Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy igazságos?...

Szerintetek hogy igazságos? Szülőkhöz látogatás.

Figyelt kérdés

Szüleinktől viszonylag messze költöztünk,a szüleink 50 km-re élnek egymástól.

Mi havonta egy hétvégét megyünk.

Mi úgy találtuk igazságosnak,hogy mivel szombat reggel tudunk indulni,vasárnap estére kell hazaérnünk,így szombat délelőtt érkezünk az egyikünk szüleihez,estig ott vagyunk,vacsora után indulunk a másikunk szüleihez, vasárnap délután onnan haza.Következő alkalommal fordítva.

A szüleink viszont nem találják igazságosnak,persze minden hónapban változtatva,épp az háborog,ahol nem alszunk ott.

Ti hogy csinálnátok?

(Az nem megoldás,hogy mindenki a saját szülinál alszik,ez az opció nem érdekel.)


2014. máj. 12. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak arra válaszolok, hogy én hogy csinálnám:

mindig csak az egyik szülőhöz mennék, egyik hónapban ehhez, a másikban ahhoz. Szerintem többet érne az, hogy kéthavonta, de rendesen két napot lennék ott, nem pedig gyors vizittel letudnám őket.

2014. máj. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az elsővel. Kéthavonta egy teljes hétvége többet érne.....
2014. máj. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Áhh,már abból is "botrány" volt,hogy tavaly olyankor mentünk,amikor szüleim 2 hétre nyaralni voltak,és akkor ők egyszer kimaradtak...
2014. máj. 12. 11:36
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát ennél igazságosabb nincs, hiszen mindketten ugyanannyit látnak titeket.

Viszont osztom az előző véleményt, miszerint egyik hónapban ennél, másiknál annál opció is szóba jöhetne. Szerintem beszéljetek a szüleitekkel, kérdezzétek meg tőlük, hogy maradjon-e így továbbra is, hogy havonta keveset találkoztok, vagy váltsatok-e a kéthavonta többre.


Szerintem pont jó lesz úgy ahogy eddig volt, és vég lesz a piszkálódásnak.

2014. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az 50 km nem egy óriási táv. A szülők is simán tudnának menni látogatni nem csak ti. Ha van kocsijuk azért nem nagy ügy, ha meg nincs akkor nyugdíjasok kedvezménnyel utaznak. Ha semmi nem teszik akkor tegyenek ők is valamit.
2014. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%

5-ös, SZÖVEGÉRTÉS!

A két szülőpár lakik egymástól 50 km-re, nem pedig a kérdező a szülőktől.

2014. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Felvetem az ötletet,hátha...


Csak sajnos ismerem őket annyira,hogy az akinél először lennénk 2 napot,az támogatni fogja,akinél csak jövőhónapban mennénk,az ellenezni,a kimaradó féltől egy hónapig fogom hallgatni,hogy szívtelenek vagyunk, aztán amikor következő hónap van,akkor forditva.

Nem is tudom mi lenne,ha messzebb költözünk,és csak fél évente vagy csak karácsonyra mennénk...

Amig közel laktunk,addig sem volt egyszerű,de most...egyszem gyerekeik vagyunk,elhiszem hogy hiányzunk,de nem tölthetünk ott minden szabad percet.

2014. máj. 12. 11:41
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igazságos.

Másik megoldás: 2 hetente mentek, de csak egyik helyre. (Szombat reggel indulás, este hazaérkezés, a vasárnap a tietek.) Mi így csináljuk.

Vagy havonta csak 1 helyre mentek 2 napra, és akkor csak kéthavonta látnak benneteket. Ezzel meg lehet őket fenyegetni, ha elégedetlenkednek, még akkor is, ha valójában nem gondoljátok komolyan ezt a verziót.

2014. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mi 400 km-re lakunk párom szüleitől,az enyémektől 450 km-re.


De adtál egy jó ötletet,véleményt kérek.

Mi lenne,ha egyik hónapban mondjuk az én szüleimnél,és a párom szüli jönnek át az én szüleimhez pár órára, következő hónapban párom szüleinél vagyunk,és az én szüleim jönnek át pár órára?


Hozzánk sajnos nem jönnek,arra hivatkozva hogy messze van,át kell szállni,és ők nem alszanak idegen ágyban,öregek hozzá (50-55 között van mind a négy szülő),pedig hely van nálunk,de másfél év alatt szüleim egyszer voltak itt 2 napra,párom szülei még nem voltak.

2014. máj. 12. 11:45
 10/17 A kérdező kommentje:
2 hetente nem tudunk menni,így is 30 ezerbe kerül egy út,ez havi fix kiadásnak is sok,duplaennyi rengeteg lenne.
2014. máj. 12. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!