Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim folyton veszekednek....

A szüleim folyton veszekednek. Nem tudok mit csinálni, állandóan megy az üvöltözés h*lyeségeken leginkább anyám részéről. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom csak üvöltözést hallok, de mindig valami őrült nagy baromságon (mint hajszárító, autó stb.). Legszívesebben meghalnék és ezt komolyan mondom. Nagyon rosszul vagyok, a civakodás kihat az egész életemre. Stresszes lettem teljes mértékben. A szabad időmben csak bőgök a szobámba zárkózva. Nem bírom. Kérlek segítsetek, mit tehetnék? Legszívesebben az utcára költöznék, még mindig jobb, mint itt ebben a diliházban. Egyébként 12 éves vagyok.
2008. júl. 29. 21:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
BOCSIII, nem tudom hogy csináltam, hogy másik kérdésbe írtam a választ, nem ide akartam. :) Valaki húzza ki.
2008. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, aki rossz helyre írta a házasságkötéses választ. A Te kérdésedet is megnyitottam, és nyilván rossz helyre kattintottam. Remélem nem keltett Benned rossz érzést. :)


Azon kívül, amit mások válaszoltak, a következőt tudom mondani, és ez ténylegesen segít. Ilyen helyzetekben segít a Gyermekjóléti Szolgálat. Te személyesen, 12 évesen is nyugodtan, szabadon bemehetsz, és elmondhatod azt amit itt leírtál, és segítséget kérhetsz. Ha megírod privátban, hogy melyik városban laksz, kikeresem neked a helyi irodájuk címét és telefonszámát. Kérhetsz segítséget pl. osztálytársad szüleitől is, vagy egy tanártól, hogyha ez egyedül nem megy. Biztos vagyok benne hogy szívesen segíteni fognak, én magam is azonnal megtenném, ha úgy adódna, ismeretlenül is.


A Gyermekjóléti Szolgálatnak először is a megbékítés a feladata, erre meg vannak a lehetőségeik és a módszereik, és mindent INGYENESEN tesznek. Abban az esetben pedig, ha úgy látják, hogy nem működik a dolog, jelzést tesznek a Gyámhatóság felé, amely már akár azt is megteheti, hogy elvesz téged a szüleidtől.


Nagyon fontos tudnod: SEMMIT sem szabad a szüleid orrára kötnöd ezzel kapcsolatban, mert lehet hogy megijednek és szégyenükben megakadályoznak abban hogy további segítséget kérj (ez a legrosszabb eset, teljesen valószínűtlen, de a bölcs ember a legjobbat várja és a legrosszabbra is felkészül).


Előfordulhat, hogy miután a Gyermekjóléti Szolgálat lép, és kiderül, hogy bementél, a szüleid haragudni fognak rád (persze valójában magukra haragudnának). Előfordulhat az is, hogy megakadályozzák, hogy további segítséget kérj.


Ezért a következőt tedd:

Írj le mindent, nyomtasd ki (vagy kézzel írd), és add oda valakinek (mondjuk egy osztálytársad szüleinek), hogy őrizzék meg neked, és egyezz meg velük abban, hogyha szólsz, küldjék el a Gyermekjóléti Szolgálatnak, vagy a Gyámhivatalnak, ők tudni fogják melyiknek. A fájlt töröld. Ha megtalálnák a szüleid, valószínűleg elszégyellnék magukat, és innentől a reakciót nem lehet tudni, lehet hogy észbekapnának, de lehet hogy nem, ezért tanácsolom azt, hogy inkább töröld, és ne szólj nekik, tudják meg a Gyermekjóléti Szolgálattól.


