Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg kihasznál a "legjobb...

Tényleg kihasznál a "legjobb barátnőm", vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
Középiskolában ismerkedtünk meg, azt a 4 évet sülve-főve együtt voltunk, mint a testvérek. Bár már akkor is voltak fura "kihasználós" dolgai: szó nélkül szívta a cigim-et kb napi fél dobozt jelentett, ha bulizni mentünk mindig valahogy úgy jött ki, hogy én fizettem neki is sok mindent. Majd jött a nagy Ő, innen már ő "tartotta" el. Majd összeköltöztek, így egy kicsit eltávolodtunk, más szakirányt választottunk. Ő a fizetése 60%-át egyből lekötötte a bankba a maradék annyira volt elég, hogy bérletet vegyen, meg a számlákba beleadjon..és kész. A szórakozását mindig más állta, ha nem volt kitől cigit lejmolni, nem szívott...amire szüksége volt, azt kérte szülinapjára, névnapjára...stb...így 2 év alatt nagyon szép summa gyűlt össze a számláján. Én ekkor még mindig szingli voltam...nyaralni közösen szoktunk, de az utolsó nyaralás nagyon kiborított..egy másik barátnőnkkel és annak párjával mentünk, tehát ötösben. Végig úgy éreztem magam, hogy én csak azért mentem, hogy több felé oszthassuk a költségeket. Senkit nem érdekelt, hogy én hova szeretnék esetleg menni, én mit ennék...és hazajövetelnél azon vitatkoztak, hogy melyikük kocsijával menjek haza, mert hirtelen mindenkinek akadt dolga. Eléggé megalázónak éreztem, hogy a legjobb barátnőm próbál lepasszolni..Végül a másik barátnőmmel mentem, akik a város határába kitettek hatalmas csomagokkal. Szüleimet kellett szégyenemben felhívni, hogy itt állok, jöjjenek értem, mert ennyi csomaggal nem tudok hazamenni..Ezután nem nagyon találkoztunk már. Egyszer kértem tőlük segítséget, pontosabban a férjétől, és szó nélkül segített.. Időnként felhívott a lány, néha átjött tök váratlanul, de mint kiderült mindig valami hátsó szándékkal:összeveszett a pasijával, és nálam akarta kidekkolni, még a pasi hason csúszva érte jön...Azóta nekem is van tartós kapcsolatom..mindketten felnőttünk, ő férjhez ment, babáznak..és megint jön a DE...karácsony előtti hetekben többször hívott itthon..csakhogy nem velem akart beszélni, hanem párommal, mert kellett valamiben a segítségünk...bár ott álltam párom mellett, de velem nem akart beszélni..majd át is jöttek, hogy párom segítsen nekik, majd egyből elhúztak, amint kész volt..én kb 20 perc múlva otthon voltam a munkából, de nem vártak meg...fél éve nem is láttuk egymást, de rám nem volt kíváncsi...mindig akkor jön, vagy hallat magáról mikor kell valami..de most már úgy érzem nem is leplezi, hogy csak akar valamit...vagy csak én látom rosszul???
2009. dec. 30. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy őt legjobb barátnőnek lehet nevezni? Mert szerintem nem.
2009. dec. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jól látod a dolgot. Vannak ilyenek: te azt hiszed, milyen jó barátnők, akár a legjobbak vagytok, de ő csak egyszerű haverként, ismerősként, barátként tekint rád, aki által mellesleg időnként előnye is származik. Ha az érdeke már nem úgy kívánja, már nem is vagy olyan fontos neki. Most csak nagy általánosságban beszélek, nekem is volt ilyen. Az igazi barát akkor is keres, amikor nincs nála semmi gond, és gyakran téged helyez előtérbe saját magával szemben. Te voltál ez a fél.

Az idő azonban elszállt, és ezek a jelek beszédesek, a következtetések levonhatóak: nem kell keresni őket. Hidd el, ő nem fog téged. Aztán ha elmúlik jó sok idő, és megint valami célból keres, akkor nemet is lehet neki mondani... Keress más embereket, más barátokat, akik tényleg meg tudják neked önzetlenül a baráti szeretetet adni.

