Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szakítsak a...

Mit tegyek? Szakítsak a barátommal, vagy költözzek hozzájuk?

Figyelt kérdés
Van egy barátom másfél éve. Itthon nagyon rossz a viszonyom a szüleimmel, anyám alkoholista, apám idegbeteg, ha elmúlok 18, a barátom szülei már mondták, hogy költözzek oda (ez kb 1 hónap múlva lesz). Nagyon szeretem a barátomat, de sokat veszekszünk, mert soha semmi nem jó neki. Ez lehet, hogy megszűnne, ha odaköltöznék, mert általában akkor van balhé, ha elválunk. Tudom, hogy nagyon szeret, és ezért is veszekszik mindig, ha pl nem aludhatok ott. Viszont nagyon félek, hogy odaköltözöm, és mégse lesz minden olyan jó, mint mondja. Ha nem költözök oda, akkor viszont biztos, hogy minden marad így, és kb 1 hónapon belül szakítunk. Plusz még van egy apróság, de ez a legkevesebb, hogy egy 29 éves fiú már régóta tetszik, és most úgy néz ki, hogy én is neki, de a barátomat semmiképp nem fogom megcsalni, szóval ez a fiú már csak akkor lenne érdekes, ha szakítanánk, viszont félek, hogy idős hozzám. Mit csináljak?
2009. dec. 26. 20:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azt mondja, hogy nem szeretem igazán, mert nem állok ki érte. Szerinte azt igazán megtehetném, hogy lelépek itthonról 1-2 napra, aztán hazajövök, és akkor már igazán hallgathatnám, ahogy a szokottnál is többet ordibálnak velem, mert ő szeret annyira, hogy ezt vállalná értem. Ráadásul mióta komolyan veszik itthon, h elköltözöm, néha egész normálisak tudnak lenni. Bár azt még mindig nem engedik, h a barátomnál aludjak. Tényleg önző vagyok?
2009. dec. 26. 21:53
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Bird ki valahogy a suli végéig, legyen meg az összes vizsga. Aztán kereshetsz helyet, akár egy barátnővel, aki hasonló helyzetben van, vagy csak egyszerüen önálló szeretne lenni. Munkát találhatsz, és el tudod tartani magad. Pasikon meg lesz időd gondolkozni, melyik kell. Ne menj csöbörből-vödörbe.
2009. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne költözz!! Legyen eszed (bár nekem is lett volna) érettségizz le, aztán ha felvesznek egyetemre amellett tudsz rendesen dolgozni és lesz jövedelmed. Lehet a szüleiddel is sikerül valamennyire normalizálni a kapcsolatot, hogy legalább együtt élni tudjatok, ha pedig nem, akkor elmész albérletbe, vagy kollégiumba. De ha odaköltözöl, minden egyes percben azt fogod érezni, hogy befogadtak és tartozol nekik. És ha a párod szeretne igazán és nem önző módon, akkor most is inkább támogatna és nem ilyen hülyeségeket kérne tőled... és nem veszekedne veled olyasmi miatt, amiről nem is tehetsz (a szüleid miatt). Ha tényleg szeret, akkor támogatni fog és melletted lesz. Az pedig nagy butaság,hogy senki nem fog úgy szeretni , mint ő... Úgy lehet, hogy senki, viszont lesz majd valaki , aki viszont olyannak fog szeretni, amilyen vagy és mindenben támogatni is fog , amit a sorsod nyújt. És ez a valaki lesz az aki igazán szeret téged.. Addig pedig valószínű lesznek próbálkozások, akikben keresed ezt a személyt :) de ez így szép és így jó. Erről szólnak az fiatal évek és ezt nem is szabad kihagyni, mert aztán később egy rossz és kiszolgáltatott házasságban/kapcsolatban egy-két gyermekkel fogod mindezt keresni... Ne költözz oda, először élj és adj esélyt magadnak a boldogságra és aztán eljön majd az aki igazán...:)
2009. dec. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem próbáld meg...aztán még mindig szakíthatsz, hogyha nem működik az együttélés... én is sokat veszekedtem a párommal és mindig akkor, hogyha nem voltunk együtt(telefonba)...de mióta minden este együtt alszunk, nem veszekszünk (még akkor sem, mikor napközben másik városban vagyok egyetemen)
2009. dec. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Te tényleg azt hiszed,hogy az a pasi,aki kitol veled,az tényleg szeret,Mert gondolom tisztában van vele,ha lelépnél pár napra,akkor otthon a balhé várna.na én ezt a pasit úgy vágnám ki a helyedbe,hogy csak zörögne.Ez egy egoista barom,te meg költöznél hozzájuk?

Ha tényleg szeretne,ezerrel pitizne a szüleidnek,hogy elfogadják és neked jó legyen otthon.

2009. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szeretne, akkor felfogná, hogy rosszul esik neked, hogy állandóan cirkuszol meg veszekszik veled olyasmi miatt, amiről nem tehetsz (hogy nem tudsz náluk aludni vagy találkozni vele). Ha már most ilyen, akkor később sokkal nehezebb lesz elviselni ezeket a veszekedéseket. És te se szeretheted annyira, ha másmásról ábrándozol. Szerintem már csak megszokásból vagytok együtt, nem szerelemből; meg azért, mert féltek egyedül lenni. Azt meg sose tudhatod, hogy fog-e valaki annyira, sőt jobban szeretni, mint ő.
2009. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!