Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a bátyámat...

Hogyan vegyem rá a bátyámat hogy mondja el mi baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Írtam már ki egy kérdést a testvéremmel kapcsolatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__5..


A bátyám 30 éves és nagyon zárkózott,mogorva,mostanában egyre többször bunkó is. Keveset látom mert mindig máskor dolgozik,de olyankor is épp hogy köszön. Egész karácsonykor ki sem dugta az orrát a szobájából,és ez engem aggaszt. Elég gyakori a családban a depresszió (az egyik nővérem és az édesanyám is küzdött vele),és szeretnék tenni valamit a bátyámért. 4-en vagyunk testvérek és ő az egyetlen fiú,ezért mindig el volt kényeztetve,még most is,mindig az a kaja van amit ő szeret,mindenki lábujjhegyen jár ha rossz a kedve,satöbbi. Szóval nagyon nehéz eset. Rám nem hallgat,a nővéreimet leüvölti,a szüleinkre magasról tesz.


Nincs barátnője,nincs lakása,nincsenek barátai,se autója,csak a gépe van a tőzsdézése meg az animéi. Egyre jobban feldühíti a nővéreimet és elszomorítja a szüleinket.


Mit tegyek? Sajnos nem rugdoshatom be a pszihiátriára...

15/L


2009. dec. 26. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hagyni kell, hadd bontakozzon ki. Ha el akarja mondani, elmondja, ha nem, nem kell erőltetni a dolgot, mert annál rosszabb. Minél jobban erőlteted, h mondja el, h mi bántja, annál zárkózottabb lesz :( Lehet, h az is baj, h nincs barátnője, és amit felsoroltál. Ha nincs barátja sem, akkor kivel tudná megbeszélni a dolgait? Az ember társas lény, szüksége van vkire, aki megérti, türelmes hozzá, jó tanácsot ad neki, akire támaszkodhat. Legyél te is, és a család minden tagja türelmes hozzá. Egyszer majd csak megtörik és elmondja bánatát!! Szurkolok Neked!!!

20/L

2009. dec. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, amit első leírt.
2009. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy amint megpróbálok kedves lenni vele és bebunkul akkor elborul az agyam. A nővéreim is ilyenek,hívták buliba,koncertre,ideoda,sosem jött sehová. Olyan mintha nem is akarná hogy legyenek olyanok akik szeretik,mintha direkt vadítana el mindenkit magától. A durva az hogy régen nem volt ilyen,az utóbbi pár évben lett ennyire szélsőségesen mogorva:(
2009. dec. 26. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!