2009. dec. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanebben a cipőben járok, csak ő még nem babázik, de pont ugyanez.
2009. dec. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg így van, ahogy leírod, márpedig miért lenne másképp, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy igen, kihasznál téged. Legközelebb egyszerűen mondj nemet! Én is jártam ilyen cipőben. Mindig csak akkor hívott, ha kellett valami...Mindig olyanokkal barátkozott, akiket kihasznált. A házuk építésénél azokkal is bratyizott, akiket előtte nekem szidott. Aztán mivel mi nem tudtuk az építkezében segíteni, mert messze lakunk, így megszakadt a kapcsolat. Nem is bánom. Ilyen barátok nekem nem kellenek.
2009. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is megtörtént ugyanez és az volt a durva,hogy a csaj utána megmondta a szemembe,hogy bocs inkább többet ne lógjunk együtt ezt három év barátság után.... Sajnos vannak ilyen emberek. Később jutott vissza a fülembe,hogy csak arra voltam neki jó,hogy fizessem a hétvégi szórakozást na meg a cigi. Azóta nem beszélünk és nem bántam meg,mert sokkal jobb megbízható barátokat találtam őt pedig lesz*rom.
2009. dec. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
40%

"legjobb barátnő",

miért idézőjelbe rakod?

2009. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na az ilyet kell nagyon gyorsan elfelejteni.Nekem is volt egy "barátnőm" ráadásul a rokonom kb 2 évig nagyon jóban voltunk ha volt párja ha nem.Eleinte észre se vettem hogy én fizetek neki.De egy idő után feltünt hogy akkor megyünk bulizni ha nekem van pénzem és elvárja hogy én fizessek neki.De ha neki volt pénzte sosem hivott meg egy colára sem persze én marhán nem vártam el.Aztán egyszer tőlem kért tanácsot hogy összejöjjön-e a sráccal.Aztán mondtam neki miért ne próbálná meg ha nem jó max szétmennek.Eleinte nem volt semmi gond aztán egyre többször hazugságon kaptam (mert ott volt a pasija).Legtöbbször a tanulást vagy az otthon segítést mondta aztán tök véletlenül a buszon ült (ha tanul vagy valami otthon van).Aztán amikor megemlítettem én voltam a bunkó mondtam neki hogy így nem amrad egy barátja sem.És egyszer még találkoztunk akkor azt mesélte hogy a barátja állandóan rajta lóg ő unja ezt de amikor megemlíti neki akkor morog.Ezt azóta is tagadja és amikor ezt leírtam neki msnen(mivel máshol nem volt hajlandó komunikálni) meggyanusított még lopással is és szemét k...nak nevezetett pedig nem tettem semmit.Mint utólag kiderül a pasija itt is jelen volt.Amúgy januárban költöznek össze.
2009. dec. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt: Nem vagytok barátok. Hiszen szinte nem is tartjátok a kapcsolatot, nem is nagyon értem, hogy vetődött fel ez a kérdés. Egyszerűen elszakadtatok egymástól, kész. Gyakran megesik. Te is akkor kerested csak fel Őt, amikor a férjétől kellett valami. Azt mondod azon kívül ő hívott max néha, ha baja volt. Talán Neki is rosszul esett, hogy Te nem keresed, csak amikor a férjétől akarsz valamit. Én úgy látom ez speciel 1-1.


Ettől még persze, amit a régebbi dolgokról meséltél, szomorú, de hát azzal már nem lehet mit tenni, Te is mondod, felnőttetek, ezen már túl vagytok. El kell felejteni, rég nem vagytok barátok. Vannak egyébként ilyen típusú emberek, akik így kihasználják a "barátokat", mint Ő régen Téged. Akkor kellett volna észbe kapni, most már tök mindegy. Ma már csak felejtsd el és ne foglalkozz vele.

2009. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

velem az van hogy a koleszban mindenki jön hogy segítsek megcsinálni a háziját és azt mondogatják hogy eljössz velem a buliba pl.: szombaton 20:00-kor és én elmegyek de ők sehol na már el se szoktam menni a hátam mögött én stréber vagyok pedig nem nem vagyok csúnya divatosan öltözködök semmi baj velem csak jól tanulok és nem járok bulikba és őszintén elvagyok EGYEDÜL nem kellenek barátnők ott a családom hugom a kutyám nem kell semmi más.

Szerintem már felnőttél és lépj túl a volt barátaidon keress újakat.


18/L

2009. dec. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!