Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy családanya külföldi munkát vállal, és az apára, meg esetleg bébiszitterre hagyja a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Kb. két évről lenne szó, és nem az EU-ban. Messzebb.

Évente kb. 4-5 alkalommal, 1 vagy 2 hétre jöhetne haza a családhoz. Ezen kívül csak skype lenne...


A családban amúgy nagyon erős szeretet fűz össze mindenkit. De nagyszülői, rokoni segítség nincs.

A karrier is fontos (épp a család hosszú távú anyagi biztonsága érdekében).


Karrier szempontjából felbecsülhetetlen, talán soha vissza nem térő lehetőség lenne ez a munka.


Komoly válaszokat szeretnék kérni, nem olyanokat, hogy pl. "apa majd összejön a bébiszitterrel", stb...


2014. máj. 18. 18:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Már írtam valahol választa, most más irányba mennék. Az egyik volt osztálytársam apja kapott egyszer egy ilyen lehetőséget, másfél évre, Amerikába. Számára nem volt kérdéses, hogy munkát talál kint ezidőre a feleségének és gyerekekkel együtt mennek.

Nyilván nem volt egyszerű kibulizni, hogy hiányozni fog másfél évet a suliból, kint beiratni, stb, de megtették. (6.-osok voltunk) Amikor visszajött mindenki sárga volt az irigységtől a sztorijai hallatán, arról nem is beszélve, hogy olyan nyelvtudást szedett magára ez idő alatt, hogy mi átlag kisiskolások csak pislogtunk.

Én fontolóra venném, hogy biztosan nem tudunk-e családostól menni. Apuka is építhetné a karrierjét külföldön, bébiszittert ott is találtok, vagy egy au pairt, aki veletek lakik és segít mindenben.

Én így elvállalnám. Úgy, hogy 2 évre itthon hagyom a családomat semmiképpen sem.

2014. máj. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. máj. 19. 20:49
 23/27 anonim ***** válasza:
Szia! Bevàllaltad? Mondd hogy igen!
2014. dec. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
En nem hagynam otthon a ket kicsi lanyomat, nem tudnam elkepzelni az eletem nelkuluk, h ne legyen az en eletem resze. Mikor egy egy hetre kell utaznom uzleti utra mar akkor szornyen hianyoznak es alig varoom h otthon legyek, pedig a leghosszabb az egy het volt. szerencsere nem kell sokat utaznom. Karrier nem minden. Ha apukanak jo allasa van, akkor en ezt tuti nem vallalnam be.
2014. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

2014-12-30 19:47


Szia!!! Hát, jó pár álmatlan éjszakám volt... Nekem is, a páromnak is. Aztán végül nem, nem vállaltam be. A kisebbik gyerkőcömet nem lettem volna képes itthon hagyni. Folyamatosan olyan impulzusok jöttek belőle, mintha érezte volna... Mindent megéreznek a gyerekek. Addig is nagyon-nagyon szerettük egymást, de a nagy döntés óta még ezerszer erősebb közöttünk a kötelék.


Akkoriban fölvetettem a tárgyaláson, hogy esetleg vinném magammal a kicsit, megoldható lett volna neki az ovi, de a cég nem ment bele. :-)

Így alakult, de nem bánom azóta se.

Azt sajnálom, hogy gyerekkel együtt nem mehettem, mert az nagyon szuper lett volna.

2015. jan. 11. 18:55
 26/27 A kérdező kommentje:

2014-12-30 20:33


Neked is köszi a hozzászólást. :-)

2015. jan. 11. 18:56
 27/27 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél.
2015. jan. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!