Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha a szüleim folyton...

Normális, ha a szüleim folyton azzal nyaggatnak, hogy döntsem el mi akarok lenni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elsős vagyok egy gimiben, de anyukám már most arról faggat, hogy milyen irányba, milyen szakra akarok menni, mikor szeretnék nyelvvizsgázni stb. Fogalmam sincs ezekről, ezerszer mondtam neki, de nem hagy békén. Mindig erről kèrdezget, azt hajtogatja, hogy ő csak jót akar, és a jó tanulmányi eredményeim ellenére nem látja az érdeklődésemet semmi iránt. Mit csináljak, hogy leszálljon már erről a témáról, hiszen a harmadévesek se tudják még egy csomóan. Rengeteget veszekszünk, már utálok hazajönni a koliból. 15/L

2014. máj. 9. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Van hobbid? Akkor mondd azt, hogy avval kapcsolatban akarsz tanulni valamit, majd dolgozni benne. Aztán, ha mégse úgy lesz akkor annyi. :)

Nem kell ezt túldramatizálni. :)

2014. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tornászok, de nem komolyan, más hobbim nagyon nincs. És kamuzni se tudok, mert pont azt akarják, hogy arra koncentráljak, 'amiben látom a jövőmet'. Ha mást mondanék, akkor meg azzal traktálnának.
2014. máj. 9. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Engem már 12-13 éves koromtól nyaggattak ezzel mikor még csak a középiskola választás volt terítéken. Akkor kitaláltam közgazdásznak megyek, mert a törit szerettem, matekból jó voltam. 4 évig emelt töri-matekot tanultam, emelt töri érettségim van majd az egyetemi felvételin beadtam egy biológia-kémia irányultságú mérnök szakra a jelentkezésem. Olyan harmadikra csak azért érdemes eldönteni merre tovább, mert sok iskolában akkor jönnek a fakultációk, a plusz órák, az emelt szintű érettségire készülés, ami lassan minden szakra kötelező lesz, így akár mondhatod ezt is, hogy mire el kell kezdeni készülni kitalálod, sőt, meglátod melyik tárgyak érdekelnek a legjobban.
2014. máj. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Mintha csak az én szüleim hallanám! :) Sajnos ezzel nem tudsz mit tenni, azt hiszik, hogy ezzel jót tesznek.

Mondjuk esetemben azért is vicces, mert kismillió dolog érdekel, kitaláltam egyet középsuliban, abból lett egy szakmám, most meg már a második szakot fogom befejezni az egyetemen - és még mindig nem tudom, mi akarok lenni :D

Annyi a különbség, hogy felnőttként már mondhatom azt, hogy nem kívánok erről a témáról beszélni :)


Az lehet esetleg egy áthidaló megoldás, hogy ha csak egy irányt mondasz. Azt azért talán érzed, hogy inkább humán vagy inkább reál beállítottságú vagy, ennek megfelelően mondhatod, hogy valamilyen bölcsész vagy mérnök szakban gondolkozol, de ahhoz, hogy pontosabbat mondj, pontosabban kellene ismerned a szakokat - természetesen annak idején el fogsz menni nyílt napokra, stb. Lehet, hogy ennyi már elég a szüleidnek, és ezzel még semmilyen kötelezettséget nem vállaltál :)

2014. máj. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Mondd, hogy sokat gondolkozol ezen, de nagyon nehéz, szerintük mihez van érzéked?

vagy:

Ők hogy választottak annak idején, mik akartak lenni?

(ezt a fiam kérdezte meg tőlem, és kiderült, hogy én is összevissza mindenféle akartam lenni iskolás koromban )

2014. máj. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 renji7575 ***** válasza:
76%

Tudod sok ember van aki már gyerekkorában megismerkedik egy szakmának a fogalmaival.. Pl az örege/ismerőse láttán hogy mit művel a háza táján, én például a discovery chanel-t meg natgeot néztem..

Sok szakma van.. Nézz témákat róluk, kérdezd mások véleményét.. Ha bírod a vért és úgy gondolod hogy szeretnél másokon segíteni akkor gondolkozz az egészségügyön, Ha szereted az olyan játszmákat ahol a szabályok alapján lehet szivatni a másikat akkor nézz utána jogi dolgoknak(ha ügyvéd leszel kihozhatsz majd a börtönböl ha netán oda kerülnék^^), Ha szeretsz számolni akkor a matektanáron kívül szerintem a biztosítótársaságoknál is be lehet illeszkedni, most nemcsak a károk felmérésére gondolok hanem számítások alapján kideríteni hogy mi történt a járművekkel melyik jármű sofőrje hibázhatott hogyan borulhatott fel a kocsi stb.. Csak nézz körbe és gondolkozz miaz amit szeretsz, Ha több minden érdekel akkor szűkítsd le a kört azzal hogy felteszel néhány kérdést azon ismerőseidnek akik egy az általad egyik kedvelt szakmában dolgoznak/tanulnak.

A lehetőségek tárháza előtted áll

2014. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Renji7575


Juj te nagyon buta vagy! :D

2018. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Azéert kérdezgetnek, mert aggódnak.

Mondd, hogy még nem tudod, de talán orvos leszel. Igen, tudod, hogy ehhez szorgalmasan kell tanulnod.

A fakultáció választásig a mindennapi életedet nem befolyásolja, hogy merre akarsz továbbtanulni, ők meg kicsit megnyugszanak. Legfeljebb harmadikban bejelented, hogy meggondoltad magad, és elméleti matematikusnak /kozmetikusnak/ hivatásos katonának / ??? jelentkezel majd. És esetleg 12.-ben még egyszer módosítasz.

2018. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!