Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a menye...

Van itt olyan, akinek a menye elszakította a gyerekét attól a családjától, ahol felnőtt, és ellenük fordította? Vagy esetleg olyan meny, aki ilyet tett?

Figyelt kérdés
Várom a tapasztalatokat, véleményeket! Nálunk ilyen történt, én a sógornő vagyok, és nem igazán értem a dolgot. Az egész család elfogadta a kezdetektől testvérem párját, rendesek voltunk velük, segítettünk ahol tudtunk, de mindenen megsértődtek, ráadásul ok nélkül, és durva dolgokat vágtak a fejünkhöz...Most egy ideje nem tartjuk a kapcsolatot.
2014. máj. 26. 11:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélkeztem, kérdeztem..

De az anyősnak is van oka, ha olyan.. És lehet nem tehet eőla, de a eny is "hivás" már csak azért mert ne olyan, amt elképzelt az anyős, vagy ilyesmi... Tehát van ok..

Pl engem azet nem szeret az anyősom, mert nagyon domináns típus vagyok,vagyis annak tűnök, mert erős jellemű akaratú vagyok, és azt látja, hogy irányítom a fiát, holott nem. A fia sokkal erősebb mint én, csak ő a "csendes gyilkos", plusz ha valami nem tetszik NEKÜNK akkor én mondom ki..

Így én vagyok a gonosz, vagy ha valamit a férjem mond ki, akkro is biztos én vettem rá, mintha a fiának nem leenne, lehetne saját véleménye..

Persze azt nem tudja, hogy a fia kb fel sem hívná, ha nem én nyúznám vele, de ugye biztos miattam látogatjuk ritkán őket..


Én vállalom a " gonosz" szerepét, inkább, minthogy rosszabb kapcsolata legyen a fiával..

Tehát ha az ő szemszögét veszem, akkor van oka nem kedvelni engem, de csaj azért mert nem fogom felvilágosítani arról, hogy mennyit simítok a fiánál miatta, hogy ne legyen konfliktusk..

2014. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, szó használatoddal "menyecske", elárultad magadat. Sógornők nem nevezik egymást menyecskének. Ülj be egy sarokba, és mélyedj mélyen magadba.

Ha kiérdemled fiadék bocsánatát, talán elfelejtik neked azt, amit te elfelejtettél nekünk leírni!

2014. máj. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:

Ha úgy vesszük, vannak okok, csak nem fedik a valóságot...

Leginkább elhitetnek magukkal hülyeségeket, aztán megsértődnek, és haragszanak.

Pl: testvérem nem tudta befejezni az egyetemet, nem ment neki. Szüleim megadták az esélyt rá, hogy tanulhasson, fizettek mindent, de nem ment neki a suli.

Nekem viszont összejött az egyetem.

Aztán kitalálták testvéremék, hogy különbséget tettek szüleim emiatt, illetve, hogy engem biztos jobban szeretnek, mert van diplomám. Ami nonszensz.

Nem szokás a családunkban papír alapján megítélni valakit.

2014. máj. 26. 12:09
 24/39 anonim ***** válasza:
89%

Előzmények nélkül nem lép le a férj-feleség!!!


Vagy nem tudsz az előzményekről vagy nem akarod elmondani?


Te egyébként is elfogult vagy a szüleiddel szemben.

2014. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
:D Mindegy, bánom, hogy feltettem a kérdést..:)
2014. máj. 26. 12:11
 26/39 anonim ***** válasza:
86%

Miért bánod?

Mert rávilagítunk néhány dologra?

Hidd el a legtöbben nem támadni akarnak, csak felnyitni a szemed, hogy az éremnek 2 oldala van..

Az egyik: amit te gondolsz, és látsz, és hiszel, hogy a tesődék látnak

A másik: amit abtesődék látnak éreznek, és amit gondolnak miért és hogyan gondoltok ti és tesztek..


Nem baj, hogy elfogult vagy aszüleiddel szemben, de tudd, hogy így van.

Ismerd el, ogy ti is hibáztok, vagy ők is hobáznak, mert ok nelkül nincs ekkora ellentét, és nem ötlenek ki hülyeséget.

Van ok, amiért azt HISZIK, hogy téged jobban szeretnek a szüleitek..


Amíg nem ismered el, hogy ti nem vagytok szentek, és hiba nélkül, addig esélyetek sincs, hogy kibéküljetek, hiszen a tesódékat akkro csak megerősíted, megerősítitek abban, hogy ti feljebbvalőnak gondoljátok magatokat.


Tudni kell beismerni a hibakat, főleg, ha ilyen sérelmek vannak a háttérben.

2014. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
92%
Röviden, könnyen lehet hogy sógornő belelát olyanokat is amik nem igazak és most már a semmire hisztizik,de valószínüleg az elején vagy nagyon meg lett valamivel bántva(de nem vettétek észre magatokat) vagy testvéred mesélt egy gyerekkori sérelmet ami miatt eleve megutált titeket(jelzem nálunk is elvan kapatva öcsém néhol meg én és anyám nem veszi ezt észre,szóval simán érezheti azt tesód hogy kivételezve voltál és ez könnyen lehet hogy igaz de közben ezt a diplomára vetíti ki közben teljesen más miatt tudja hogy nem foglalkoztak vele). Szóval ok nélkül nincs utálat ,feleség részéről persze lehet szimpla dili,de testvéred valami miatt a múltból meg van sértődve.
2014. máj. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:

Kedves 28.-as válaszoló!

Köszönöm, hogy leírtad a véleményed! Megeshet, hogy erről van szó. Bár, én ezt a múltbeli sérelmet a sulival kapcsolnám össze. Valószínűleg nem sikerült a kudarcot feldolgoznia, és ezt kivetíti másokra.

2014. máj. 26. 12:35
 29/39 anonim ***** válasza:

mint testvér nem láthatod át hogy sértettsége jogos vagy sem,sőt az ilyet csak az látja át aki nincs benne mert nincsen befolyásolva. Kérdezzetek meg egy gyerekkori külső szemlélőt és akkor már talán tisztul a kép.

(tapasztalatból mondom)

2014. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
A szomszédom egy nagyon normális nő.Jobb anyóst senki el nem képzelhetne!A fia a menye és az unokája csak akkor találja meg ha pénz kell az unokának, sütni a menyecskének stb.Szegény a szívét lelkit kiteszi.Az unokának is ha valami kínja van,a mama eldobja még a fa kanalat is a kezéből,csak annak a majomka leánynak a kedvébe legyen.30éve itt lakik mellettem,nekem sírdogál szerencsétlen.Tavaly lábra nem tudott állni 1szer eljöttek oszt csók.A meny is ki írja ország világnak neki van a világon a legjobb anyósa.csak ép az sem érdekli él e hal e.van ilyen,hogy hátat fordítanak pedig okuk nincs rá.csavarogni buliba van idő.szülőre ,anyósra nincs.Pedig aztán a szomszéd bele nem szól a dolgaikba is.Csak nyeli a könnyeit.Már attól repked a boldogságtól ha valamelyik haszonleső ide telefonál ez vagy az kell,mert ettől is fontosnak érzi magát.Na ha az unokám csak ezért jönne hozzám meg a menyem ,akkor inkább maradjanak otthon!
2014. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!