Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet abban az esetben örökbef...

Lehet abban az esetben örökbefogadni gyereket, ha valaki azért nem akar szülni, mert nem akarja tönkretenni az alakját?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Már ne haragudj,de komolyan az alakodat félted?!Még ha lehet is(nem tudom a szabályokat)készen állsz az anyaságra,ha egy ilyen abszurd dolog miatt képes lennél lemondani az egyik legszebb dologról az életben?
2010. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne lehetne?
2010. dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert úgy hallottam, azok fogadhatnak örökbe, akiknek természetes úton nem lehet gyerekük. Legalábbis őket teszik a várólista elejére.
2010. dec. 9. 18:13
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem lehet, miért ne lehetne? Csak ne így prezentáld:) De olyan pároknak is elég hosszú a lista, akiknek más okból nem lehet gyermekük, szóval elég sokat kell várnod szerintem.
2010. dec. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

én megértem az aggodalmadat egy olyan világban, ahol a szépség a minden.


DE!!: enné nagyobb és komolyabb áldozatokat fog egy gyerek (akár örökbefogadott is) jelenteni... azokat hogy fogod meghozni, ha erre képtelen vagy?

Egy érett nőnek nem a külsőségek, az alak az elsődleges... fontos, de nem elsődleges...


A másik: nagyon ritka kivétel az, ha csecsemő korú gyereket kapsz. Arra készülj ezesetben, hogy legjobb esetben is óvodás korút fogsz örökbefogadni... legalábbis, ha MO-n élsz...

2010. dec. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem biztos, hogy a lista végére kerülsz, hiszen lehet gyereked természetes úton, és valószínűleg nem is vagy még túl idős. Inkább a hosszú évek óta próbálkozó párokat részesítik előnyben..

Másrészt a saját gyermeknek megvan az az "előnye", hogy a saját és szerelmed génjeit, tulajdonságait örökli, és ez szerintem felbecsülhetetlen érték. Ezért hívják a szerelem gyümölcsének.. Ha erről lemondasz az alakod miatt, akkor szerintem egyáltalán nem tudod átérezni a gyermekvállalás örömét..

Én pl ha adoptálnék, örök életemben félnék attól, hogy vajon mit örökölt a szüleitől a gyerek. Ha csak korai kopaszodást, az egy dolog, de ha agressziót, epilepsziára való hajlamot, stb, akkor nehezebb lesz úgy felnevelni, hogy még csak nem is tudod, mire vigyázz.

Én mindenképpen saját gyermeket szeretnék, és csak ha hosszas próbálkozás után sem sikerül, csak akkor vennék magamhoz intézetből.

2010. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az örökbe fogadás elött komoly vizsgálatoknak vettik alá a szülöket, ha a lendő anyuka igegileg labilis nem fogahat örökbe.
2010. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Horkýže Slíže ***** válasza:

Fogadhatsz orokbe,de ne hidd hogy egyik naprol a masikra mukodik....engem is ugy fogadtak orokbe-igy a szuleim meseltek hogy milyen hosszadalmas dolog.

en nem szeretnek gyereket,foleg nem szulni...de ha megis idovel ugy lenne hogy szeretnek akkor csakis az orokbe fogadas johetne szoba..segithetnek legalabb egy kisgyereken es a szulestol is megmenekulnek-ami engem nagyon taszitt,ra adasul nem kel csecsemot nevelni hanem mar egy picit idosebbet valasztanek-kis babakat nem tudom elviselni.

2010. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!