Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legyek annyira pofátlan, hogy...

Legyek annyira pofátlan, hogy apám ellenkezése és anyám semleges sége ellenére (tehát ő se támogat) beállítsak egy cicával?

Figyelt kérdés
2009-ben mikor 13 voltam kikönyörögtem két tengeri malacot és utána hamar rájuk untam, nem foglalkoztam velük, mert félt tőlem és én mindig játszani akartam vele. Azóta eltelt pár év, felnőttem és van egy kis vállalkozásom is, tehát úgy érzem felelősségteljes lettem. Anya és apa is szereti a cicusokat, de ha felemlegetem, akkor mindig a tengerimalac elhanyagolására hivatkoznak, hogy megunom és a cica az ő nyakukra marad. Pár hete voltunk nyaralni és a vendéglátóinknál öt cica volt és apa folyton velük játszott, anya meg mondta, hogy ő is szeretne egy macsekot, de mikor hazáértünk akkor ismét előhozakodtak a malacos témával. Szeretném bebizonyítani, hogy most már képes vagyok felnőttként viselkedni és egy ciccel nincs is annyi probléma, a kicsi, amit kinéztem már alomra is van szoktatva, már tápot eszik. Szerintetek meglepjem őket? Kidobni biztos nem fogják, nem olyan emberek.
2014. máj. 4. 14:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
85%
Nem kellene.
2014. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk is ugyan ez volt a helyzte, pont a malac miatt nem lehetett háziállatom aztán. Most van egy malacom (de külön élek a szüleimtől) aki épp most szemtelenkedik párommal :)


Szerintem ne lepd meg őket, nehogy lázadásnak vegyék.

2014. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem igenis vallald a felelosseget. Ha jol szamolom, 18 eves vagy, mar nem 13. Mutasd meg nekik, hogy felnottel a felelosseghez.
2014. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
94%

Ja, utolos! Mutassa meg! Max a sinter telepre kerul a macska, ha megse....

Amig otthon elsz, a szuleid beleegyezese kell ahhoz, hogy allatot tarts.

2014. máj. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
87%
Aha. 18 évesen még be sem fejezted a gimit ( ugyanis ha végzős lennél, akkor is holnap kezdődnek az érettségik ), de már van NEKED egy vállalkozásod. Ja, persze... Szóval ez a része kamu. Másrészről, a kérdésre: nem. Ne vidd haza, mert még a bizalmukat is elvesztik benned, nem hogy az állatot ( merthogy megvan rá az esély, hogy elviszik valami rokonhoz vagy baráthoz ).
2014. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem pofátlanság hazaállítani egy háziállattal előzetes megegyezés nélkül. Ráadásul te nem őket akarod meglepni egy cicával, hanem magadat, hazudni talán nem kellene...


A másik, hogy 18 éves vagy most eszerint kb., ki tudja még meddig laksz otthon. Ha annyira cicát szeretnél, 1-2 éven belül feltételezem úgyis elköltözöl, veszel akkor magadnak. De ne más nyakára.


Lehet, hogy felelősségteljesebb lettél, de ettől még a macska költségeit fedezni kell valakinek (alom 3-6.000/hó, száraztáp szintén 5.000 körül, nedvestáp szintén 5-10.000/hó) - és ez feltételezem nem te lennél, hanem szintén a szüleid. Vagy ha nem vagy otthon reggel/este, akkor ki végzi el a napi 2x-i alomtakarítást? Ki takarítja a hulló szőrzetet utána, ki tapétázza újra a falat a karomnyomok után, ki vesz új függönyt ahol végighasítja (előfordulhat sajnos), vagy még rosszabb, ki húzatja újra a kanapét, ha széttépi a szövetét? Csak azt ne mondd hogy te...


Emellett...

Aki imádja a macskákat, annak ez nem probléma. De akinek a nyakára hoznak egyet, az nem biztos hogy örül neki, hogy a macsek bosszúból az ajtó elé hugyozik ha nem foglalkoznak fele vagy éppen éjjel 3-kor üvölthetnékje van. Nem is beszélve arról, hogy vannak engedékenyebb és nevelhetetlenebb cicák. Van amelyik a csukott ajtót is kinyitja és a szekrényajtót is, és ha akarod ha nem, belezabál a csokis kekszedbe reggelre.


Nekem kettő is van, egész jól viselkednek. De a múltkor pl. egy nem megfelelően biztosított polcon jutott eszükbe játszani, leszakították az egészet, összetörvén egy halom üveget rajta, a polc pedig megnyomta a parkettát - lehet újrarakni, hurrá.


Szerintem macskát és bármilyen szabadon mászkáló állatot csak az tartson, akinek ideje, türelme és legfőképp fedezete is van rá. Ne az, aki szerint jajj de jó és cuki lenne. Ennél azért komplikáltabb ez.

2014. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:
Kamu a vállalkozásom... Aha. Te biztos tudod. Interneten kereskedek, napi maximum 1 óra az egész, valóban hihetetlenül hangzik. És amint írtam semmiképp se kerül sintér telepre, olvassatok már. Ha egyszer idejön, mindenképp marad.
2014. máj. 4. 15:03
 8/62 A kérdező kommentje:
Ha minden jól megy még 4 évig lakok itthon, de ha költözök, vinném a cicust magammal.
2014. máj. 4. 15:06
 9/62 anonim ***** válasza:
95%
Csak aztán nehogy macskával együtt legyetek kitéve otthonról. A szüleid háza, nekik van beleszólásuk a dolgokba.
2014. máj. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
93%

Leányom neked fix, hogy nincs vállalkozásod.

Ugyanis az, hogy eladod a kacatjaidat ebayen, jogilag nem lesz legális, és kétlem, hogy lenne egyéni vállalkozóid és adóznál is a tevékenységed után...

2014. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!