Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám elolvasta a naplomat és...

Anyám elolvasta a naplomat és megfenyegetett. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma miután jöttem haza a suliból kérdőre vont hogy hogy merek olyanokat írni ami a naplómba van? Néha 1-1. Eszekedésünk után leîrom amit érzek (pl.: nem neki volt igaza, világgá megyek, stb.) különben megőrülnék. Nincs túl jó kapcsolatunk és nem tudom kiönteni a lelkem vagy beszélni a problémáimról de ha leírom megnyugszok. Azt mondta hogy elküld apámhoz akimiatt elvált mert nyakló nélkül ivott, vagy felküld Pestre koleszba. Mit tegyek?

2014. máj. 16. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Zárd el a naplódat úgy, hogy ő ne olvashassa.

Nem küldhet el apádhoz, meg olyan helyekre, ahova nem akarsz menni.

Ilyen buta vagdalkozásra ugyanilyen buta vagdalkozással felelhetsz, megmondod neki, hogy magántitok megsértéséért akkor te meg feljelented a bíróságon. Meg kiskorú veszélyeztetéséért, nem gondoskodásért róla (már ha elküld, ezek megvalósulnak). És ezek börtönbüntetéssel járó bűncselekmények.

2014. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Írj angolul/németül/franciául/oroszul.

2. Tedd el olyan helyre, ahol nem találja meg.

3. Menj Pestre koliba.


Jó, ha kiírod magadból különben, nagyon jó.

2014. máj. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Ebből nem derült ki túl sok minden.

Nem értem miért lett anyád ilyen pipa.

Szerintem is megnyugtató, ha kiírod magadból a dolgokat.

2014. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is így gondolom! Költözni nem szeretnék mert már 7 éve élek Debrecen és megszoktam meg amúgysem bírom a változásokat, apám meg bécsben lakik és fogalmam sincs hogy hogy járnék ott iskolába meg egy évet csúsznék is ha felzárkóztatóra is kéne járnom. A koli annyiból rossz hogy van egy kutyám akiről ígyis egyedül gondoskodok és nem tudnám megtenni hogy itt hagyjam. :(
2014. máj. 16. 14:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Anya, segíts nekem légy szíves, mert nem értek valamit.

Te mindig szépen neveltél, tiszteletre, hogy mi a helyes.

El tudnád nekem magyarázni, hogy ez, amit most teszel (naplóm elolvasása, fenyegetőzés) hogyan illik bele abba az értékrendbe, ami szerint nevelsz engem?"


Ezt tényleg süsd el nyugodtan, kedvesen, mosolyogva.

Üdv: egy édesanya

2014. máj. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bátyám olvasta el, ha megtalálta, sajnos nem tudtam elég jól elrejteni. Ezért kezdtem egy tök új naplót, saját titkos nyelvvel. Én találtam ki hozzá a karaktereket, azt élő ember rajtam kívül ki nem tudta olvasni. Kivéve, ha rohadt sok órája van megfejteni. :) Némi magyar nyelvi sajátosságokat is módosítottam rajta, hogy kevésbé legyen megfejthető (a kettős betűket, mint gy vagy ty, nem külön írtam mondjuk g-nek és y-nak, hanem megvolt a saját jele).

Ez nagyon bevált. :)

2014. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Utolsó, ez már nekem ks jutott eszembe, de ugy látszik hogy nekem is be kell mostmár venni az ilyen kis trükköket. :/ Nem is értettem hogy miért ő van felháborodva meg megsértődve. Sok mindent kinéztem volna belőle, de ezt pont nem...
2014. máj. 16. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
2 - az orosz nem jó, a kérdező édesanyja valszeg még azt tanult :D
2014. máj. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!