Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is betegesen...

Szerintetek is betegesen megtervezem az életem? Késő lesz 28 évesen családot alapítani? ( baba és ház téma )

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok. Van egy élettársam , 20 éves korom óta, mindenben megértjük egymást ezt a témát leszámítva. Ő 32 éves.

21 évesen apai örökségből vettem egy kis másfél szobás lakást 5 millió forintért , ebben lakunk jelenleg.

21 évesen ezzel párhuzamosan kötöttem egy fundamenta előtakarékossági számlát , 6 év 7 hónapos futamidővel havi 20 ezer forinttal fizetem.

Tervben az van, hogy amikor kicsivel 28. Születésnapom előtt lejár a takarékossági szerződés eladom a lakást és veszek egy kis csaladi házat. Pl 5 millióért elmenne a lakás... A fundamentánál 2 millió lesz a saját befizetésem és 3 millió hitelt fogok kapni mellé 6 évig havi fix 43.000 forintért. Én már erre is gondolok, havi 20 ezret rakok félre borítékba az évekkel későbbi törlesztő részletre.

Tehát lesz 10 millió forintom egy házra.

A párom viszont már babát szeretne, de én úgy érzem még nem jött el az ideje. Érzem, hogy akkor megrekednénk a panelba. Ő veszekszik velem azért, hogy BETEGESEN előre megtervezek mindent és túl aggódom a dolgokat.

Én úgy nőttem fel, hogy hitelből fitelbe másztak a szüleim, soha nem volt semmink mert mindenük elment a törlesztőre. Én akkor szeretnék majd gyermeket ha úgy érzem biztonságos otthont tudtam nekik teremteni.

28 éves leszek legkorábban amikor megérkezne a baba és mindug megkapom hogy már öreglány leszek stb...

Nektek mi a véleményetek?


2014. máj. 29. 08:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%

És a párod miért ad bele a jövendőbeli közös házba?

Így hamarabb is költözhetnétek. Lenne biztos helyetek és jöhetne a baba is.

2014. máj. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%

Kevésbé vagy beteges mint én :)


Én jelenleg munka nélkül vagyok, de már beosztottam a nemlétező fizetésem. Összeírtam egy excel táblába, hogy ha minimálbért kapok, ennyit tudok majd félre tenni, ha x-et akkor annyit. :)


Szóval annak ellenére, hogy nincs bevételem, folyton számolom, hogy ha x év alatt ennyi összegyűlne, meg mennyit kéne gyűjteni erre arra, stb.

Na ez már beteges szerintem.

Amit te csinálsz az inkább előrelátás (nem előre képzelgés) :)

2014. máj. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Én szeretnék magamnak mindent megteremteni. Sajnos a szüleim válása 4!!! Évig tartott szó szerint összeverekedtek egy konyhaszekrényen az kiabaltak egymásnak ki vágja ketté a kocsit fűrésszel... Lelki beteg lettem tizen éves korom alatt, nem tudok osztozkodni, mindent én szeretnék megteremteni.
2014. máj. 29. 08:28
 4/30 anonim ***** válasza:
35%
Miért borítékba teszel félre? Miért nem kötöd le? Azt tudd, hogy a 10 milláért vett lakásra még 4-et rá kell majd költeni.
2014. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%

Igen, szerintem ez már a beteges kategória.

Ember tervez, Isten vegez, szokták erre mondani. Felesleges ilyen részletesen beleringatni magad ezekbe a dolgokba, ezer millió dolog jöhet közbe, ami miatt nem valósulnak meg az elképzelések és akkor duplán, triplán csalódott leszel. Nem mehetsz szembe a természettel, úgyis akkor esel majd teherbe pl. mikor a szervezeted kész lesz rá, nem pont 28 után. Vagy neadjisten az is lehet, hogy nem jön össze.

Okos, ha spórolsz és gon dolsz a jövőre, de ha így haladsz elmennek melletted az évek és az események, és a huszas éveidből csak a pénzszámlálásra meg a gyűjtögetésre fogsz emlékezni.

Ugyanakkor a hátteredet is megértem, én is így nőttem fel és hasonlóan tervezem a jövőt, sőt még későbbre, de azért nem számlálgatom, hogy ebben a hónapban 46932Ft-ot tudok félretenni.:-)

2014. máj. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
53%

64% ez nem igaz.

Attól függ, hol a lakás, hol lakik.


A mi városunkba 10 millióért egy nagyon pöpec házat lehet venni. Itt 2 milláért már lehet gagyit, és max 15 milláig megy fel az ára, akármekkora is, mert ez csóró hely.


Szomszéd város, igazi turista hely. Ott 10 millától kezdődnek a putrik.

2014. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

A tervezés, előrelátás nagyon fontos. De azért meg kell találni az egyensúlyt. Nem a terveinknek élünk, hanem azért, hogy boldogok lehessünk.

Ha ennyire szigorúan ragaszkodsz a tervekhez és mindent csak egyedül vagy hajlandó megoldani, akkor ezt nem közös életnek, családnak hívják.

Megértem, hogy fontos neked a saját biztonságot, de próbáld megérteni a párodat is. Keressetek olyan megoldást, ami mindkettőtöknek jó, te is engedj egy kicsit.

2014. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

A előrelátásod nem probléma,szerintem ez nem gond.


ez viszont annál inkább:"Lelki beteg lettem tizen éves korom alatt, nem tudok osztozkodni, mindent én szeretnék megteremteni."


Ergo ha most a párod azt mondaná hogy szivem itt a ház fele nem osztozkodnál vele?inkább tartanád magad ahhoz hogy 28éves korodig vársz a szüléssel?Most tegyük félre hogy szeretnél babát vagy sem.

2014. máj. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem beteges,mi ezt ketten hasonlóan csináljuk párommal.


egyvalamihez lenne hozzáfűznivalóm: irod,hogy már most raksz félre hiteltörlesztőre boritékba.azt inkább kamatoztasd,akad azért lehetőség,még ha csak 2%-ra is,mindjárt nem csak áll.

Nem irtad mennyit tettél már félre erre,de még 4 évig akarsz,az több mint 1 millió.Én a helyedben azt is tolnám a házba,mindjárt 3 millió fundamentával,plussz 5 a lakás,2 milliónyi hitelt pedig adnak olyan részletre,ami kifizethető,vagy inkább gyűjtögetni még egy évet,és hitelmentes házat venni.

2014. máj. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Azzal szerettem volna folytatni, hogy nem számolgatom, hogy ennyit tudok félretenni, mert nem biztos, hogy következő hónapban is annyit . És akkor borul a terv. Lehet, hogy megtudom, hogy beteg vagyok vagy meghal valakim, vagy mittudomén.....én inkább élek, mint szorzok.
2014. máj. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!