Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bűntethető ha egy apa többször...

Bűntethető ha egy apa többször is megüti a 14. életévét be nem töltött lányát?

Figyelt kérdés

akár úgy hogy több alkalommal, akár úgy hogy egyszerre többször

és nem pofonra gondolok, hanem erőteljes ütésre


2014. máj. 6. 21:13
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
75%
Ez már a második olyan kérdés ma, aminek a válaszaiban azt látom, hogy az erőszak, a gyerek ütés-verése normális, sőt, indokolt cselekedet. Tök lényegtelen, hogy a gyerek rászolgált-e (eleve szerintem kevés az olyan eset, amikor bárki kiérdemli a fizikai erőszakot), vagy nem, ütni kell a büdös kölköt, meg tépni a haját, meg rugdosni, meg mit tudom én még mit. Nem erőszakkal kell a gyerekbe tiszteletet nevelni, és nem attól lesz valaki jó szülő, hogy ütésekkel biztosítja be a tekintélyét. Az ilyen szülő csak tönkretesz egy életet, a gyerekéből pedig vagy ugyanolyan barom lesz mint ő volt (lásd 1-2 hozzászóló akár itt is), vagy lelki sérült szerencsétlen.
2014. máj. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!