Így védve leszel, és ez nyugalmat is ad majd. Nem szégyen segítséget kérni, ezt soha ne felejtsd el. :)


Még valami, bár ez még nem aktuális, de jó ha már most tudod: 12 évesen nem teheted meg, hogy elköltözöl, a Gyámhivatal visszaköltöztetne. Ezért kell mindent úgy csinálnod, ahogy fent írtam, mert akkor leszel védve. Azonban 16 éves korodtól jogilag félig nagykorúnak számítasz. A 16. születésnapodtól magad határozhatod meg a lakhelyedet, az iskoládat, a kollégiumodat. Ha akkor majd úgy ítélnéd meg, hogy erre szükség van, szintén helyezz el egy levelet valakinél, akiben megbízol, és ő a jelzésedre juttassa el a Gyámhatóságnak. Teljesen valószínűtlen, hogy erre szükség lenne, de mint mondtam, várjuk a legjobbat, felkészülünk a legrosszabbra. :)


Valószínűleg a szüleid már a Gyermekjóléti Szolgálat lépésére is észbe fognak kapni. Reménykedjünk. :)

2008. aug. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:

Szia..!Nekem is ugyanez a problémám!Én is 12/L vagyok!

Például az előbb 10 perce összevesztek egy kis apróságon.

Nem szeretem amikor veszekednek!Inkább mennék bentlakásosba.

De szinte mindig vitatkoznak!Most is.Zavaró!Sajnos

Neked sok sikert!Mondjuk az lenne a legjobb ha válnának.

Tudom őrültségnek hangzik de nem hallgatnád tovább.

Puszi.Bocsi hogy az én problémámat is leírtam.

2011. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

mintha én írtam volna!!

menny el otthonról és ha látják hogy elmentél lehet hogy

rájönnek hogy nagy bajt csináltak neked!

2011. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Ezzel csak az a baj hogy téged tesznek tönkre vele ha te nem állsz ellene.

Nagyon furán hangzik, de a jó oldalát kell látnod benne. "Én soha nem leszek ilyen" mert tudod ha a gyereked ezt érezné vagy ilyesmi amit te magad is. A szüleidnek békességre van szüksége azért veszekednek és te is elfáradtál ebbe az egészbe.. Magyarul hanyatlik a családi életetek, ez a probléma fő gyökere véleményem szerint. Szükséged van valamire ami az egész családotokból hiányzik és belőled is...! Ebben tudok segíteni, írj egy levelet mert ez elég hosszú és sokan nem jol reagálnának rá! Nyugi semmi jóslás meg okult dolog xD Én is hasonló cipőben jártam és rájöttem mi a megoldás! :) VÁRLAK!

2012. szept. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Nálam is ez van szó szerint...Már néha örülök ha eljutok az iskolába,mert amit művelnek a szüleim...sajnos az én nagyszüleim is meghaltak :( Egyszer,amikor nagyon összekaptak,nyáron kint voltam a játszótéren 20-órától éjjeli 2-ig....Sajnos nem tudsz mit tenni...én is próbáltam,de feladtam...ha veszekednek,elmegyek otthonról úgy se tudok mit csinálni...néha azon gondolkozok hogy megölöm magamat.Nem értem hogy akit szeretsz,azt pár év múlva hogyan tudod így megutálni.Az biztos hogy ha megélem a felnőttkort,akk én biztosan nem fogok veszekedni ilyen szinten...Mindenesetre kitartás!

Bajtárs :(

2015. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
ja és 15 fiú vagyok
2015. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Engem meg 17 éves koromig szíjjal vert apám mégse bőgtem minden nap. Hallod 12 évesen nehogymár előadd itt, hogy neked mennyire nehéz az életed, mert másnak tízsszer szarabb és mégse picsog. Szánalmas kisgyerekek itt panaszkodtok a szüleitekről, de azért itt lógsz a neten van tető a fejed felett ki van nyalva a segged, de fu neked nagyon nehez mer veszelednek a szüleid, úristen...
2018. aug. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Na, en 2008-ban szulettem. Es amugy nalunk is hasonlo a helyzet, de piciz ritkabbak a veszekedesek. En most vagy 12. Remelem azóta rendbe jott a helyzet, es nem tortent semmi baj. ❤
2021. jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!