Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek hogy könnyebb legyen túllépni a szakításon? FONTOS!

Figyelt kérdés

4 hónapja szakított velem a barátom, egy kicsit több mint 2 éves kapcsolat után. neki azóta már volt barátnője, és most szintén másik van, szóval ő túllépett rajtam... Nekem viszont még nem sikerült teljesen. Főleg azért nem, mert van egy elég súlyos, akár halálos betegségem, és megígérte hogy mellettem lesz mindig, még úgy is, hogy külön vagyunk. Ehhez képest... Nagyon szerettük egymást, szép lassan mentek tönkre a dolgok. Nekem ő volt az első szerelmem, neki szintén én. Azt mondta nekem is meg a barátaimnak is akik beszéltek vele, hogy túl akar lépni a sok rossz dolgon ami a kapcsolatunkban volt, és ahogy ez sikerült neki, vissza akar kapni. Valahogy elhiszem ezt neki, mert tudom hogy nagyon szeretett, sőt még most sem vagyok neki közömbös, de most külön vagyunk, ez van. Reggel ő az első, elalvás előtt az utolsó gondolatom, és egész nap rá gondolok. Azt meg nem akarom hogy össze jövök mással, de közbe a volt barátomat 'szeretem', mert nem akarom becsapni a srácot.

Valamit tudtok tanácsolni, mit csináljak hogy jobb legyen? Eljárok bulizgatni, barátokkal vagyok, de valamiről mindig eszembe jut, egy illat, egy zene, egy hely, akármi. És hiába bulizok, akkor is csak rá gondolok, és keresem a tekintetemmel hátha megpillantom. Tudom hogy még leszek szerelmes és nagyon fiatal vagyok, előttem az élet, de a szívnek nem lehet parancsolni, akármennyire is szeretnék.

18L


2013. nov. 27. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

"van egy elég súlyos, akár halálos betegségem" - "előttem az élet"

Szép dolog az optimizmus.

Nem tűnik úgy, hogy bármit is tudnál tenni mert a srác fontosabb volt számodra mint egy sima szerelem és az hiába is ért véget, a másik kapocs nem fog. Ne kínozd magad és találj egy másik lelki társat, persze ezt mondani könnyebb mint csinálni.

2013. nov. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elso szerelemre emlekezni fogsz mindig(es lehet, de nem biztos, hogy a jovobeli barataidat is hasonlitani fogod hozza).Nos, egyes tanulmanyok szerint egy hosszu kapcsolatot nagyjabol 8 honap alatt heveri ki teljesen az ember, vagyis a volt parja kozombos lesz szamara es a regi dolgok csak emlekek maradtak.

A legjobb az lenne, ha terelned a gondolataidat, probalj egy uj baratot szerezni, es felretenni mindazt ami ra emlekeztet.

2013. nov. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fontos lenne megértened, mi is történik.

Amikor szerelmes vagy, egyszerre vagy szerelmes párodba, és ezzel egy időben, önmagadat is képes vagy szeretni.

A szerelemben képes az ember elfogadni önmagát, szeretni önmagát, és mindezt a másikon keresztül.A szerelem a legtermészetesebb út az embernek önmaga felé.

Amikor szerelmes vagy, képes vagy félrerakni, minden vértezeted, a benned kialakult beidegződéseket, a múltat, mert a jelenbe kerülsz.

Azért nehéz számodra elfelejteni, mert őrajta keresztül tudtál igazán örülni önmagadnak is.Valószínű voltak pillanatok, amiket teljesnek éreztél mind kettőtök, mind önmagad részéről.Örülj mindannak ami történt, de ne ragaszkodj hozzá.A gondolatoktól és érzésektől elvonatkoztathatsz azáltal, hogy mindezt megérted.

Szeretheted és örülhetsz annak, hogy képes vagy szeretni így is, hogy szabadon éli a világát.De ne csinálj belőle ragaszkodást.

Lehet hogy vissza jön hozzád, lehet hogy nem.

Maradj nyitott, és örülj annak amit megtapasztaltál önmagadból, őmellette.

De mindez a jelenedet ne befolyásolja.

2013. nov. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!