Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apa nem fizet, de semmilyen...

Az apa nem fizet, de semmilyen hivatalos iraton nem szerepel, hogy ő a gyerek apja, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az anyakönyvben nem szerepel apa. Úgy volt, hogy tesz apasági nyilatkozatot, sőt, nevére veszi a gyermekét, de még mindig nem tette meg. Azt ígérte havonta ad 30ezret, egy alkalom kivételével, mikor szólt is, hogy kevesebbet tud adni, adta is, de erre a hónapra nem adott semmit. Mikor meg lett említve, annyit kérdezett, hogy miért, nem kaptam meg a gyest? De igen, megkaptam, de nyilván ő mindig adja a pénzt, és aszerint is osztottam be a pénzem, hogy majd ő a részét odaadja. Azóta sem ad egy fillért sem. Tehetek valamit?
2014. máj. 16. 12:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Peres eljárás keretében kérheted dns minta által az apaság megállapítását a gyámhivatalban.
2014. máj. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Pereld be. Ha már gyereket csinált, vállalja érte a felelősséget is! Szégyellje magát az ilyen "apa", aki bújik ki a felelősség alól!
2014. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Őszödi Ferenc ***** válasza:
73%

Tudom már, mivel fogok kampányolni 2018-ban:

"Felelősséges családtervezést!"

2014. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet!

Mert én arra gondoltam, hogy azt mondom neki, ha nem fizet, nem láthatja a gyereket. De akkor meggondolom.

Gondot jelenthet az, ha külföldi állampolgár?

2014. máj. 16. 12:42
 5/27 A kérdező kommentje:
Egy kicsit félek, mert fogalmam sincs hogyan reagálna. Úgy néz ki, mintha imádná a gyerekét, de azt sem tartom kizártnak, hogy ha perelem megpattan, és soha nem látom többé...
2014. máj. 16. 13:03
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Első körbe kezd a gyámügynél,rendezni kell a gyerek családjogi állást.Amig az irataiba nem szerepel a babának,nem is fog fizetni.ha ez rendeződött pereld be,vissza menöleg is kifizettetik vele.A gyeshez neki aztán semmi köze,mond meg neki.
2014. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
De nem tudom becipelni a gyámügyhöz, ha nem akar menni. Azt mondja ő akar, csak nem tud, mert egész héten dolgozik, és nem hiányozhat, és ez igaz. Ráadásul 30km-re tőlünk. Vasárnap jön, néha csütörtökön (amikor alig van nyitva valami hivatal), nagyritkán hétfőn, de szinte mindig csak délután, vagy este. Ha nem kéri el magát, én aztán csinálhatok bármit.. :(
2014. máj. 16. 13:25
 8/27 A kérdező kommentje:
Akkor hát jövőhéten elmegyek a gyámügyhöz, és megkérdezem mi a teendő. Írtam neki, hogy ezt hogy gondolta, erre ennyi volt a válasza: ":/" ! Még ha az, hogy most nincs annyi pénze, ezért kevesebbet ad, de még annyi sem. Semmi. Dühös vagyok. Semmi pénzem nincs most, anyának tartozok, telefonszámlám nem bírom kifizetni hála neki.
2014. máj. 16. 14:02
 9/27 anonim ***** válasza:
67%
Perrel kezded fenyegetni, hazamegy és soha többé nem látod. Békés megoldás kell, mert ez így nem fog működni.
2014. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

Mennyi idős a gyerek?

A gyámügy nem szokott csak úgy apa nélkül hagyni egy gyereket, elmennek a végsőkig is, hogy valaki bekerüljön apaként az anyakönyvbe, mert a gyermeknek joga van a származásához. Pláne, hogy meg is tudtad nevezni őt, nem tudom elképzelni, hogy nincs eljárás...

2014. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!