Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 felnőtt ember mennyit adjon...

2 felnőtt ember mennyit adjon bele a háztartásba?

Figyelt kérdés

21 évesek vagyunk, eddig külön éltünk albérletben, de most odaköltözünk a szüleimhez, mert a párom ott kapott munkát, ahol ők élnek, és azonnal kezdeni kell, nincs időnk albérletet keresgélni egyenlőre. Persze ez csak átmeneti megoldás, nem akarunk örökre ott lakni, de igazából nagy a ház, szüleim rendesek, szóval lehet, hogy akár 1 évig is ott maradunk.


Én 3 éve igazából eltartom magamat, most is van folyamatos munkám és a páromnak is, szóval konkrétan tényleg az érdekelne, hogy mennyit kellene leadnunk havonta ahhoz, hogy a szüleimnek nullára jöjjünk ki? Anyukám munkanélküli tehát ő főzne, vásárolna, satöbbi. Akkor ott van ugye a rezsi, a víz, villanyszámla többlet. Személyes dolgainkat természetesen magunknak vesszük. Elég sokat is eszünk! Szerintetek mennyit adjunk oda? Eddig csak az albérletünk volt 50 ezer + a rezsi 20 ezer, azaz összesen havonta 70e ft, és még ezen felül az étel stb.... Most ez ugye nem lesz, plusz a páromnak itt több lesz a fizetése is. Tudom, hogy anyukámék nem akarnak "hasznot" belőlünk és én sem szeretném, ha miattunk nekik kellene akár 100 ft-tal is többet költeniük havonta. Szerintetek mennyit adjunk?


2014. máj. 27. 17:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
A számlákat megkapja anyukád aztán el osztjátok négyel vagy ahányan vagytok és azt fizetitek így tuti nullára kijöttök.
2014. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Én annyit adnék amennyit az albérletben költöttünk rezsire ételre összesen. Ez olyan 50-60000 nálunk, de lehet, hogy sok is.



A szüleid mennyit várnak el? Mert lehet, hogy amúgy főz levest, jut egy-egy tányérral nektek is. Akkor nem kell megvegyed mondjuk a levesbevalót.


Beszéljétek meg. De kezdetben olyan 50000 mondjuk.

2014. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg!

A rezsikülönbözetet mindenképpen, és azon felül az ételért is.

+ Én nem hagynám, hogy az anyukám cipekedjen ránk is a boltból (még akkor se, ha esetleg autóval intézi). A főzést se hagynám rá egészben. Még akkor se, ha esetleg mi 12 órában nyomjuk, ő pedig otthon van. Attól még hogy ráér és esetleg még szívesen is csinálja, ez kicsit sok. Nem hotel a lakásuk.


2-es: kinek, hogy. Nekünk 100 kettőnkre a rezsi és az étel, úgy hogy 60-70 csak a kaja.

2014. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hűűű ez nem olyan kérdés amit akárki meg is tud válaszolni... Ezt csak a szüleiddel tudod megbeszélni hogy mennyit szerintem.Egy biztos nullára kell kihozni mindig a számlákat,szóval nem lesz nehéz osztani szorozni!

Azt azért írtam hogy ezt nem sokan fogják tudni megválaszolni,mert itt mindenki más körülmények közt él,valakinél jobban fogy a gáz vagy a víz vagy valami éppen többe kerül,nem mindegy hogy a háztartási gépek is mennyit fogyasztanak,ez mindenkinél más.

2014. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A rezsi felét, és azt, amit az anyukád a főzéshez a bevásárlások alkalmával pluszban rátok költ.
2014. máj. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Rezsi rátok eső része egyértelmű, ha megjönnek a számlák kiszámolod. Kaja neccesebb, de én annyit adnék amennyit eddig is költöttünk kajára. Attól nem lesz kevesebb a kajamennyiség amit megesztek, mert más főz.
2014. máj. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
A rátok eső rezsi hányada + a havi fejadag x2 = nektek kiadás a családon belül.
2014. máj. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A rezsiből ne csak a többletet fizessétek, hanem a rátok eső hányadot. A kaját ki tudjátok kalkulálni, az nagyon változó összeg lehet. Nekünk kettőnknek 60-70 ezer alatt nem áll meg havonta, bár ez inkább háztartási kiadás, benne vannak a tiszttószerek, stb. De ha valakinek van ideje ügyesen gazdálkodni, akkor jóval alacsonyabb is lehet. Ezt az összeget anyukádból kell kiszedni valahogy :)
2014. máj. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szerintetek ha felajánlom nekik, hogy amit eddig albérletre + rezsire költöttünk, tehát 70.000 ft-ot, azt odaadom neki, az korrekt? Végülis ezt az összeget már megszoktuk, hogy "nincs", meg nekünk még így is több pénzünk marad, mert eddig ez csak az albi volt rezsivel, még erre jött a kaja, most meg ezt már mindenre adnám. 70.000 ft szerintetek sok/kevés lehet?
2014. máj. 28. 06:18
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Kevés! :)

Amúgy miért nem a szüleiddel beszéled ezt meg?

Kérdezd meg hogy mennyit adj majd haza.70 ezer két emberre?vagy fejenként? :)

2014. máj. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!