Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám alkoholista mit tehetnék?...

Apám alkoholista mit tehetnék? A helyzet már durva.

Figyelt kérdés
14 évig nem szóltam semmit de már nembírom. Egy karácsonyunk nem telt el úgy hogy ne kellett volna menekülnünk itthonról. Nemcsak az ünnepek majdnem mindennap szinte csak akkor nem iszik ha megy dolgozni. Elissza az összes pénzt. Semmi jó emlékem nincs róla. De rossz annál inkább. Ezt úgy mesélték hogy amikor kicsi voltam ki akart vágni anyu hasából merthogy neki lenne egy 16 éves fia egy másik nőtől és ő engem nem akart. a többire emlékszem. Volt hogy úgy megütötte anyut hogy elájult majd mint aki jól végezte dolgát elment otthonról. Ha nem vagyok otthon és nem locsolom fel anyut akkor már nem lenne anyukám.:'( Volt hogy beleverte anyu fejét a szekrénybe. Nagyon sokszor megtépte megfejelte. Volt hogy engemis bántott. A tesómat nem bántja mert ő fiú és neki csak fiú gyerek kell. Anyu nem mer cselekedni. Fél tőle. A válás szóba sem jöhet mert tele vagyunk adóssággal azt is alig birjuk fizetni. Most legutóbb karácsonykor vett egy üveg bort és egy fél literes pálinkát kapott az egyik munkatársától. Én kiöntöttem a pálinkát és kicseréltem vízre. Nem szerettem volna ha karácsonykor iszik. Ezért mert kicseréltem megverte anyut engem és még a fát is felboritotta. majdnem beleboxolt a vadonatúj kicserélt ablakba.Megfenyegetett azzal hogy megöl és addig üti a fejemen a pálinkásüveget amig el nem törik. láttam a szemén hogy meg is tenné. anyut megtépte Karácsony este át kellett csempésznünk a ruháinkat az én szobámba felöltözni és kiosonni a saját lakásunkból.Át a mamáékhoz. Másnap megkérdeztem tőle hogy miért?Miért kellett elmennünk ithhonról karácsonykor? Miért kellett attól félnem hogy megöl? Ez volt a válasza: Mert kiöntötted a pálinkámat. Igen. Ezért ölt volna meg egykis pálinkáért. És ez minden évben igymegy majdnem minden nap.
2009. dec. 28. 18:59
1 2
 11/17 anonim válasza:
0%

apád jobb vagy bal kezes?meikkel tud nagyobbat ütni?

sajnálom a szegény ablakot meg a sok kocsmárost

2009. dec. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
0%

apád 8 apja közül meik boxolt?

vagy a sarki kocsmába tanulta a harcmodort!

biztos ő a részeges karatemester

2009. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Ezen nem kellene viccelődni!!!!!!!!!!

Ha benne élnél, nem tudom, mit szólnál hozzá!!!!!!!!!

Én 20 éves vagyok, az apát szintén alkoholista, annyi a különbség, hogy nem ver. Bár már egy párszor majdnem megütött, de az biztos, hogy nem hagytam volna magam és visszaütöttem volna. A karácsonyok nekünk is szörnyűek, és nekünk sem csak az ünnepek. Tönkreteszi az életünket. Az öcsém és én nem vagyunk itthon hétköznap, mert kolisok vagyunk, de anya és a húgom (12 éves) itthon vannak. Ők nap mint nap hallgatják. Anyukám már teljesen ki van készülve idegileg, de nem mer elválni mert öngyilkossággal fenyegetőzik az apám, és akkor anya magát hibáztatná. A apám már párszor próbálkozott, de mi mindig visszahoztuk. Tudom, hogy csúnya dolog ilyet mondani, de már bánom. Megkeseríti az életünket.

Akárki akármit mond, itt a családsegítő már nem tud segíteni, se a szociális munkások, se a rendőrség. Imádkozzatok azért, hogy vagy húzza el otthonról a csíkot minél hamarabb, vagy vigye el a pia, ha úgyis az a mindene.

Én is megcsináltam már, hogy kicseréltem a pálinkát vízre és kiöntöttem a borát. De egy szót sem mert szólni.

Mikor megkérdeztük, hogy miért iszik, azt mondta, ha nem lenne a pia akkor minek éljen. Más férfi örülne, ha olyan felesége lenne mint anya, három gyereke, szép háza.


Sajnos nem tudok mást mondani, mint hogy kitartás. Tudom, hogy ez nem segít, de sajnos más sem.

Nagyon sajnálom.

2009. dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
17:59 Sajnálom.. Hasonló helyzetben vagyok én is. Rossz olvasni gyk-n, hogy mennyi hasonló eset van.:(
2010. jan. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Apu Januárban közölte hogy nemfog többet inni és tényleg betartotta egyik napról a másikra. Volt hogy kapott sört és hetekig ott állt a hűtőben és mondta hogy ő azt nemfogja meginni:D
2010. máj. 20. 10:54
 16/17 anonim ***** válasza:

igazán örülök hogy megoldódott a helyzet. sajnos nálunk nem és nem is fog.

20 éves vagyok, apám alkoholista. nem ver, de nagyonnagyon aggresszív szóban. rettenetes dolgokat tud mondani miközben minden vasárnap ott ül a templomban. főleg anyut szapulja állandóan, a családját, a rokonságát elmondja mindennek. szegény nagymamámat mindenfélének elmondja, mikor szegényem 85 éves, már alig él (nem az ő jelenlétében). már csak akkor nem iszik ha dolgozik. amúgy minden hétvégén hajnalban jön haza. másnap meg szenved, rosszul van, fáj a feje. egy csomó betegsége van, az orvosok mondják h szokjon le, de nem teszi.

most is, nővérem diplomaosztója van. hívtuk rokonságot, mindent és veszekszik, mert kettőéig nem kap egy csomó kaját. őt csak a pia meg a kaja boldogítja. nemhogy boldig lenne, hogy olyan felesége van mint anyukám, aki mindent megtesz a családjáért szó szerint mindent és meg se köszöni, csak azt veszi észre ami nincs. gyűlölöm és a halálát kívánom, teljesen tönkretette az életemet. miatta vagyok extrovertálttípus én és a nővérem is. a nővérem pánikbeteg és depressziós miatta.

nálunk sosem javul meg a helyzet, csak ha végre elpatkol. :(

2010. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szia sajnos nálukunk sem véglegesen oldodott meg mert megint elkezdett inni nagyonsokszor ültünk ebben a hónapban lenn hajnalban és vártuk a rendőröket. De mostmár elköltözött 2napja de ugyanúgy visszajár és szid minket.. Ha megadod az msn címed szivesen beszélgetek veled vagy vmi.
2010. júl. 4. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!