsináltatnád most, aztán elkezdene lógni a fogyás után? :D

2014. máj. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
én beleírtam a mondandómba, hogy minimum még egy évet várok és addig is fogyok, majd érettségi után szeretném. és igen, lehet, hogy alakul még a mellem, de ha 18 éves koromra alig van, akkor nyílván nem várhatok csodát, hogy majd 20 éves koromra hatalmas lesz, főleg, hogy 12 éves koromóta nem történt változás
2014. máj. 3. 01:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!