Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újraházasodás esetén a férfi...

Újraházasodás esetén a férfi is tovább kaphatja az özvegyi nyugdíjat?

Figyelt kérdés

"Meddig jár az özvegyi nyugdíj? Megszűnik az özvegyi nyugdíj folyósítása abban az esetben, ha az özvegy férjhez megy a rá vonatkozó öregségi nyugdíjkorhatár betöltése előtt, illetve abban az esetben, ha az özvegyi nyugdíjat azon a jogcímen kapta, hogy árvaellátásra jogosult gyermekeket nevelt, és a gyermekek mindegyikére megszűnt az árvaellátás."

Idézet innen: [link]

Ha férjhez megy... és ha megnősül, akkor mizu?



2014. máj. 13. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem onnantól nem jár, sőt az özvegyi haszonélvezetnek is ugrott.
2014. máj. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Elírás.. Ha az özvegy újra házasodik...


Csak egészen ritka, hogy a feleség hal meg előbb

2014. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy özvegy újra férjhez megy vagy megnősül, elveszti az özvegységgel járó támogatásokat. Onnantól kezdve nem jár az özvegységi nyugdíj.
2014. máj. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A férfi sem és a nő sem! Addig jár az özvegyi nyugdíj, amíg az özvegy újra nem házasodik.Mivel akkor már nem özvegy lesz, hanem házas.
2014. máj. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megszünik.
2014. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Őszödi Ferenc ***** válasza:
100%

Én még házas özvegyet nem láttam.

Szóval nem jár.

2014. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is az logikus, amit többen válaszoltatok (nem jár), de akkor mennyire lehet komolyan venni a www.maxinfo.hu weboldalt?
2014. máj. 13. 11:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek: szerinted egy ezoterikával (is) foglalkozó oldalt mennyire lehet komolyan venni jogi ügyekben?


Az az oldal nem kormányzati, nem hivatalos, de még csak nem is gazdasági vagy jogi oldal.


Ha valami jogi kérdésed van, keresd a választ közvetlenül a törvényben!

[link] - 52.§

2014. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi 8-as.

Itt valóban egyértelmű a jogszabály vonatkozó része:

"52. § (1) Az özvegyi nyugdíjra jogosultság megszűnik, ha az özvegy a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító életkorának betöltése előtt házasságot köt."

2014. máj. 13. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez attol fugg kit vesz el felesegul ujra ..ha az elhugy volt felesget akkor valoszinuleg meghiusul a hazassag mivel az mar elhunyt.tehet fizikailag nem johet letre a hazassag mert nincs az a pap aki egy elhunytat osszehazsit mivel aboldogito igent nem tudja kimondani az elhunyt...Ha pedig egy uj tars van kilatsban akkor pedig mas a szituacio.akkor a hassag megkotese uatn mar nem ozvegy a volt ozvegy mivel elotte volt ujra volegeny es a hazsag megkotesevel egy ideoben ujra hazsa lett tehat akkor nem jor ozvegyi nyugdij..Ez a folyamat ujra eletbe lep ha az uj hazstars ie lehuny akkor vissza alll a regi allapot es ujra jar a z ozvegyi nyugdij...de azt elotte ki kell varani..A jogszerint elkepzelheto vagy sem nem tudom de lehet esetleg igenyelni az elso es amsodik felseg uatni nyugdijjat egyutt is ..ki tudja..
2014. máj. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!