Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Elköltözzek? ( A...

Mit tegyek? Elköltözzek? ( A kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.

Figyelt kérdés

Nah szóval az van hogy anya és apa elvátak és én akkor négy éves voltam.. Még igazán nem tudtam miért kell elköltözni de arra emlékszem hogy sírtam.van egy nővérem is.

Anyának új barátja lett, akivel próbáltam megbarátkozni de nem ment, mert ő folyamatosan ordibált mindenért és fenyegetőzött és sokszor anyát is verte. Minket a nővéremmel szerencsére nem.. És így nőttem fel h ezt látom.. Született 3 hugicám akiket szeretek de az apjára ütöttek... Egerben tanulok egy erős gimiben és bejárós vagyok(1 ora az ut).

Kelek fél 6kor es megyek suliba ott nagyon elfáradok és 4re hazaérek. Tanulnék de a 3 hugom üvölt anya meg nem is szól rájuk h maradjanak mert en szeretnék tanulni. A mostohaapám kiment külföldre dolgozni, azzal az indokkal h nekunk segitsen es h felújítsuk a házat.. De amikor hazajon a pénzzel akkor egy fillért nem képes ideadni nekem meg a nővéremnek mert h mi nem az o gyereke vagyunk.. Es akkor ebbol folyik a vita es van h anyámat megveri... A hugaim sírnak én is majdnem de nem merek mert félek a mostohaapámtól. M.apám elmegy és iszik anya sír és én odamegyek megvigasztalni es azt mondja h egyszer ugyis elhagyja. Ezt mondja már tobb éve de nem hagyja el. A növérem koliba van. En is oda akarok menni de nem akarom anyát itthagyni. Tudom h kimegy a m.apám külföldre es csak havonta jár haza, de anyának segitenem kell. Amikor nincs itthon m.a-m akkor anya idegbeteg es mindenert engem csesz le de komolyan azért is beszol h tanulok es nem a kicsire vigyazok. Es en ilyenkor visszaszólok hogy ne haragudj de nem nekem szulted.. Es akkor jon az anya vs. én veszekedés o mondja en is mondom es mindig olyanokat vág a fejemhez hogy mindig sírok. És oda se jon megvigasztalni... Másnap mintha mi se történt volna.. Elegem van nem tudok tanulni es ez meg is látszik a jegyeimen..van amikor apánál alszok es ott tudok tanulni.

Oda kéne költöznöm? De mi lesz anyával? Szétveri a mostohaapám mikor otthon van? Segítsetek!!!!!!'

Bocsi a helyesírási hibákért!



2014. máj. 25. 09:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindenképpen kérjétek édesapáddal az elhelyezésed megváltoztatását! Édesanyád magának kereste a bajt. Gondolj bele három gyerek szült olyan férfinak, aki veri, ordít vele, semmibe sem veszi! Ha neki így jó, neked nem kell, hogy az legyen.
2014. máj. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igazad van de én szeretem anyát! És még életben akarom látni!!!! A mostohaapámat nem lehet feljelenteni vagy valami?

Mit kapna érte?

2014. máj. 25. 09:23
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesanyád eltűri amit kap az élettársától, ő nem jelenti fel, akkor Te semmit sem tehetsz. Ne haragudj, édesanyádról nem szeretnék véleményt nyilvánítani.
2014. máj. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 szántóvető ***** válasza:
100%

Törődj a magad dolgával.biztos mondták már neked :D

szóval a saját életeddel foglalkozz,anyádon nem fogsz tudni segíteni.örülj hogy van egy apád akihez elköltözhetsz és nála élhetsz,emiatt nagyon szerencsés vagy.

2014. máj. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Anya jó ember és okolja magát h így alakult az élete!

Anya feljelentheti? Es akkor mi lesz?

2014. máj. 25. 09:30
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Költözz. Akár a kollégium is jó ötlet lehet.

Anyukád pedig ne féltsd, nem fogja a mostohaapád szétverni. Viszont ha te is elköltözöl, akkor lehet, hogy majd elgondolkozik azon, hogy talán mégsem ezzel az emberrel akar élni, ha már egyszer mindenki lelép, és talán pont emiatt fog elválni.

2014. máj. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz, nekem is hasonló volt anyukám, de rajta nem lehet segíteni, mert nem akarja.


Annak nincs értelme, hogy feláldozod magad is (mert a jövőd most szúrod el), ha anyád nem képes felnőtt nőként viselkedni, igaz te is megiszod a levét, holott nem kéne.


Én is végigcsináltam ezt, azért csúsztam a tanulmányaimmal. Én is anyámat istápoltam, mert féltem egyszer arra megyek haza, hogy nem él már.


De így felnőtt fejjel belátom, hogy ez egy olyan teher volt nekem, amit teljesen feleslegesen vállaltam fel.


Költőzz el apukádhoz. De mond el anyukádnak, hogy nagyon szereted, de az ő rossz döntései nyomorítják meg mindannyiótok életét. Ha egyszer mégis úgy dönt, hogy felnő és felelősséget vállal magáért, és a sarkára áll, akkor keressen fel és segítesz neki. Addig pedig egye meg amit főzött.


Ez tudom, hogy nehéz lesz, de azzal nem segítesz anyukádon, ha beáldozod magad. Ha neked jól alakul az életed akkor azzal segítesz neki a legtöbbet.


Most, hogy lelkileg és tanulmányilag és munkaügyileg is helyrebillentem, független lettem, sokkal könnyebb segítenem anyukámon. És sokkal sikeresebben is egyengetem az útját, mint fiatalként, rettegve a jövőtől.



Koncentrálj most magadra!Édesanyád megtalál ha szüksége lesz rád. És hidd el, sokkal nagyobb segítség leszel neki kiegyensúlyozott a problémákat külsősként szemlélőként, mint most így vergődve a dagonyába...

2014. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

De ha apához költözök akkor félek hogyha hazamegyek egy kicsit es otthon lesz a mostohaapám akkor szól valamit.. Mostmár itthon dolgozik nem megy ki külföldre. Félek.

Ment a zöld

2014. máj. 25. 09:35
 9/23 A kérdező kommentje:
Ha elkoltozok hivogatni fog h menjek el a hugaimert...stb akkor is ez van ha apánál vagyok pár napot
2014. máj. 25. 09:38
 10/23 szántóvető ***** válasza:
90%
a félelem rossz tanácsadó.ha faterhez költözöl akkor az lesz az otthonod,tehát anyucihoz vendégségbe fogsz menni.(bár ez részletkérdés.)
2014. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!