Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a feleség beadta a válókere...

Ha a feleség beadta a válókeresetet, majd visszavonta, akkor a férj részéről megcsalás, ha lefekszik valakivel?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult. A feleségem válni akart egy iszonyatosan gyerekes tévedés miatt, mindeközben porig alázott azzal, hogy szétkürtölte a beteg elmeszüleményét. Nem is bántam, hogy válna, mert volt már pár hasonló súlyú tévedése, amiket én hülye elnéztem. Csakhogy rájött, hogy tévedett és visszavonta a válást és most könyörög. Viszont három hónapja külön élünk és én annyira felszabadultnak éreztem magam, mikor elment, hogy szinte azonnal találtam egy új kapcsolatot. Még az elején járunk és nem feküdtünk le, de lassan már jó lenne. Eddig nem zavart, mert válófélben voltam, most viszont megint teljes értékű házasságban élek a törvények szerint és nem vagyok benne biztos, hogy ez így helyes.
2014. máj. 12. 16:18
1 2 3 4 5
 1/42 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Szerény véleményem szerint a kölcsönt illik visszaadni.

Szóval holnap irány a bíróság, és add be a válókeresetet.

Viccet félre téve:

"én annyira felszabadultnak éreztem magam, mikor elment, hogy szinte azonnal találtam egy új kapcsolatot"

Mégis mi az, ami miatt szeretnéd folytatni ezt a házasságot?

2014. máj. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
válj el
2014. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem értem. Találtál már találtál magadnak valaki mást, együtt vagytok azóta is, felszabadultnak érezted magad, mikor a feleséged beadta a válókeresetet, nem már egy ideje te sem bántad volna, ha elváltok. Akkor miért nem válsz el tőle? Ha meg elválsz tőle, akkor nem mindegy, hogy minek számít? A helyedben holnap beadnám én a válókeresetet. Most minek húzni-halasztani?
2014. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Nem akarom folytatni, de ezt ő cseszte el, intézze ő a válást! Én már nem vagyok hajlandó fáradni miatta. Rendezze ő az egészet. Felőlem lehet közös ügyvéd, ő majd szépen kifizeti. Nem akarok ezzel foglalkozni. Becsapva érzem magam, amiért visszavonta.

De nem ez volt a kérdés.

2014. máj. 12. 16:28
 5/42 anonim ***** válasza:
97%
Éld az életed, majd beadja újra. Ha meg, és neked lesz fontosabb a válás, majd akkor beadod.
2014. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
78%

Szubjektív, hogy mi számít megcsalásnak. A volt barátom épp válófélben volt a feleségétől, mikor összejöttünk, nem vártunk addig, amíg lezajlik a válás.

De ezt sem a barátom, sem és, sőt, még a feleség sem vette megcsalásnak, már annyira nem érezték magukat egy párnak, neki is volt már valaki más.

2014. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
95%
Marpedig ha te akarsz valni o meg nem, akkor neked kell beadni. Mondd meg, hogy reszedrol ez mar lezart ugy.
2014. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
83%

Az csak rizsa, hogy járjon csak utána az asszony, nekem nincs kedvem. Mert így soha nem fogtok elválni, legalább is lehet, hogy évekig.

Aki el akar válni, elválik, aki nem akar, az nem válik el.

Aki azt mondja, hogy áh, nincs kedvem vele foglalkozni, az még nem biztos benne, hogy akar válni.

Ezt kéne magadban lerendezned, mielőtt bármi is komolyra fordul az új barátnőddel.

Na, de tényleg nem erről szólt a kérdés, úgyhogy ezt nem is ragozom tovább.

2014. máj. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem nem a házassági papír megléte vagy annak felbontása jelenti egy kapcsolat kezdetét vagy végét, két ember összetartozását. Tehát azt kell eldöntenetek a feleségeddel, hogy együtt vagy külön akarjátok folytatni. Együtt csak úgy lehet, ha minden régi sérelmet megbeszéltek, megbocsájtotok egymásnak, a harmadik fél pedig kikerül a képből. Ha viszont már nem akarsz vele lenni, inkább a barátnőddel, akkor legyél a feleségeddel korrekt, válj el tőle (akár add be te, ha ezen múlik) és költözzetek is szét. Még akkor is legyél korrekt, ha ő nem volt az. Az őt minősíti nem téged.
2014. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Nem az a baj, hogy nem tudom, hogy mit akarok, hanem az, hogy annyit sem jelent számomra, hogy a kisujjamat mozdítsam miatta. Már bemutattam neki a barátnőmet, látja, hogy vele nem versenyezhet. Mikor bocsánatot kért, kinevettem, mégis mit akar még?
2014. máj. 12. 17:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!