Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy családanya külföldi munkát vállal, és az apára, meg esetleg bébiszitterre hagyja a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Kb. két évről lenne szó, és nem az EU-ban. Messzebb.

Évente kb. 4-5 alkalommal, 1 vagy 2 hétre jöhetne haza a családhoz. Ezen kívül csak skype lenne...


A családban amúgy nagyon erős szeretet fűz össze mindenkit. De nagyszülői, rokoni segítség nincs.

A karrier is fontos (épp a család hosszú távú anyagi biztonsága érdekében).


Karrier szempontjából felbecsülhetetlen, talán soha vissza nem térő lehetőség lenne ez a munka.


Komoly válaszokat szeretnék kérni, nem olyanokat, hogy pl. "apa majd összejön a bébiszitterrel", stb...


2014. máj. 18. 18:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Az apa is ugyanolyan szülő. De ezt csakis ketten kell eldöntsétek, bárki bármit javasol itt.
2014. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
Én nem mennék a gyermekem nélkül sehova és a férjem sem, de sok olyan család van, ahol az egyik szülő külföldön dolgozik. Az igaz, hogy általában az apa és az anya többnyire bébiszitter nélkül is boldogul.
2014. máj. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Én nem vállalnám, méghozzá azért, mert hasonló szempontból "csonka" családban nőttem fel. Édesapám dolgozott az ország másik végében és bár rendelkezésére állt céges autó, amivel hazajött minden hétvégén, az már úgy nem egy család és ezt én, "gyerekként" mondom. A szüleim házassága teljesen ráment, a mi apa-lánya kapcsolatunk szintén, tesómat nem is említem.


Azokat az éveket senki, de senki nem fogja neked visszaadni, úgyhogy pláne kisgyerekek mellett nem javasolnám. Ennyi időt nem csak anyaként (mostmár én is az vagyok) nehéz kibírni, de házastársként is.

Ha néhány hónapról lenne szó, vagy fél évről, akkor belemennék, avagy ha felnőtt gyerekek vannak, de kisgyerekek mellett éveket biztosan nem.


Egyébként különösebb véleményem nincs az ilyen életvitelről révén, hogy részben én is így nőttem fel. Nem ítélkezem anélkül, hogy belelátnék a helyzetbe konkrétan, de a társadalom nagy része nem olyan mint én.

Ha anyagi és megélhetési problémák vannak, akkor nyilván valahol érthető, de ha csak a karrier miatt megy valaki évekre, az már kevésbé.

2014. máj. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
84%
Apuka és a gyerek miért nem mehet? Én anyaként nem vállalnám be, nem azért, mert apuka nem nevelné jól, hanem, mert ez hatalmas idő kiesés lenne a gyerekem életéből.
2014. máj. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, és a továbbiakat is, ha még jönnek.

Iszonyatosan nagy dilemma...


Pont az általatok leírt szempontokon évődünk. Ezért kérem a véleményeket: segít mérlegre tenni az érveket-ellenérveket az, hogy több megvilágításból látom meg a kérdést.

2014. máj. 18. 19:22
 6/27 A kérdező kommentje:

Kedves 19:17!


Apa sajnos nem jöhet, mert neki itt, Magyarországon van "biztos", jó munkahelye.

És az anya is Magyarországon képzeli a jövőjét, ez a külföldi munka referencia és nyelvi gyakorlat szempontjából lenne a későbbiekben itt, Magyarországon egy jó ugródeszka.


Az anya, kinti munkaideje mellett sajnos nem tudná ellátni a gyerekeket, ugyanis hétvégén is dolgoznia kéne.

2014. máj. 18. 19:28
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt nem tudnám vállalni. Van egy két éves kisfiam, most várom a másodikat. Valahogy nem tudnám sem őket, sem a férjemet hosszabb időre itt hagyni. De azt sem támogatnám, hogy a férjem menjen ennyi időre távol tőlünk. Akár a férjem, akár én kapnék ilyen lehetőséget, csak akkor jöhetne szóba, ha az egész család költözne. 1-2 hónapot, nagyon indokolt esetben maximum fél évet tudnék elképzelni külön. Nem tudom mennyi idősek a gyerekek, de két év nagyon hosszú idő.
2014. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

A másik oldalt ismerem. Anyunak mindig a munka volt az első. Apu maradt velem mindig otthon, amikor beteg voltam, ő vitt iskolába, még anyák napjára is ő jött el stb.

Anyu számomra egy idegen. Hiába éltünk együtt, bennem az rögzült, hogy ő sosem volt ott, amikor szükségem lett volna rá.

Szinte nem is ismerjük egymást. Havonta egyszer meglátogatom őket, akkor se beszélünk nagyon, inkább apuval vagyok.


Csak azért, mert jó referencia későbbre, én nem mennék, főleg nem ilyen hosszú időre. Azt a két évet ami kiesett, sosem fogod tudni visszahozni.

2014. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
66%

Az én feleségem is vállalt munkát, odakinn. Ez volt az ára a fiam diplomájának. Skype kapcsolatunk sem volt ( mert akkor betárcsázós internet volt még), időnként egy egy email, és mobil telefon, nagy néha.

Én csak javasolni tudom. Ilyen alkalom az életedben nem lesz még egyszer. Élmény volt hallgatni a beszámolóját, amikor hazajött.

2014. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

19:51-nek:


Persze, Te jobban tudod, mi volt a helyzet Nálatok.

De talán nem is olyan biztos, hogy anyukádnak a munka "fontosabb" volt Nálad. Egyszerűen lehet, hogy az apukádnak rugalmasabb volt a munkája, könnyebben meg tudta oldani, hogy Benneteket, gyerekeket koordináljon.


Én, saját magamat a jelenlegi helyzetben szinte "életképtelennek" tartom.

Isten ments, hogy bármi baj történjen a párommal, de ha mégis megtörténne, a jelenlegi karrierem mellett éheznénk a gyerekekkel. Vagy ha nem is éheznénk, egészen biztosan vegetálnánk a havi 130-140E Ft-os fizetésemmel. Ettől rettegek. (Diplomás vagyok, több nyelven beszélek, de reményem sincs jobb keresetre.)


Itt a lakáshitelünk, mi egy szögvasat se kaptunk vagy örököltünk a szüleinktől.


Szóval nem önző érdekből mennék ki. De ilyen lehetőségem nem lesz többé.


Nincs valakinek egy varázsgömbje véletlenül???

2014. máj. 18. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!