Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki 18 évesen elköltözik otthonról?

Figyelt kérdés
Ti mikor költöztetek? és miért? szülők hogy fogadták?

2014. máj. 5. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ha van keresete és meg tud élni hajrá, de ha csak a párja pénztárcájára költözik szerintem nagyon elizélendő.
2014. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha a 18 éves úgy költözik el, hogy nem egy másik ember nyakába, hanem képes önmagát eltartani, akkor csak tisztelet jár érte.

Én 18 évesen költöztem el, anyám alkoholizmusa miatt. Tudatosan készültem arra, hogyha betöltöm a 18 évet, rögtön leléphessek. Én 15 éves korom óta spóroltam, gyűjtöttem az ajándék pénzeket, nyári munkát vállaltam, majd 17 éves korom óta folyamatosan dolgoztam. Így volt pénzem az újrakezdéshez.

2014. máj. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
91%

Én akkor költöznék, ha megteremtettem a körülményeket ahhoz, hogy meg is tudjak élni anélkül, hogy hetente kéregessek szüleimtől pénzt. Szóval van munka, esetleg lakótárs/pár, és minden oké.

Ez esetben szüleim is biztos jól fogadnák, bár kicsit biztos aggódnának, de ezt a világért se mutatnák ki.:)

2014. máj. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
3-as válaszához csatlakozom.
2014. máj. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
18 évesen költöztem. Suli mellett dolgoztam. Mit gondolok róla? Így jobb volt, mint otthon maradni, gyorsan felnőttem.
2014. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

22 éves voltam, akr volt lehetőségem, még volt pár hónapom a suliból, akkor még segítettek kicsit anyagilag a szüleim( nem volt elég a diákmeló, és addigra már nem kaptam ösztöndíjat, mert csúszott év volt) tovabb is szívesen tették volna, de megkertem őket, hogy ne, mert azért költöztem el, hogy a magam lábára álljak.

Így is volt.


Nehezen vették amúgy, de nem szóltak bele, csak feltettek.

18 évesen korainak tartom.

Nem azert mert túl fiatal valaki( bar magamra ondolva az a 4 év rengeteget számított) hanem mert 18 éven zsinte képtelenség magát az embernek fenntartani.

Az elköltözés számomra nem azt jelenti, hogy nem lakom otthon, de a szüleim fizetnek mindent, hiszen akkor az egyetemi albérletezést is annak vehetné az ember, vagy a kollégista létet...

Hanem az amikor lehetőleg egyedül tartja fenn magát az ember teljesen( max kisebb segítséget fogad el.. Én sem tettem volna, ha nem kényszerhelyzet...

Vgy akkor költöztem, vagy kiadta volna a párom,( aki azóta a férjem)a másik szobát, mert egyedül nem tudta fenntartani az örökölt lakását, kiesve a suliból, neki nem volt szülője aki támogass( ezet a lakás:()

2014. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Én is 18 évesen költöztem el, a nulláról indultam, mára menő vállalkozásom van. Erő kell hozzá, de abból rengeteg.
2014. máj. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen költöztem el, a nagyszüleimmel éltem, de nagyon sok nézeteltérésünk volt. Aputól kértem 90 e Ft-ot a kezdéshez, amit ahogy tudtam visszafizettem. Ők abban voltak, hogy amilyen neveletlen gyerek vagyok, úgy is 1-2 hónap és haza megyek, ez volt 5 éve. Most meg szinte könyörögnek, hogy menjek haza.
2014. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy nagyon sajnálom. 18 évesen elköltözni otthonról és egyedül megteremteni a saját életet tényleg sok erőt követel - és sajnos mindig annak a jele, hogy az adott embernek szörnyeteg és önző dög szülei voltak, akik legtöbbször az ember névre sem mélóak.
2014. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én anno 10 éve február 4-én lettem 18 éves, február 5-én már nem laktam otthon. Így volt a legjobb mindenkinek,ez volt életem legjobb döntése. Azóta sem jártam a szülői ház környékén se, kéthetente beszélek velük telefonon, és ennyi.
2014. máj. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!