Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a menye...

Van itt olyan, akinek a menye elszakította a gyerekét attól a családjától, ahol felnőtt, és ellenük fordította? Vagy esetleg olyan meny, aki ilyet tett?

Figyelt kérdés
Várom a tapasztalatokat, véleményeket! Nálunk ilyen történt, én a sógornő vagyok, és nem igazán értem a dolgot. Az egész család elfogadta a kezdetektől testvérem párját, rendesek voltunk velük, segítettünk ahol tudtunk, de mindenen megsértődtek, ráadásul ok nélkül, és durva dolgokat vágtak a fejünkhöz...Most egy ideje nem tartjuk a kapcsolatot.
2014. máj. 26. 11:09
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Kérdeztünk, és ő sem igazán érti ezt az egészet, hogy miért lehet. Racionális magyarázatot eddig nem sikerült találni.
2014. máj. 26. 12:40
 32/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én anyósomat és apósomat megkérdeznénk, hogy van-e annak oka, hogy lassan 5 éve nem tartjuk velük a kapcsolatot, akkor ugyanígy ezt a választ kapnánk, hogy dehogy. Mi vagyunk a szemetek, ők pedig az áldozatok. Pedig náluk rosszabb szülő és nagyszülő nem nagyon létezik. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az egyik oldal leírása alapján nem lehet ítélkezni. Biztos vagyok benne, hogy van oka, a sógornőd és a testvéred eltávolodásának, csak magába nézni nehezen megy sajnos sokaknak, könnyebb a másikra fogni mindent.
2014. máj. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Nem ítélkezést kapsz, hanem tapasztalatokat pont. Mivel pont az a tapasztalat, hogy ok nélkül, nincs utálat.

Vagy ha van akkor max a sógornődé, de akkor a tesód nem "asszisztálna hozzá" hiszen ok nélkül van.

Ha meg van oka, akkor ne csodálkozzon senki.

2014. máj. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Amikor megakartuk szépen beszélni a dolgokat, hogy tisztázzunk mindent, meg béküljünk ki, akkor testvérem csak hisztizett, nem lehetett vele szót érteni, a felesége meg kijelentette, hogy ez nem az ő ügye, így nem is volt hajlandó beszélni velünk. Még is hogyan lehetne így normális körülményeket teremteni?
2014. máj. 26. 12:46
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
kédező sokszor elég az ha nem vagy szimpatikus valakinek.Nyilván te is kerülnéd a kontaktust egy olyan emberrel akinek antipatikus vagy.lehet hogy nincs ok csak egyszeüen nem bir téged,titeket.
2014. máj. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen meny vagyok :) Bár kicsit más a szituáció de azért leírom :) Párommal, mikor megismerkedtünk, 16 évesek voltunk (ennek már jó pár éve). A szülei alkoholisták, agyba-főbe verték kb 2 éves korától kezdve. Maradandó hegek, sérülések vannak a testén a mai napig (pl: piszkavassal vágta fejbe az apja 7 évesen, amitől a szemöldöke felszakadt). Egy ideig nem is élt a szüleivel. Kb 10 éves korától kellett dolgoznia, nem viccelek, krumpli szedés szezonjában minden nap, szünnap nélkül, aki szedett már krumplit, el tudja képzelni milyen munka az egy 10 évesnek. És hasonló munkákat szereztek neki, ők persze nem dolgoztak. Na 16 évesen megismerkedtünk, rá 2 évre megkértem a szüleimet, had költözzön hozzánk, mert továbbra is bántalmazták, az apja részegen késsel kergette éjszaka, meg ilyenek. 18 évesen hozzánk költözött, dolgozgattunk suli mellett, azt mind leadtuk a szüleinknek, majd mikor kijártuk az iskolát, szakmát szereztünk, akkor külön költöztünk, és azóta együtt élünk és dolgozunk. A szüleivel azóta nem beszélt mióta hozzánk költözött és vissza hallottam, hogy én egy büdös ku*va vagyok, ellenük hangoltam a kisfiukat, aki MIATTAM már nem is beszél velük, mert én biztos megfenyegettem, és megtiltottam neki. Én és a családom utolsó senkiháziak vagyunk. Na ha ebből indulunk ki akkor én az általad említett kategóriába tartozom! Persze tudom kedves kérdező, hogy nem ilyen extrém élethelyzetre gondoltál, csak ahogy olvastam a kérdésedet, eszembe jutottak "apósék", és olyan szintű harag tört rám megint, hogy muszáj volt leírnom a történetemet, hogy megkönnyebbüljek. Remélem azért nem haragszol, hogy kicsit offoltam. Üdv
2014. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Kedves 36.os válaszoló! Köszönöm, hogy megosztottad a saját tapasztalatodat! Sajnálatos, hogy ilyen körülmények között nőtt fel a párod! Teljesen megértem, hogy elhatárolódtok a szüleitől!
2014. máj. 26. 16:18
 38/39 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell rögtön azt feltételezni, hogy anyósék tettek rosszat. Vannak kiállhatatlan emberek, idióták is - ha ennek a kettőnek a kombinációja a fejébe vesz vmit... simán elég, hogy nem tudja elfogadni a szóban forgó meny, hogy a férje nem az ő seggében van 24/7, hanem a szüleit, nővérét / húgát is szereti / nem szimpatikusak neki / macera a sok családtag, aztán már hagyna is ott mindent, a szerelmes balek meg követi.


Még mielőtt vki elkezdené, messze nem vagyok anyóspárti, az én anyósjelöltemnek is vannak elég meredek húzásai, nagyanyámról (anyukám anyósa) meg ne is beszéljünk... de az nem úgy van, hogy az anyós mindig bűnös, a meny meg mindig ártatlan.

2014. máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

Kedves 38. válaszoló! Köszönöm szépen a választ! :) Ment a zöld kéz!

Valóban, sokféle ember van, sokfajta szándékkal, én sem vagyok egyébként anyóspárti, mert hallok és tapasztalok is dolgokat...de nem mindig ők tehetnek mindenről, és ahány rossz anyós van, nagyjából annyi rossz meny is...

2014. máj. 27. 18:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!